שתף קטע נבחר

נפגעו מה"בואש", נתקעו בדרך: "מרכז העיר שֹוּתק. ביזיון"

ההפגנה של החרדים בירושלים הערב גרמה לחסימות צירים ועיכבה נוסעים ברכבת הקלה. "הפלג הירושלמי הקיצוני, נמאסתם", הייתה אחת מהתגובות ברשתות החברתיות. המשטרה פילסה את הדרך לזוג חרדים שהיה בדרך לחתונתו

 

ירושלמים זועמים ברשתות החברתיות ()
אחת התגובות שעלו ברשתות החברתיות

 

 

"שלוש שעות אין רכבת קלה - חלק ממרכז העיר משותק, פשוט ביזיון. הפלג הירושלמי הקיצוני, מאסתם!". ההפגנה הערב שבה מחו חרדים במחאה על מעצר עריק גרמה לחסימת הכניסה לבירה ולשיתוק חלקי של קו הרכבת הקלה בעיר. חברת סיטיפס הודיעה במהלך ההפגנה על הפסקת תנועת הקו ב-11מתוך 23 תחנותיה, משער שכם ועד הר הרצל. תושבי העיר וגם אלה שהיו צריכים להגיע לאירועים בירושלים, נפגעו משיבושי התנועה והביעו את זעמם גם ברשתות החברתיות.

 

מוריה (20) נסעה הערב מתל אביב לירושלים והחמיצה כנס שהייתה אמורה להשתתף בו. היא אמרה ל-ynet: "הייתי בדרך לאירוע לצורכי העבודה, יצאתי שעתיים וחצי לפני תחילתו בתחבורה הציבורית, זמן סביר מאוד, ובכל זאת לא הצלחתי להגיע בזמן. הכבישים היו חסומים, התחבורה הציבורית עבדה בקושי. זה לא הגיוני שערים מרכזיות כמו ירושלים יהיו חסומות במשך שעות ומפגינים יהרסו לכולנו את לוח הזמנים האישי. פעם זו הפגנת חרדים ופעם זה הנכים, אבל הנזק שנוצר לתושבים לא נלקח בחשבון".

 

דודי, תושב רחוב יפו הסמוך ל'שערי העיר', האזור שבו מתקיימות לרוב הפגנות החרדים, אמר ל-ynet: "אני מקווה שייצא חוק נגד הפגנות בכניסה לעיר או במרכז העיר. הדבר מפריע לשגרת התושבים ולעבודת הקודש שעושה המשטרה. צריך לאסור על כך בחוק ולמנוע באופן גורף. דבר נוסף שמטריד אותנו, תושבי השכונה הסמוכה לכניסה לעיר, הוא שבכל פעם שהמשטרה עושה שימוש בריסוס בואש נגד המפגינים, אנחנו התושבים נפגעים ולא יכולים לנשום זמן ארוך אחרי פיזור ההפגנה".

 

מחאת חרדים בירושלים (צילום: רויטרס)
ההפגנה של החרדים בירושלים, הערב(צילום: רויטרס)

מחאת חרדים בירושלים (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מחאת חרדים בירושלים (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מחאת חרדים בירושלים (צילום: EPA)
שוטרים גוררים מפגינים מהרחוב(צילום: EPA)

יעקב, תושב ארנונה סיפר: "לקח לי כשעתיים להגיע מכיוון ראשון לציון דרך כביש 1 והפקק הורגש בעיקר כשהתקרבנו לכניסה לעיר. תושבי ירושלים כבר רגילים למצב שחוסמים לנו את הכניסה לעיר - בכל פעם אלה מפגינים אחרים. רק ביום ראשון עובדי המלט חסמו לנו את הכניסה, אני מציע שהמפגינים ימצאו דרך אחרת להביע את המחאה שלהם, כזו שלא תפגע בתושבים".

 

במהלך ההפגנה נתקע זוג חרדי נשוי שנסע ברכב בדרכו לחתונתו באולם "שערי העיר" הסמוך למקום ההפגנה. שוטרים ממשטרת ירושלים סייעו לרכבם לעבור דרך המפגינים עד לחניית האולם.

 

מראש עיריית ירושלים משה ליאון לא נמסרה תגובה להפגנה הערב.

 

מהוועדה להצלת עולם התורה נמסר: "ברחבי הארץ נערכו רק השנה יותר מ-50 הפגנות של חסימות כבישים, חלקן ממושכות יותר ממהפגנה הזאת. רק השבוע נחסמה הכניסה לירושלים על ידי מפעל המלט הר-טוב. עם כל הכאב שיש לנו על עוגמת הנפש של האזרחים, אנו חיים במדינה דמוקרטית שבה כל ציבור מפגין על הקדוש והיקר לו וזה מה שעשינו הערב".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "במהלך הפגנה אלימה שהתקיימה הערב בירושלים, מאות חרדים קיצוניים התפרעו וחסמו כבישים תוך הפרה בוטה של הסדר הציבורי בכוונה לפגוע בציבור משתמשי הדרך, בניגוד לחוק. כוחות המשטרה פעלו אל מול הפורעים ומפרי הסדר בנחישות תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות, עד להרחקת ההמון, פתיחת צירי התנועה, פיזור ההפגנה והשבת התנועה לסדרה.

 

"במהלך ההפגנה האלימה עצרו השוטרים עשרות חשודים ובסיומה הם נלקחו לחקירה במשטרה. משטרת ישראל רואה בחומרה כל התפרעות אלימה והפרת הסדר הציבורי, ולכן תמשיך לפעול בנחישות נגד כל אדם שיפעל בניגוד לחוק ויפגע בשגרת חייהם של אזרחי ישראל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
מחאת החרדים בירושלים, הערב
צילום: EPA
מומלצים