שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  10 ימים של חגיגות: בר מצוות המיליונים של האחים נקש
  מטוסים פרטיים, מסיבת בריכה ויותר מ-40 אמנים: המליארדר ג'ו נקש ציין את החתונה ובר המצווה של שניים מנכדיו בשבועיים גדושים בכל טוב לאורכה של ארץ הקודש. הסינדרלות של עולם העסקים הישראלי, שגדלו בצניעות בכרם התימנים של שנות ה-50, ממשיכים להראות איך הם יודעים לחגוג ובגדול

   

   

  האירוע הכפול של איש העסקים והמיליארדר ג'ו נקש, הבכור מבין שלושת האחים לבית נקש, שנחשבים לאימפריה של מליFהפיארדי דולרים ושולטים בעסקי נדל"ן, מלונאות, תעופה, תעשייה ועוד - כאילו הופק מתחת לרדאר. נקש, שמתגורר בניו יורק, החליט לחגוג בישראל את בר המצווה של הנכד מרקו ואת נישואיה של נכדתו שרין בשבועיים מלאים בפעילויות. ואצל נקש, בעיקר כשמדובר במשפחה – הכל בגדול.

   

  פתיחת המלון המסקרן של האחים נקש ביפו

  נקש בהנחת סלב לבאטלר

  הברית של נקש

   

  נקש ביקש מהמפיק אסף ויינר, שמפיק את כל אירועי משפחת נקש בישראל, לתפוס פיקוד, והאירועים יצאו לפועל בתום שלושה חודשים של עבודה מאומצת וסודית של צוות ההפקה של ויינר, שניהל את האירועים בחמ"ל סודי. ויינר מספר, אגב, שחלק לא מבוטל מהצלחת אירוע כזה, שהיה "אירוע מתגלגל" שנמשך שבועיים, הוא בזכות הפעילויות האקטיביות שאהובות על משפחת נקש. לכן, שקד על לו"ז מלא באקסטרים והפתעות. 

  שלושת האחים לבית נקש (צילומים: רון אילון)
  שלושת האחים לבית נקש(צילומים: רון אילון)

  בתיאום מדויק ושושואיסטי, נחתו בנתב"ג כמה עשרות מטוסים פרטיים, כאשר עוד מספר מחלקות ביזנס ומחלקה ראשונה נתפסו במטוסים, שהובילו לישראל כ-300 מוזמנים, ברובם בני משפחה מברוקלין שבניו יורק וחלק מהקהילה הסורית חלאבית האמידה במיוחד.

   

  העלות: מיליוני שקלים.

  ג'ו נקש בירושלים (צילום: רון אילון)
  ג'ו נקש בירושלים(צילום: רון אילון)
   

   

  החלק הראשון - לו"ז בר המצווה

  חמישי: נחיתה בישראל. וואנים מפוארים מחכים להם, מעמידים את המזוודות (בממוצע 20 מזוודות למשפחה) ונסיעה למלון הרברט סמואל בירושלים, שכידוע נמצא בבעלות הנקשים. קבלת פנים אלגנטית במיוחד ופיזור לחדרים, שכמובן התקבלו ע"י האורחים עוד בשהותם בניו יורק, כדי שלא ייאלצו לעמוד בתור. ארוחת ערב חגיגית במסעדת המלון ולילה טוב.

  ג'ו נקש והנכד מרקו (צילום: רון אילון)
  ג'ו נקש והנכד מרקו(צילום: רון אילון)
   

  את סוף השבוע בילתה החבורה בירושלים. בשישי יצאו למתקן אימוני ירי בסמוך ללטרון, בעוד שהאורחים, חלקם בני 50 ומעלה, עוברים קורס מהיר של לוחמה בטרור. נשמעות יריות מתוך המתקן, אבל לאורחים שלום. לאחר החזרה למלון – כמובן שהתקיים קידוש וארוחת שבת, ובמוצ"ש התלהבו כולם מהמופע האור-קולי במגדל דוד.

   

  ראשון בבוקר: מתלבשים קז'ואל ויוצאים באוטובוסים המפוארים דרומה לעין גדי. מטיילים, נושמים אויר מדבר, ומקנחים בביקור ב"ארץ בראשית", שם דמותו של אברהם אבינו קיבלה את פניהם, גמלים, פעילויות מקראיות, שירה, תופים וריקודים.

   

  שני: יום שמחת בר המצווה. הנקשים, המוזמנים והנכד הנרגש מגיעים למרכז דוידסוון, הגן הארכיאולוגי שצמוד לכותל המערבי. במקום המהודר הזה, שנסגר כולו לכבוד האירוע, מחכים כבר חזן, זמר, וקולינאריה עשירה. השופרות מקבלים את פני חתן בר המצווה, ונקש מקנח בריקודים.

  האורחים בארץ אברהם (צילום: הפקה אסף ויינר)
  האורחים בארץ בראשית מתארחים אצל אברהם אבינו (צילום: רון אילון)
   

  ביום שלישי תם הפרק הירושלמי. האוטובוסים המפוארים שמים פעמים צפונה, כאשר היעד: מלון סטאי כנרת המפואר, גם הוא, כמובן, בבעלות האחים נקש.

   

  רביעי: ממשיכים להנות מהטבע והנופים של הארץ. 150 האורחים מעבירים את היום בטיול בשמורת טבע, ואת הערב בארוחה טובה ובמופע לייזר.

  ג'ו נקש במלון סטאי (צילום: רון אילון)
  שף יהודה עמר, אסף ויינר, ג'ו נקש ואייזיק מוסרי(צילום: רון אילון)
   

  חמישי: עוזבים את הצפון, מתמקמים במרכז. מגיעים לסטאי ת"א שביפו - ולא צריך להוסיף שגם המלון הזה בבעלות הנקשים - לקצת זמן לנוח.

   

  בשישי המוזמנים נוהרים לחולון, לביקור במוזיאון וצפייה ב"דיאלוג בחשיכה". לאחר מכן הקבוצה מעבירה שישי-שבת נעימים במלון, כשצוות ההפקה מתחיל להיכנס למתח לקראת ה"ההחלפה": במוצ"ש מסתיימת חגיגת בר המצווה ומתחילה מסיבת החתונה. המשימה הראשונה היא לקבל את האורחים הנוספים שמתחילים להגיע לקראת החתונה. הלחץ עולה, אבל עדיין רגוע.

   

  ובמעבר חד - החתונה

  יום שני, והיעד: חוות רונית. יש לציין שכ-8 צוותים נשכרו כדי להעניק טיפול צמוד למשפחה ולאורחים: בין היתר להסיר איפור שנזל, לסדר קווצת שיער סוררת. לזה יש להוסיף גם את שומר הראש שהגיע מארה"ב, ואת העוזרת האישית, שמנגבת את הזיעה המבצבצת.

   

  כ-500 מוזמנים, משועי הארץ וחו"ל, נוכחים במקום ובחתונה, שעיצבה אלקי ג'ייקובס. על תקן המקדשים: הרב משה שלמה עמר הראשון לציון והרב דוד יוסף. לאחר החופה עולים כ-40 אמנים לשמח כלה וחתן, בהם הבלקן ביט בוקס.

   

  בתחום הקולינאריה באירוע, שתי מילים: הרבה וביוקר. "ככה זה", מסבירים בהפקה, "החלאבים ידועים ככאלו שמקפידים על הבריאות שלהם ועל התזונה, אבל הם אוהבים את השפע". לגבי הטבעות? כבר הוחלפו. כמיטב המסורת החלאבית החתן קונה במהלך החופה את הכלה במטבעות, אות לשגשוג ולמזל טוב.

   

  בשלישי בבוקר בילו המוזמנים במסיבת בריכה, ובערב: מסיבה והפתעה. זה המקום לספר שהאח רפי נקש "מכור" לדודו אהרון. אז אהרון הפתיע, הגיע, שר ותרם כך גם את חלקו לכלה – חתן.

   

  ברביעי שוב מתחלפת התפאורה, והמקום הופך לחלל דיסקו אחד גדול. בערב מצטופפים בו כ-500 מוזמנים, בהם אנשי עסקים רבים וברנז'אים. ואם חשבתם שאפשר בלי עומר אדם, אז זהו – שלא.

  עומר אדם ורפי נקש (צילום: רון אילון)
  עומר אדם ורפי נקש(צילום: רון אילון)
    

  שבועיים לאחר הנחיתה עוזבים את נתב"ג המטוסים הפרטיים, והמחלקות הראשונה והביזנס מתמלאות שוב באורחים שחוזרים לברוקלין. גם נקש חוזר מאושר ונרגש. בישראל נשאר האח אבי נקש, שלפני כחצי שנה חגג עם רעייתו פבריזי ברית מילה לבנם, הנרי דניאל, בביתם שבבית יצחק.

   

  האחים נקש (ג'ו-75, רפי-73, ואבי-72) ידועים בעיקר כמשפחה שהקימה את חברת הג'ינסים ג'ורדאש בארה"ב. עסקי הג'ינס של המשפחה התרחבו לעסקי נדל"ן ומלונות בארה"ב, ומאז שנות ה-90 רכשו האחים גם עסקים שונים בישראל. האחים הם בעלים ומושקעים במלונות, בחברת התעופה ארקיע, ובהרבה נדל"ן, כשההערכה היא שהם מחזיקים בנכסים ששוויים המצרפי מגיע למילארדי דולרים. בין היתר הם מחזיקים בישראל בחברת אחזקות הנדל"ן והליסינג אמפא ובחברת הנדל"ן כלכלית ירושלים.

   

  שמחים בחלקם

  התקשורת אוהבת לספר את סיפור הסינדרלה של האחים, שגדלו בסמוך לכרם התימנים בתל אביב בצניעות ובדלות של שנות ה-40 וה-50 וכיום מוכרים כמולטי-מיליונרים. הם התגוררו בדירה קטנה, עשרה בני משפחה ביחד, כשהשירותים והמקלחת משותפים עם השכנים, לאם מהגרת מסוריה שניהלה קיוסק, ולאב, שעלה מעיראק ועבד כשליח.

   

  הם לא סיימו תארים באוניברסיטה, אבל יכולים ללמד איך אפשר לעשות זהב כמעט מכל דבר שנוגעים בו. "נשארנו חברה משפחתית, את כל הכסף עשינו בעצמנו", הסביר רפי נקש בראיון שנתן בעבר לכלכליסט. "אף פעם לא משכנו משכורות עתק או דיבידנדים. אני לא יודע הכל ולא מתיימר להגיד שאני יודע הכל. אני מרוצה ממה שיש לי, שמח בחלקי. פעלנו בצניעות ובנינו נכון את העסק". בתקופה זו מתחיל הדור השני של הנקשים להיכנס לעסקים.

   

  הנקשים ידועים גם כפילנתרופים גדולים בישראל בתחומים שונים, בהם בריאות, חינוך וצה"ל. "כיהודי וכישראלי, שמתגורר בחו"ל, אני אוהב להשקיע בחברות בארץ ומאמין בכלכלת ישראל", כך אמר ג'ו נקש בראיון לכלכליסט לפני כשלוש שנים. את האג'נדה והאמירות האלו הוא לא שינה. "אני מקבל מישראל ואוהב לתת לישראל", משפט שהקפיד לחזור עליו גם הפעם. שיהיה במזל טוב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים