שתף קטע נבחר

"נערת ליווי" והטלפון של מובילת המאבק בעושק קשישים

מירב כהן התלוננה במשטרה אחרי שמספרה הופץ בפרסום לשירותי זנות. "מנסים להפחיד ולא יצליחו. מאז יש רק יותר מתנדבים", אמרה לאולפן ynet

 

 

 

מירב כהן, מובילת המאבק נגד עושק הקשישים מצד חברות מסחריות, הגישה תלונה במשטרה על הפצת מספר הטלפון שלה במודעה מזויפת ל"שירותי ליווי". בריאיון לאולפן ynet אמרה אתמול (א') כהן: "אם הם חושבים שהפחידו מישהו, שיידעו שזה בדיוק ההפך".

 

"אני יודעת עם מי התעסקתי ואני עושה את זה באמונה ובאהבה גדולה", היא מדגישה, וטוענת שהעושק שנגדו היא ושותפיה נאבקים מוערך במאות מיליוני שקלים בסך הכול.

מירב כהן מאבק עושק קשישים זיוף מודעה נערת ליווי ()
ה"פרסומת" עם מספרה של מירב כהן
 

- שמו את הטלפון שלך על כרטיס של נערת ליווי ואמרו תתקשרו, ומה קרה אז?

"ביום חמישי האחרון זה הפך למבול של שיחות. התקשרו אליי ואמרו לי בהתחלה 'שלום מירב, את מחכה לי'? התחלתי לתחקר את האנשים במה מדובר, הבנתי שהמספר שלי מופיע באתרים של נערות ליווי.

 

"אני יושבת עם הילדים בבית ולאט לאט אני מתחקרת ומבינה שזה הגיע לרמלה, ראשון לציון, באר יעקב, נתניה. והטלפון לא מפסיק לצלצל. כנראה זאת שיטת שיווק מאוד יעילה".

 

- מה שרצו לעשות זה להפחיד אותך? על ידי כך שהטלפון שלך יקרוס?

"כן, עכשיו זה ברור, הם מנסים לאותת. אני חושבת שקודם כל צריך להבין שזאת עבירה חמורה, מדובר בעבריינים כבדים חסרי כל גבול. עכשיו המשטרה צריכה להביא תוצאות".

 

- איימו עלייך לפני? יש לך הערכה מי עשה את זה?

"צריך להבין, איך היום-יום שלי נראה. אני מתקשרת לבעלים ולמנכ"לים של חברות, שעד היום היו מתחת לרדאר ועשו מיליונים במשך עשר שנים על גבי קשישים, ופתאום מישהו מפר להם את הסדר. אני מעבירה רשימות של אנשים שהם צריכים להחזיר להם את הכסף. אם הם לא נותנים מענה הולם, אנחנו מהר מאוד מגיעים להליכים משפטיים ותקשורתיים. אומרים את השם שלהם בתקשורת, זה לא נעים, זה מפר את הסדר וזה פוגע להם מאוד בהכנסה.

 

"היה לי ברור שאנשים לא יאהבו את זה. יש מדי יום שיחות לא פשוטות עם אנשים כאלה. אני לא רוצה להגיד מי בעיניי הם החשודים כי זה עוד לא בדוק.

 

"הגשתי תלונה כי אני חושבת שהם צריכים לתת הגנה גם לי, אבל יותר מזה - מדובר פה באלפי קשישים שנמצאים עכשיו בבית, חוששים שמישהו ידפוק בדלת ויאמר 'שלום, אתה חייב לי כסף'. הם בוכים לי יום יום בטלפון שהם רוצים למות, זאת המציאות שבה אנשים קשישים נמצאים במדינת ישראל".

 

לדברי כהן, "כבר לפני מספר חודשים פנה אליי אחד מהחוקרים הפרטיים, בחור בשם אסף ויצמן, לשכת החוקרים הפרטיים מלווה את המאבק ואנחנו נמשיך בכל הכוח. אם הם חושבים שהם הפחידו מישהו, שיידעו שזה בדיוק ההפך - כמות המתנדבים שקיבלנו מיום חמישי האחרון היא מטורפת".


פורסם לראשונה 02/12/2018 22:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"עבריינים כבדים חסרי כל גבול"
מומלצים