שתף קטע נבחר

"אם לוקחים סמים - תמיד להביא משהו לרב ברלנד"

בהקלטה שהגיעה לידי ynet נשמע הרב אליעזר ברלנד אומר לחסידיו מקהילת "שובו בנים" להעביר אליו חומרים אסורים הנמצאים ברשותם. המטרה: למכור אותם ולהשתמש בכסף לטובת מימון פעילותו הדתית. מקורביו: "הרב התבדח". האזינו

 

 

אחרי שהורשע במעשים מגונים, האם הרב אליעזר ברלנד מסתבך גם בסחר בסמים? בשיחה שערך לאחרונה עם חסידיו מקהילת ברסלב "שובו בנים", הציע להם ברלנד להעביר אליו חומרים אסורים הנמצאים ברשותם ואמר כי בכוונתו למכור אותם ולהשתמש בכסף לטובת מימון פעילותו הדתית.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >> 

 

הקלטה מהשיחה הופצה בין החסידים והגיעה לידי ynet, וברלנד נשמע בה מבקש: "אם לוקחים סמים - תמיד להביא משהו לרב ברלנד", כשהוא מדבר על עצמו, כהרגלו, בגוף שלישי. "אני מודיע רשמית לכולם שמהיום כל הסמים בארץ ישראל - להביא לרב ברלנד... כל אלה שלא רוצים להיתפס - שיביאו טיפ, 50, 30, או 45 אחוז, ונעשה איזו פשרה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות

 

"יהיה לי מחסן, מגדל של 200 מטר", תיאר מנהיג "שובו בנים" את תוכניותיו לאחזקת הסמים, "אחרי זה נמכור את זה, נשלם חובות, נבנה ישיבות, נשפץ בתי כנסת". לדבריו, "בלבנון מוכרים סמים רגיל... אין שם איסור. הם מוכרים סמים, וזה המקצוע שלהם".

 

לאחר מכן הוסיף ברלנד: "זה יהיה גם חוקי. קנאביס זה כבר חוקי היום, אקסטזי זה חוקי, גראס הולך להיות חוקי. הירוקים דואגים שהכול יהיה חוקי".

 

אליעזר ברלנד  (צילום: נינה פוקס ואריאלה שטרנבך)
"הירוקים דואגים שהכול יהיה חוקי". אליעזר ברלנד (צילום: נינה פוקס ואריאלה שטרנבך)

 

מקורביו: "הרב התבדח": "בעבר רק תלמידיו הקרובים לרב ברלנד היו נהנים מלשונו המליצית והציורית של הרב, שכידוע מרבה גם לשמח את שומעי לקחו. אנחנו שמחים שהציבור הרחב מתחיל להכיר זאת ולהבין את הלך השיח עם הרב.

 

"זה התחיל עם הודאתו של הרב שחייב ארבע מיתות, שהציבור הישראלי הגיב לה בהלם, עבר להודאה שאכל עוברי אדם בסין, והציבור הגיב בפליאה, המשיך לצמיחה עם הגזר, והציבור חייך, וכעת מגיעים לסמים, שכבר עובר לצחוק.

 

"הציבור שמשווע להתחזקות יכול להאזין לשיחותיו המלאות של הרב בקו המרכזי 9148*, ולהתבשם מדברי תורה וחכמה, חסידות וקבלה, סיפורי צדיקים ומעשים טובים, וגם מידי פעם 'מילתא דשטותא' - בדיחות והלצות בקוד הברסלבאי המעודדות לעבודת הבורא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נינה פוקס ואריאלה שטרנבך
אליעזר ברלנד
צילום: נינה פוקס ואריאלה שטרנבך
מומלצים