שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבנאי ששחזר את תיבת נח רוצה להביא אותה לישראל
  יוהאן הויברס סיים לבנות ב-2012 העתק נאמן למקור של התיבה המקראית וכעת רוצה להשיט אותה לארץ המובטחת. "זה העתק של הספינה של אלוהים, אך הגיוני לקחת אותה לארצו", אמר

   

  "זה העתק של הספינה של אלוהים, זה אך הגיוני לקחת אותה לארצו". תיבת נח בהולנד (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  "זה העתק של הספינה של אלוהים, זה אך הגיוני לקחת אותה לארצו". תיבת נח בהולנד(צילום: EPA)

  יוהאן הויברס, נגר הולנדי שבנה דגם של תיבת נח שמשקלו 2,500 טונות, מתכנן להשיט אותה לישראל. הויברס אמר לסוכנות הידיעות היהודית JTA כי הוא רוצה לקחת את היצירה שלו ל"ארצו של האל", וכי הוא בונה על תרומות שיסייעו לו להגיע ארצה. "היעד המועדף לתיבה הוא ישראל", אמר.

   

  הויברס סיים את בניית התיבה, המלאה בחיות העשויות מעץ, לפני כשש שנים. עלותה של התיבה נאמדה ב-1.6 מיליון דולר והיא מוצגת בימים אלו בעיר דורדרכט שבמערב הולנד, שם היא נחשבת לאטרקציה תיירותית. "אני מאמין שהכול כתוב בתנ"ך", אמר. "זה העתק של הספינה של אלוהים, אך הגיוני לקחת אותה לארצו".

   

  הויברס תכנן להעביר את התיבה לישראל לאחר שסיים את בנייתה ב-2012, אך המהלך לא יצא לפועל. כעת אין ברשותו 1.3 מיליון דולר הנחוצים להעברתה. בהיעדר מנוע, עליו לשכור סירות שיגררו את התיבה מהולנד לישראל.

  תיבת נח הולנד ישראל יוהאן הויברס תיבת נוח (צילום: gettyimages)
  (צילום: gettyimages)

  תיבת נח הולנד ישראל יוהאן הויברס תיבת נוח (צילום: gettyimages)
  (צילום: gettyimages)

  "אני אוהב את האדמה של ישראל, את מדינת ישראל ואת אנשיה", הוסיף הבנאי. "הם אינם צייתנים, הם עושים את שעל רוחם, הם נוהגים כמו משוגעים, דוחפים בזמן שהם מחכים בתור ולא מקשיבים לאף אחד - כמוני".

   

  בעבר תכנן להשיט את התיבה גם

   לברזיל, אך התוכניות הללו נכשלו בהיעדר כשני מיליון דולר שהיו נחוצים להעברתה כ-8,000 קילומטר לאורך האוקיינוס האטלנטי.

   

  לדברי הויברס, ההשראה לבנות את התיבה בהתאם למידותיה התנ"כיות נבעה מחלום שחלם ובו הוצף האזור שבו הוא גר בעקבות מבול מהסוג שמתואר בספר בראשית.

   

  תיבת נח הולנד ישראל יוהאן הויברס תיבת נוח (צילום: gettyimages)
  (צילום: gettyimages)

  מאז הוא פיתח אובססיה להגשמת החלום, וב-2004 כבר בנה דגם בקנה מידה קטן יותר והשיט אותו בתעלות בהולנד. בהמשך הגיעו תיירים כדי לצפות בדגם המוקטן, ואת ההכנסות שגבה מהם הוא השקיע ישירות בעבודה על בניית תיבה בגודל מלא.

   

  על פי הסיפור התנ"כי, אורך התיבה היה 300 אמה, רוחבה 50 אמה וגובהה 30 אמה. הויברס המיר את המידות העתיקות וקבע כי אורך התיבה שלו יהיה כ-137 מטר. התיבה בנויה מעץ אורן שבדי והיא מחוזקת בפלדה, ומשקלה מוערך בכ-3,000 טון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים