שתף קטע נבחר

הגירעון הממשלתי עמד בנובמבר על 3.5%; האוצר: "השנה תסתיים בחריגה קטנה בלבד"

במשרד האוצר מעריכים כי "0.3%-0.4% יירדו מהגירעון", כך שבסופו של דבר החריגה מהיעד תעמוד על 0.2%-0.3% - כ-3-2 מיליארד שקל. בכיר באוצר: "סטייה של עד 3 מיליארד שקל בתקציב של 340 מיליארד שקל הכנסות היא שולית"

לפי נתוני משרד האוצר הגירעון הממשלתי עומד נכון לחודש נובמבר על 3.5%, זאת כאשר יעד הגירעון עומד על 2.9%.

 

ה-OECD: "הגירעון גבוה מדי, צריך להשאיר מרחב לתמרון" 

חשש: קיצוצים בתקציבי המשרדים בגלל הגירעון החריג

 

במשרד האוצר מסבירים כי זה לא הגירעון שיהיה בסוף השנה. בעיקר לאור כך שבדצמבר שעבר הופרשו 4.5-4 מיליארד שקל לקרן מס רכוש. מאחר וגירעון נמדד 12 חודשים לאחור - לאחר שדצמבר 2017 ייצא מהחישוב ודצמבר הנוכחי ייכנס הגירעון צפוי לרדת.

משה כחלון (צילום: רויטרס)
משה כחלון(צילום: רויטרס)

במשרד האוצר מעריכים כי "0.3%-0.4% יירדו מהגירעון", כך שבסופו של דבר החריגה מהיעד תעמוד על 0.2%-0.3% - כ-3-2 מיליארד שקל. בכיר באוצר אומר, כי "סטייה של עד 3 מיליארד שקל בתקציב של 340 מיליארד שקל הכנסות, זו סטייה של פחות מאחוז. מבחינתנו זו חריגה שולית מהיעד, ככל שתהיה כזו".

 

עוד עולה מנתוני האוצר, כי ההכנסות ממסים יהיו השנה נמוכות מהתחזית לשנת 2018 בכמה מיליארדים. נכון לחודש נובמבר נגבו 280.7 מיליארד שקל לעומת 309 מיליארד שקל בתחזית, ללא נתוני חודש דצמבר. זאת למרות שהגבייה בחודש נובמבר הייתה בהתאם לתחזיות.

 

התחזית המקורית להכנסות ממסים עמדה על 307 מיליארד שקל, אולם במהלך השנה העלו את התחזית ל-309 מיליארד שקל. ההערכה כעת היא כי השנה תסתיים עם מיליארדי שקלים בודדים פחות מהתחזית המקורית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים