שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: דובר צה"ל, אביהו שפירא
  המתיחות בצפון: תוכנית חיזבאללה לכיבוש הגליל
  חיזבאללה איים בעבר להכניס אנשי כוחות מיוחדים דרך הגבול שישתלטו על יישובים וערים בגליל. אם התוכנית תבוצע, היא כנראה תוטל על יחידת "רדואן" - כוח העילית של חיזבאללה שלא ידועים עליו פרטים רבים. הארגון צפוי לקבל עזרה מאיראן בדמות מיליציות לוחמות מעיראק ומדינות נוספות

  מבצע "מגן צפוני" שצה"ל עורך בגבול לבנון, למיגור מנהרות הטרור של חיזבאללה, העלה שוב לכותרות את התוכנית של ארגון הטרור לכיבוש הגליל הישראלי.

   

   

  חיזבאללה איים בעבר לכבוש את הגליל ולהכניס אנשי כוחות מיוחדים אל מעבר לגבול עם ישראל במטרה להתבצר ביישובים ובערים הסמוכים לגבול, לקחת בני ערובה ולהשתמש באזרחים הישראליים בכמגן אנושי.

   

  טהרן צפויה לקחת חלק במבצע הגדול של חיזבאללה, בין היתר באמצעות שליחת כוחות לוחמים. הסיוע האיראני לא מסתפק רק בהעברות אמצעי לחימה וכספים אלא גם בהפעלת מיליציות שיגיעו ללבנון בעת הצורך כדי להילחם יחד עם אנשי חיזבאללה.

  סרטון האיום בכיבוש הגליל של חיזבאללה ()
  תיעוד תוכנית חיזבאללה לכיבוש הגליל

  (מימין) מזכ
  סולימאני (מימין) עם מנהיג המיליציה העיראקית

  קאסם סולימאני (צילום: MCT)
  מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, קאסם סולימאני(צילום: MCT)

  את עיקר העבודה בתוכנית צפויים לעשות אנשי יחידת "רדואן", כוח העילית של חיזבאללה שמבצע את המשימות הרגישות והחשאיות ביותר שיש לארגון. כלי התקשורת הערביים מקנים ליחידה הילה של יחידת צללים שאנשיה מופעלים רק במקרים מיוחדים וקיצוניים.

   

  לפי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, היחידה היא כוח התערבות מהיר שאנשיה עוברים אימונים מפרכים. לפי הדיווחים, יחידת "רדואן" היא פרי יצירתו של עימאד מורניה, שהציב לה כיעד את הלחימה מול ישראל.

   

  חיזבאללה שומר על עמימות מוחלטת בכל הקשור ל"רדואן" וכמעט שאין פרסומים רשמיים אודות היחידה. לפי כלי תקשורת ערביים, לאנשי היחידה יש שיטות עבודה שונות ומגוונות, החל מפלישה שקטה דרך הגבול ועד לכניסה מהים באמצעות סירות גומי. ממש כפי שתואר בסרטון של חיזבאללה שפירט את תוכנית הארגון לכיבוש הגליל.

  סרטון האיום בכיבוש הגליל של חיזבאללה ()

  סרטון האיום בכיבוש הגליל של חיזבאללה ()

  בהודעת דובר צה"ל על מבצע "מגן צפוני" הייתה התייחסות גם לתוכנית ארגון הטרור לכיבוש הגליל: "ב-2012 זיהינו את תוכנית 'כיבוש הגליל' שנסראללה מדבר עליה, והיא כללה רכיב מפתיע של מנהור התקפי. ב-2013 בדקנו את הנושא בעקבות דיווחים של אזרחים על קולות חפירה, אך הם נשללו והתברר שלא היו מנהרות חודרות".

   

  ב-2015 איים מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, כי ארגונו יכבוש את הגליל. בראיון לרשת "אל-מיאדין" הוא אמר: "חיזבאללה מוכן וערוך להתערבות בגליל ואחרי הגליל. אנחנו ערוכים לכל מה שתצריך מלחמה עתידית עם ישראל".

   

   

   

  אבל השימוש בכוחות המיוחדים במסגרת התוכנית הגדולה לא מסתיים כאן. לפי דיווחים, חיזבאללה יסתייע באנשי המיליציה השיעית-עיראקית "אל נג'באא" (האצילים) בכיבוש הגליל. מדובר במיליציה שמפעילה כמה אלפי לוחמים, בין היתר בעיראק ובלחימה בסוריה, בעיקר באזור חאלב.

   

  התנועה מקבלת הוראות מאיראן ושמה נקשר עם מפקד משמרות המהפיכה קאסם סולימני. נוסף על מיליציה זו, חיזבאללה יקבלו סיוע מכוחות מיליציה אחרות, שמגיעות מעיראק וממדינות נוספות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים