שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקר חושף: 77% מבני הנוער עוסקים בפעילות גופנית אחרי בית הספר
  נתוני הסקר מגלים גם כי כמחצית מבני הנוער מקפידים על אורח חיים בריא באופן פעיל, והשאר מודעים לצורך לעשות זאת. בנוסף לפעילות הגופנית עולה כי בני הנוער מבלים מול המסך כשש שעות בממוצע ביום

  נתוני סקר חדש שנערך בקרב בני נוער בגילאי 15-18 מתפרסמים היום (ב') ומציגים תמונה אופטימית ביחס לשמירה על אורח חיים בריא ועיסוק בספורט גם מחוץ לשעות בית הספר.

   

  מנתוני הסקר שיזמה חברת מי עדן ונערך באמצעות חברת גיאוקרטוגרפיה במסגרת סקר אינטרנטי מייצג בקרב 500 משיבים, עולה ש-76.6% מבני הנוער עוסקים בפעילות ספורטיבית לאחר שעות בית הספר ביחס ל-23.4% שאינם עוסקים בפעילות ספורטיבית כלשהי.

   

  מעדיפים להתאמן בחדר כושר. בני נוער (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מעדיפים להתאמן בחדר כושר. בני נוער(צילום: shutterstock)

   

  ענפי הספורט הבולטים הם: ריצה עם כמעט 50% וכן הליכה, חדר כושר, כדורגל, כדורסל, רכיבה על אופניים, אירובי ושחייה.

   

  עוד עולה כי בני הנוער עוסקים בפעילות גופנית 5.2 שעות בשבוע בממוצע. בנים מקדישים יותר שעות שבועיות לספורט מבנות. רוב הנשאלים בסקר ענו שאם הייתה להם האפשרות לעסוק בפעילות גופנית ללא מגבלת זמן, כסף או מקום היו בוחרים בחדר כושר משום שלדעתם מדובר בפעילות המהנה ביותר.

   

  יותר פעילות גופנית - פחות מסכים

  בנוסף לפעילות הגופנית עולה כי בני הנוער עוסקים מבלים מול המסך כ-6 שעות בממוצע ביום, ללא הבדל בין בנים ובנות וגילאים שונים. מי שעוסקים בפעילות גופנית, מבלים בממוצע שעה פחות בפעילויות מול מסך לעומת מי שלא עוסקים בספורט.

   

  47% מהנשאלים ענו כי הם חושבים שהם מנהלים אורח חיים בריא במידה בינונית, אשר נתפש בעיניהם כפעילות ספורטיבית, אכילת מזון בריא ותזונה בריאה, כמו גם שתיית מים מרובה.

   

  המחצית השנייה של הנשאלים מתחלקת בין אלו המקפידים במידה רבה לאילו המקפידים ברמה נמוכה על אורח חיים בריא, נתון המצביע כי ישנה התעוררת גם בקרב בני הנוער לשמירה על חיים בריאים בגוף בריא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  גם אחרי שעות הלימודים. פעילות גופנית
  צילום: shutterstock
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים