שתף קטע נבחר

קרדיט: בן שפייר

"החנוכייה הגדולה בעולם": נר ראשון - מכל מקום בירושלים

"אולי בשנה הבאה ניכנס לספר שיאי גינס": היא מתנשאת לגובה של 11 מטרים ורוחבה משתרע על פני 56 מטרים, והיא ניצבת בנקודה המאפשרת לחזות בה מכל נקודה בעיר. 110 איש עמלו על החנוכייה המכונה גם "הגדולה בעולם" - והיום היא נדלקה לראשונה

 

 

אחרי המזוזה הגדולה בעולם - תור החנוכייה: היא מתנשאת לגובה של 11 מטרים ורוחבה משתרע על פני 56 מטרים, והיא ניצבת בקניון הדר בנקודה המאפשרת לחזות בה מכל נקודה בעיר. לדברי מקימיה היא בהחלט ראויה לתואר "החנוכייה הגדולה בעולם" (אף שיש לה מתחרות הטוענות אף הן לכתר).

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

כל מה שרציתם לדעת על חנוכה - בעמוד המיוחד שלנו. היכנסו

 

אמש (יום א'), נר ראשון של חנוכה, חנכו אותה בהדלקה ראשונה, בטקס רב רושם ראש עיריית ירושלים הנכנס, משה ליאון, והרב הראשי האשכנזי בבירה, אריה שטרן. "מבדיקה שערכנו לא הייתה חנוכייה גדולה יותר מזו", אמר ל-ynet אייל סקוזה, מנכ"ל קניון הדר. "חנוכייה דומה נבנתה בנמל תל אביב בשנת 2013, אך היא קטנה מזו. פנינו לשיאי גינס - אך לצערנו איחרנו את המועד. אולי בשנה הבאה ניכנס גם לספר".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

תהליך הקמת החנוכייה ערך עשרה ימים, וצוות של 110 אנשים עמל עליה, רובם עובדי הקניון. היא עשויה מ-6 טון מתכת, ומצופה בבד המואר בנורות לד צבעוניות. הנהלת הקניון סירבה להתייחס לעלות המשוערת של הפרויקט.

 

נר ראשון מכל מקום בירושלים (צילום: אלי מנדלבאום)
נר ראשון מכל מקום בירושלים(צילום: אלי מנדלבאום)

 

"אני עומד כאן נרגש מול קהל ירושלמי שבא לשמוח ולהדליק נר ראשון של חנוכה", בירך ראש העיר, משה ליאון, במעמד הדלקת הנרות. "החג הזה מתייחד בכך שהוא מלכד את כולם - חילונים, דתיים וחרדים". הוא התייחס לפילוג שנוצר בעיר במסגרת המירוץ לראשות העירייה ואמר: "עברנו תקופה לא קלה בחודשים האחרונים, אבל פנינו קדימה. נטל ההוכחה עליי ואני בטוח שגם אלו שהצביעו לי וגם אלו שלא הצביעו יהיו גאים על עשייתי".

 

 

הרב שטרן אמר באירוע: "הגענו לארץ ישראל להקים את מדינת ישראל, וזכינו להדליק את נרות החנוכה בארצנו. שמחתנו גדולה יותר מזו של כל היהודים שהדליקו את הנרות לאורך השנים בגלות, והם מסמלים קדושה, מידות טובות והנהגות נכונות וטובות. שנזכה להתברך עוד יותר בביטחון, שלווה, בריאות והנהגה נכונה, טובה וצנועה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
מכל מקום בבירה
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים