שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נשים מוכות וילדיהן נענשים פעם שנייה

  נ' פנתה אליי כי בעלה הכה אותה שוב ושוב, ובמקום שייעצר - היא זאת שנשלחה למעון לנשים מוכות. אנחנו מפגינות ומפגינים כדי להגיד עד כאן

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  את הפנייה הזאת קיבלתי לפני כמה זמן בפייסבוק (את הפרטים של הכותבת עמעמתי כדי לא לזהות אותה):

   

  "ג'ודי יקרה, אני כבר לא יודעת למי ולאן לפנות. לפני שעה הצלחתי להעיף אותו מהבית. בעצם, השכנה שלי בקומה ששמעה את הצווחות שוב הזמינה משטרה והוא נמלט. הפעם הפנים והגוף שלי דיברו. לא יכולתי להסתיר. מזלי שמישהו אחר (הוא) עשה את ההחלטה עבורי.

   

   

  "קוראים לי נ', אני בשנות ה-30 לחיי ויש לי שתי בנות. אני עובדת באקדמיה, גדלתי למשפחה חיפאית. בית נורמטיבי, כמו שאומרים. נישאתי לבחור מוצלח, בכיר בחברת הייטק, אדם מוערך ואהוב בעבודתו. הכול התנהל על מי מנוחות עד ללידת הבת הראשונה.

   

  "חזרתי אחרי שלושה חדשים לעבודה באוניברסיטה, וכמו כל אם עובדת במצבי הייתי כל הזמן עייפה. הוא ישן רצוף בלילות, המשיך בשגרה, וכשהגיע בערב וראה אותי מותשת התחיל לרדת עליי שאני לא אישה, שעדיף שהיה מתחתן עם פיליפינית ועוד ברכות מסוג זה. כשניסיתי לענות לו הוא דחף אותי בחוזקה עד שנפלתי. זה היה הבקרוב של החיים שלי - אם אפשר לקרא לזה חיים - בשלוש השנים מאז.

   

  "מאחת הפעמים שהוא אנס אותי נכנסתי שוב להריון. הוא איים שאם אפיל – הוא ירצח אותי ואת הבת הגדולה. אני יושבת עכשיו במטבח שלנו ומנסה להבין למה לא סיפרתי לאיש ולמה לא התלוננתי. אולי כי איים לרצוח את הבנות? אותי?

   

  "השוטרת בחדר הסמוך ביקשה שנארוז כמה דברים. מעבירים אותנו למקלט לנשים מוכות. מפחיד השם הזה. אני לא מבינה איך הגעתי למצב הזה ולא מבינה למה לא העפתי אותו אחרי הפעם הראשונה במקום לשקר לשוטרים כל פעם. הכי אני לא מבינה למה אני זו שצריכה ללכת למקלט והוא יכול להמשיך בינתיים בחייו".

   

  עניתי לה ואנחנו בקשר עד היום.

  מחר תתקיים שביתה ברוכה נגד אלימות כלפי נשים ואני שמחה שסוף סוף ארגוני נשים כמו ויצו ואחרים יוצאים לרחובות, לשבות ולהפגין. במקביל, מקומם אותי שארגוני הנשים הם הראשונים שהרימו את הכפפה. זה לא עניין של נשים. ממש לא. מדובר באלימות, ואלימות זה עניין של כולנו.

   

  אני קוראת לממשלה לשנות את החוק או ליישם אותו: גבר שיש הוכחות חותכות לאלימות שלו - ייכלא. במקום מעון לנשים מוכות – בתים לגברים מכים. אין סיבה שהנשים המסכנות האלה וילדיהן יקבלו עונש נוסף.

   

  הגיע הזמן לחשוב מחוץ לקופסא ולהעניש את האשמים האמיתיים. כולכם - גברים ונשים – הצטרפו מחר להפגנות ולמפגשים נגד האלימות. זה יכול לקרות לכל אחת. עד כאן.

   

  מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים