שתף קטע נבחר

דנילוביץ' נגד נציב שירות המדינה והאוצר: "מתעלמים מזעקתנו על רצח נשים"

ראש העיר באר שבע פרסם פוסט זועם לאחר שהתברר כי המדינה לא מוכנה לממן היעדרות של עובדי מדינה שירצו להשתתף בשביתת הנשים נגד האלימות: "גרמתם לי להתבייש כאזרח שכואב את הטרגדיה הנוראית"

 

רוביק דנילוביץ' ()
ראש העיר באר שבע דנילוביץ'

ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' פרסם הערב (יום ב') פוסט חריף נגד נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ והממונה על השכר במשרד האוצר קובי בר נתן, לאחר שהתברר כי המדינה לא מוכנה לממן היעדרות של עובדי מדינה שירצו להשתתף מחר בשביתת הנשים נגד האלימות. "בחרתם להתעלם מהזעקה האמיתית של כולנו", כתב דנילוביץ' בעמוד הפייסבוק שלו.

 

מוקדם יותר היום הבהיר נציב שירות המדינה הרשקוביץ כי עובדי מדינה, ובכללם עובדי הרשויות המקומיות, יוכלו להיעדר מחר מהעבודה אם ירצו בכך כדי להשתתף בשביתת הנשים - אך ינוכה משכרם יום חופש. ההבהרה נמסרה על אף הודעות של רשויות מקומיות ברחבי הארץ, על כך שנשים שירצו ליטול חלק במחאה יוכלו לעשות זאת, ולא ינוכה משכרן או ממכסת ימי החופשה הצבורים שלהן.

פוסט פייסבוק רוביק דנילוביץ'  ()
הפוסט של ראש העיר באר שבע דנילוביץ'

 

לדברי דנילוביץ', "הממונה על השכר באוצר ונציב שירות המדינה, היום הצלחתם לגרום לי להתבייש. לא רק כאיש ציבור, כאזרח במדינת ישראל, שכואב את הטרגדיה הנוראית שגודעת את חייהן של נשים חפות מפשע, בכל שנה. נשים שנרצחות, רק בשל היותן נשים. ככה סתם".

 

הוא הוסיף כי "עד שמתחולל לו נס חברתי אמיתי (לא זה של פך השמן), שמאגד ומאחד את החברה הישראלית על כל גווניה: יישובים מצפון ועד דרום, ממזרח ועד מערב, ארגונים חברתיים, אישי ציבור מכל גוני הקשת הפוליטית, גברים ונשים, דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים, רק כדי לזעוק זעקה אמיתית (לשעתיים של הזדהות). אתם, באקט אומלל הנצמד לכללים, חוקים והצהרות, בחרתם להתעלם מהזעקה האמיתית של כולנו, זו שיוצאת מהלב".

דניאל הרשקוביץ (צילום: גיל יוחנן)
נציב שירות המדינה הרשקוביץ(צילום: גיל יוחנן)

ראש העיר באר שבע ציין בפוסט כי הוא מכבד כללים, מסגרות וחוקים, אך יחד עם זאת הדגיש כי "יש רגעים שבהם מותר וצריך להפעיל שיקול דעת (בטח כאלה שקשורים לגורלם של אנשים ונשים) כי ישנם מקרים יוצאים מהכלל. הם שייכים לכולנו ומבטאים דאגה לחברה שבה אנחנו חיים. אז מה אתם אומרים לציבור הנשים? רוצות לזעוק על כך שרוצחים אתכן? תשלמו על כך משכרכן".

 

לסיכום ציין דנילוביץ' כי "כל כך רצינו, ראשי הרשויות, להזדהות עם המאבק ולאפשר לנשים להביע את מחאתן - מחאתנו כולנו כחברה ולצערי, אתם בחרתם להיצמד להנחיות ולכללים. אני איש ציבור שומר חוק. אין בכוונתי לקרוא לציבור לנהוג בניגוד להוראות החוק.

 

"את מחאתי הרועמת אביא מחר לידי ביטוי, באופן פשוט ואמיתי. אני אקח יום חופש ואקרא לארגונים, לעובדות ולעובדים שחפצים בכך, לקחת שעה וחצי של הפסקה (כן על חשבונם) כדי שנוכל לומר יחד את אשר על לבנו. כדי שנוכל להסתכל בעיניהן של הנשים, בלי להתבייש!"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל
ראש העיר באר שבע דנילוביץ'
צילום: עמית שעל
מומלצים