שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן

גולדברג: "פעם מפכ"ל התפטר רק כי צולם בג'קוזי"

יו"ר הוועדה למינוי בכירים תוקף בשיחה עם ynet את התנהלות הממשלה בפרשת הפסילה של משה (צ'יקו) אדרי מהמפכ"לות: "תפקידנו - לשמור על דמותה של המדינה". הוא הזכיר גם את התפטרותו של המפכ"ל פלד שהצטלם בג'קוזי עם קציני משטרה. ארדן עקץ: מינוי גולדברג למבקר אושר רק בהצבעה השלישית

 

 

השופט בדימוס אליעזר גולדברג, יו"ר הוועדה למינוי בכירים בשירות הציבורי, תקף היום את הביקורת שהופנתה כלפיו בעקבות פסילות מועמדותו של ניצב משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד המפכ"ל.

מי תמך ומי התנגד למינוי אדרי (צילום: Gary Yohler, צביקה טישלר, אלכס קולומויסקי)
התומכים והמתנגדים למינוי אדרי(צילום: Gary Yohler, צביקה טישלר, אלכס קולומויסקי)
בשיחה שערך עם ynet תקף גולדברג את הדרג הפוליטי ואמר: "תפקיד הוועדה המייעצת למינוי בכירים הרבה יותר חשוב וקריטי מעניינו של ניצב משה אדרי. עלינו לשמור על דמותה של המדינה וטוהר השירות הציבורי שלה, שצריך להיות הוגן, ישיר ואמין".

  

לידי ynet הגיע הציטוט המדויק ממכתבו של גולדברג לארדן בעניין בדיקת הפוליגרף של אדרי שעמדה בסלע המחלוקת. "שיטת הבדיקה שנעשתה מקלה לעומת זו שנעשית כנהוג במשטרת ישראל", טען גולדברג. "דיברנו עם הבודקת כדי להכין שאלות לפוליגרף, וגם היא ראתה את הקושי המקצועי בניסוח השאלות שהוצעו על-ידי חברי הוועדה הנוגעות לחילוקי דעות עובדתיים על הפגישה בין אדרי לעורך הדין פישלר".

רפי פלד מבלה בג'קוזי בטבריה (צילום: ליאון מינסטר)
רפי פלד (שני מימין) מבלה בג'קוזי בטבריה(צילום: ליאון מינסטר)
 

גולדברג הוסיף כי "רק לפני 25 שנה מפכ"ל מכהן נאלץ להתפטר מתפקידו לאחר שהצטלם עם קצינים נוספים בג'קוזי עם כוס יין ביד. די היה בהתנהגות בלתי ראויה כדי שמפכ"ל יסיק מסקנות אישיות ויעזוב את התפקיד".

 

גולדברג נמנה על הרכב השופטים בבג"ץ. שהכריע בפרשת המפכ"ל רפי פלד בשנת 1994, וקבע כי עליו להפסיק לכהן בשל ההנחות שקיבל במלונות יחד עם קצינים נוספים. תמונתו של פלד בג'קוזי הפכה לסמלה של הפרשה.

 

כלומר, מתברר כי הקושי בניסוח השאלות גרם לכך שניצב אדרי כלל לא נשאל על הנושא שבגינו נפסלה מועמדותו למפכ"ל.

 

מינויו של אדרי עדיין מחכה להכרעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. על פי ההערכות במשרד המשפטים מנדלבליט צפוי לתת אור ירוק למינוי - אך רק עם הודעתו על כך יחליט ארדן אם להביא את שמו של אדרי לאישור הממשלה. בינתיים, הממשלה מינתה הובקר את ניצב מוטי כהן למפכ"ל הזמני למשך 45 ימים.

 

ארדן עצמו אמר בישיבת הממשלה כי "גולדברג לימד אותי לא להתייאש מהמועמדות, רק בהצבעה השלישית הצליחו לאשר את מינויו למבקר במדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליאון מינסטר
פלד וגולדברג
צילום: ליאון מינסטר
מומלצים