שתף קטע נבחר

חבר פיפ"א לשעבר: "הוצע לי שוחד לקראת המונדיאל ברוסיה"

רפאל סלגוארו, שכיהן כחבר בוועד המנהל של הארגון, טען במהלך משפט בארה"ב כי הוצעו לו מאות אלפי דולרים כדי שיצביע לאחת ההמתמודדות על אירוח גביע העולם ב-2018. שם המדינה לה הוא התבקש להצביע נמחק ממסמך העדות שפורסם

רפאל סלגוארו, נציג של גוואטמלה ששימש כחבר בוועד המנהל של פיפ"א, טוען כי הוצעו לו מאות אלפי דולרים כדי שיצביע לאחת המתמודדות על אירוח גביע העולם ב-2018. העדות ניתנה כבר לפני שנתיים, כאשר סלגוארו הודה במספר אישומי שחיתות בארה"ב, אך רק עתה נחשף המסמך של בית המשפט האמריקני, ממנו נמחק שם המדינה לה התבקש להצביע.

 

לטענתו הוצעו לו מאות אלפי דולרים בכדי שיצביע לטובת רוסיה בתחרות על אירוח מונדיאל 2018.

 

רפאל סלגוארו (צילום: gettyimages)
רפאל סלגוארו. עדות מדהימה(צילום: gettyimages)

 

העדות ניתנה כבר ב-2016, כחלק מחקירה שהתנהלה בארה"ב בנוגע להתנהלות של ארגון הכדורגל העולמי. סלגוארו הודה במספר עבירות שחיתות שביצע במהלך 2016, אך רק כעת נחשף מסמך העדות שלו. המקרה המתואר התרחש ב-2010. לטענתו, אדם ניגש אליו במהלך טיסה ממקסיקו לגוואטמלה והציע לו מאות אלפי דולרים בתמורה לקולו בהצבעה. לדבריו, הוא נפגש עם אותו אדם עוד מספר פעמים בכדי לדון בשוחד.

 

על פי עדותו של סלגוארו, שכיהן בעבר כנשיא התאחדות הכדורגל של צפון אמריקה, הוא הצביע למדינה אליה התבקש, אך כאשר רצה לדרוש את הכסף, איש לא ענה לו.

 

המשפט שמתנהל בארה"ב חשף כבר עדויות רבות המתייחסות לאפשרות של שחיתויות ושוחד בנוגע למונדיאל האחרון, אך גם לזה שייערך ב-2022 בקטאר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים