שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן

אורי בר-לב מגן על אדרי: "אני יזמתי את הפגישה עם פישלר"

הניצב בדימוס יצא להגנתו של מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים שהתבשר הלילה על ביטול המינוי למפכ"ל. "הפגשתי ביניהם בגלל הפוסטים של פישלר נגדו בפייסבוק. לא קרה שום דבר פלילי". בר-לב ציין כי הוא מרגיש שהשופט בדימוס גולדברג חיפש את התירוץ שיפסול את אדרי

 ניצב בדימוס אורי בר-לב יצא הערב (שישי) להגנתו של משה (צ'יקו) אדרי בעקבות פסילת המינוי שלו למפכ"ל המשטרה, ואמר כי הוא עמד מאחורי הפגישה עם עו"ד פיני פישלר שעמדה במוקד המחלוקת בוועדת גולדברג. בוועדה אמנם הדגישו כי החלטתם לא מטילה דופי ערכי-נורמטיבי בהתנהלותו של אדרי, אך הפגישה עם עורך דין המייצג מתלונן נגד אדרי, ימים ספורים לפני הופעתו בפניה, הפכה לסיבה הרשמית לביטול המינוי.

תמונה מחולקת אורי בר לב ומשה צ'יקו אדרי (צילום: מוטי קמחי, יריב כץ)
אורי בר-לב ומשה (צ'יקו) אדרי(צילום: מוטי קמחי, יריב כץ)

"ברגע שראיתי את המתקפה של פישלר נגד אדרי בפייסבוק, שאלתו אותו למה הוא עושה זאת", אמר בשיחה עם ynet. "שאלתי את פישלר אם הוא אי פעם פגש אותו, ומהיכרותי ארוכת השנים עם צ'יקו המלצתי לו להיפגש איתו בעקבות הפוסטים. הוא הסכים ונתתי לפישלר את מספר הטלפון לצורך תיאום הפגישה.

 

"אדרי לא עשה משהו לא בסדר. בעיניי לקחו את הפגישה הספציפית הזאת ותרגמו אותה לא נכון. הוא נפגש עמו כי רצה לשמוע מדוע הוא כותב נגדו ונגד המשטרה. ברגע שהפוסטים הפכו לאישיים רציתי להבין מה יש לו נגדו", אמר בר-לב.

 

 

 

 

 

 

 

בר-לב הוסיף כי "הפגישה בין השניים עסקה בעיקר בביקורת של פישלר על המשטרה, והאפשרות להשפיע על עדותו של רפי רותם כלל לא עלתה בשיחה. הוועדה החליטה שהיא מבטלת 35 שנות שירות במשטרה מבלי שחקרה לעומק את התוכן של אותה הפגישה". לדבריו, "המלצת הוועדה לפסול את אדרי נודפת ריח רע. בפועל, צ'יקו לא עשה שום דבר שהוא פלילי. אין כאן הדחת עד או משהו שקשור לזה. למיטב ידיעתי, הוא מעולם לא ראה את רפי רותם פנים אל פנים".

 

"אני באמת תמה מההחלטה של הוועדה", הוסיף בר-לב. "היא פירשה את הפגישה בצורה קלוקלת ולא ירדה לחקר האמת. התחושה שהתקבלה היא שגולדברג חיפש כיצד לפסול את אדרי ממניעים לא מובנים, ובכך נוצר נופך קונספירטיבי לפגישה בין אדרי לפישלר".

 

בר-לב ציין כי בדיעבד הוא מתחרט שהפגיש בין השניים, אך הוא מצטער יותר על כך שהדבר הוביל לפסילתו של אדרי. "מה שנעשה קרה כתוצאה מהרצון הטוב

שלי להפגיש ביניהם. לאור התוצאות, המבחן האמיתי הוא באישור הממשלה ולא מבחן האגו. הוועדה לא הלינה על טוהר המידות - והטענה שאדרי ניסה לגרום לפישלר לבטל את העדות של רותם אינה נכונה".

 

אדרי אינו המועמד היחיד לתפקיד המפכ"ל ששוחח עם פישלר. ל-ynet נודע כי גם ניצב דוד ביתן, שהיה בין שלושת המועמדים לתפקיד, נפגש עם עורך הדין. הפגישה התקיימה בלשכתו של ביתן, המכהן כמפקד מחוז תל אביב. ביתן ביקש גם הוא ללמוד על המשטרה שפישלר הוא אחד מגדולי מבקריה. פישלר הציג בפני ביתן דו"ח עם ליקויי המשטרה והשניים קבעו כי ימשיכו לעבוד ביחד גם בהמשך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, יריב כץ
בר-לב ואדרי
צילום: מוטי קמחי, יריב כץ
מומלצים