שתף קטע נבחר

מהלילה: הדלק הוזל ב-47 אג' לליטר ל-6.01 שקלים

המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן באילת עומד על 5.13 שקלים ליטר, ירידה של 41 אג' מחודש קודם. הירידה מיוחסת לצניחה חדה של כ-22% במחיר הדלק באגן הים התיכון, שמקורה בכלל בצניחת מחירי הנפט

צניחת מחירי חבית הנפט מתגלגלת גם לכיסם של בעלי המכוניות: הלילה בחצות עודכן מחיר הדלק - ובעלי המכוניות משלמים 6.01 שקל לליטר בנזין (אוקטן 95, שירות עצמי), זאת במקום 6.48 שקל לליטר - הנחה של 47 אגורות.

 

כך תשפיע הוראת המס החדשה על הדירה שתרכשו

מחסור בקבלנים וקריסת חברות: כך זמן הבנייה בישראל ממשיך להתארך

 

תוספת בעד שירות מלא עומדת על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. המחיר באילת הוזל במקביל וליטר בנזין עולה בעיר הדרומית 5.13 שקל לליטר - ירידה של 41 אגורות מחודש קודם. תוספת בעד שירות מלא באילת עומדת על 18 אגורות לליטר (ללא מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

עיון בנתוני משרד האנרגיה מעלים שהירידה מיוחסת לצניחה חדה של כ-22% במחיר הדלק באגן הים התיכון, שמקורה בכלל בהתרסקות מחיר חבית הנפט. לכך יש להוסיף ירידה מינורית של פחות מחצי אחוז בשער הדולר. בצד הבשורות הפחות טובות שיעור המס ממחיר הליטר ממשיך להיות גבוה, כאשר מחודש דצמבר שיעור המס הכולל (ישיר ועקיף) מגיע ל-66%.

 

הפעם האחרונה שבה מחיר הדלק עמד על כ-6 שקלים לליטר בנזין הייתה לפני קצת יותר משנה, באוגוסט 2017, אז דווקא חלה התייקרות של כ-1% מהחודש שקדם לו.


פורסם לראשונה 29/11/2018 11:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים