שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  על רקע המתיחות בצפון: השקל נחלש והבורסה בת"א ננעלה בירידות
  המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 נסוגו ב-1.3%; טאואר איבדה 5.7% מערכה, הבנקים לאומי ופועלים ירדו בעד 1.7%. הדולר עלה ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.727 שקלים, היורו היציג טיפס ב-1% ונקבע על 4.251 שקלים

  הבורסה בתל אביב חתמה את יום המסחר השלישי של השבוע באדום כהה - זאת על רקע המתיחות בגבול בצפון . המדדים ת"א 35 ות"א 125 איבדו 1.3% מערכם; השקל נחלש גם הוא על רקע המבצע.

   

  בלטו במסחר: טאואר איבדה 5.7% מערכה, הבנקים לאומי ופועלים ירדו בעד 1.7%. בצד החיובי של המסחר בלטה אלקטרה צריכה שעלתה ב-4.8% במחזור גדול של 34 מיליון שקל – ה-7 בגודלו בבורסה.

   

  מצבע מגן צפון (צילום: אביהו שפירא)
  פעילות צה"ל במבצע מגן צפון(צילום: אביהו שפירא)

   

  השקל נחלש הבוקר בשוק המט"ח המקומי על רקע המבצע הצבאי בצפון. הדולר עלה ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.727 שקלים, היורו היציג טיפס ב-1% ונקבע על 4.251 שקלים.

    

  בשווקים הבינלאומיים: היורו מטפס ב-0.3% מול הדולר וצמד המטבעות נסחר ברמה של 1.138 דולר ליורו. הפאונד מתחזק ב-0.2% מול הדולר ל-274 דולר, לאחר שיועץ בבית הדין האירופי לצדק כתב שבריטניה יכולה לבטל את הברקזיט מבלי לבקש רשות משאר המדינות באיחוד האירופי.

   

  בחברת הייעוץ אג'יו מציינים שההתפתחויות בשוק המט"ח העולמי נתלות במספר סיכונים גלובאליים: הפסקת אש במלחמת הסחר של ארה"ב מול סין, נסיגה של איטליה מהחריגה בתקציב המתוכנן ודברי יו"ר ה'פד' פאוול לגבי צינון קצב ההידוק המוניטרי.

   

  לדבריהם, הצמד יורו-שקל קיבל רוח גבית משני גורמים אלו ועלה לרמה של 4.26 שקלים ליורו. בשבוע הבא ר"מ בריטניה מיי צפויה להביא להצבעה בפרלמנט את הסכם יציאת בריטניה מהאיחוד האירופאי. במקרה וההצעה תכשל, הדבר יביא לעלייה חדה בתנודתיות ולנפילה של הפאונד, יש האומרים עד ל- 1.20 דולר לליש''ט.

   

  לגבי העתיד סבורים באג'יו כי לאחר שתרשם רגיעה בצפון, זאת לצד הירידה בסיכונים הגלובאליים, הדולר צפוי להיחלש לקראת סוף השנה.

   

  יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות מצביע על שוק האג"ח: "בעוד השיפוע בשוק האג"ח האמריקאי מצביע על ערב משבר פיננסי, השיפוע

  בשוק האג"ח המקומי מצביע על יציאה ממשבר פיננסי וצמיחה פנומנלית בפתח. הפער התשואות הממשלתי 1-30 שנים בשוק המקומי גבוה מ-3.1% בעוד בארה"ב הוא מסתכם ב-0.6%. הקיצון של השוק האמריקאי הוא תמונת מראה לקיצון של השוק המקומי. העניין הוא שבשוק האמריקאי, המשקיעים לא באמת חושבים שאנחנו מצויים ערב משבר פיננסי - אחרת שוקי המניות לא היו שוברים שיאים, וגם בשוק המקומי המשקיעים מבינים כי המשק עשוי להאט בזמן הקרוב ולא להתחמם ייתר על המידה".

   

  מניות מרכזיות

  קנביט תמכור קנאביס רפואי לחברת 'תיקון עולם' בהיקף של 4.8 מיליון שקל. החברות חתמו על הסכם שיתוף פעולה לגידול קנאביס רפואי בחוות הגידול של קנביט, בשטח הפרחה נטו של 4 דונם עבור שני מחזורי גידול.

   

  גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, מפרסם עדכון המלצה על מניית בזק: "מחיר היעד שלנו עולה במעט, מ-3.8 ל-3.9 שקלים למניה. העלייה נובעת מעלייה בשווי של פלאפון מחד, וירידה בשווי של בזק (קווי) מאידך. אנו ממשיכים לתת ביטוי לנכס המס בקצב ניצול יותר נמוך, וגם להתייעלות עתידית, אף על פי שהאי וודאות פה משמעותית. לאחר הירידה במניה לאחרונה, מחיר היעד שלנו גוזר דיסקאונט של 5%. אנו נשארים בהמלצת משקל חסר בשל הציפיה כי התחרות תמשיך להעיב על הסנטימנט בזמן הקצר".

   

  חברת הדירוג מדרוג מותירה על כנו דירוג il.A2 באופק יציב לאגרות חוב שהנפיקה חברת Hertz. כמו כן, מידרוג מסירה את ההתניה שסמלה באות P את אגרות החוב של החברה, לאחר שהונחה דעתה, כי התקיימו התנאים בגינם נקבע הדירוג כמותנה בדוחות הדירוג.

   

  סומוטו מדווחת כי התקשרה באמצעות חברת בת בבעלותה בהסכם עם חברה העוסקת בתחום המוניטזיציה לשירותי חיפוש. להערכת הנהלת החברה, הלקוח החדש הינו מהמובילים בעולם בתחום זה.

   

  וואן טכנולוגיות התקשרה בהסכם לרכישת חברת התוכנה אדוונטק. וואן תרכוש מכלל בעלי המניות של אדוונטק, בדרך של מיזוג משולש הופכי את כל המניות בתמורה לתשלום של כ-24 מיליון שקל.

   

  אלי לביא פורש מדירקטוריון איי.סי.בי השקעות. הסיבה: "על רקע ריבוי הדירקטורים בדירקטוריון, ובשל הצורך לחסוך בהוצאות".

   

  חברת הביוטק פלוריסטם ו-CHART חתמו על הסכם מסחור למכשיר הפשרת התאים שפיתחה פלוריסטם. במסגרת תנאי ההסכם יוענקו ל-Chart הזכויות הבלעדיות על ייצור ושיווק מכשיר הפשרת התאים של פלוריסטם בכל הטריטוריות ברחבי העולם, פרט לסין, בעוד שפלוריסטם תקבל תמלוגים ממכירות המכשיר ותהנה מאספקת מספר מוסכם של מכשירים.

    

  עופר נמרודי ממנה את בנו למנכ"ל חברת ההתחדשות העירונית של הכשרת הישוב. דניאל נמרודי ימונה למנכ"ל חברת "הישוב החדש" במקומו של אלכס מריאש שיקודם לתפקיד מנכ"ל הכשרה אלפא; למרות הקידום, שכרו של נמרודי יוותר ללא שינוי על 16 אלף שקל בחודש.

   

  קנביט (הון החזקות) תמכור קנאביס רפואי לחברת 'תיקון עולם' בהיקף של 4.8 מיליון שקל. החברות חתמו על הסכם שיתוף פעולה לגידול קנאביס רפואי בחוות הגידול של קנביט, בשטח הפרחה נטו של 4 דונם עבור שני מחזורי גידול.

   

   

   

   

   

   


  פורסם לראשונה 04/12/2018 10:00

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים