שתף קטע נבחר

ארדן על הסרת המועמדות: "נעשה לאדרי עוול נוראי"

השר לביטחון פנים הביע צער על הסרת מועמדותו של משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד המפכ"ל: "גם אם עשה טעות, הרי שנוהל נגדו מסע הכפשות לא מוצדק". בלשכת השר הבהירו כי הוא ביקש מוועדת גולדברג לבחון את המועמדים מראש - אך זו סירבה

 

רוני אלשיך גלעד ארדן ומשה אדרי (צילום: מוטי קמחי)
גלעד ארדן ומשה אדרי(צילום: מוטי קמחי)

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הביע הערב (רביעי) את צערו על הסרת המועמדות של משה (צ'יקו) אדרי מתפקיד המפכ"ל בעקבות הדיווחים על פגישה עם בודקת הפוליגרף. 

 

"ניצב אדרי הוא אדם שנלחם עשרות שנים למען בטחון אזרחי ישראל וגם אם עשה טעות במעלה הדרך, הרי שנוהל נגדו מסע הכפשות לא מוצדק שעשה לו עוול נוראי", אמר ארדן. "הליך הגשת המועמדות נוהל בצורה המסודרת והראויה ביותר, ומועמדותו של ניצב אדרי נבחנה תחילה מול כל רשויות האכיפה על-ידי היועץ המשפטי לממשלה וצוותו - ואושרה", מדגיש השר.

 

עוד הוסיף כי "למרות ההכפשות ניצב אדרי עבר בהצלחה בדיקת פוליגרף, שאף בעל תפקיד אחר אינו עובר בנוגע לעברו. מעבר להליכים אלו, אין בדיקה נוספת שניתן לבצע טרם הגשת המועמדות". בלשכתו של ארדן מסרו כי "השר ביקש מוועדת גולדברג לבחון תחילה את שלושת המועמדים בהתאם לקריטריונים שלה, אך הוועדה סירבה".

  

 
*לשימוש רק אחרי 6 בבוקר 02.12.18* משה צ'יקו אדרי בית ביתו (צילום: ענר גרין)
משה אדרי: "מאחלה בהצלחה למי שייבחר"(צילום: ענר גרין)

"בימים האחרונים, ועם התקדמות התהליך, מסע ההכפשות חצה כל גבול והביא לפגיעה בשמי הטוב, על לא עוול בכפי", אמר אדרי בהודעה שמסר על הסרת המועמדות. "אני מודה לשר לביטחון הפנים על האמון הרב שנתן בי כאשר עמד לצדי לאורך כל הדרך, ולציבור בישראל על תמיכתו הרבה בי, ועל שאשר חש את העוול שנגרם לי והביע זאת בפני בכל מקום שבו ביקרתי.

 

ברור לי כי גם לאחר שהממשלה תמנה אותי למפכ"ל אהיה צפוי להליכים משפטיים ממושכים לאישור מועמדותי, לכן, מתוך דאגה כנה ואהבה למשטרת ישראל, שעלולה להישאר ללא מפקד קבוע חודשים רבים, ושתישא גם כן במחיר הסערה ומסע ההכפשות, גמלה בלבי ההחלטה בימים האחרונים להודיע על הסרת מועמדותי לתפקיד. אני מאחל הצלחה רבה למי שייבחר לתפקיד המפכ"ל ואמשיך להירתם לכל משימה למען מדינת ישראל ואזרחיה".

 

אדרי הוא המינוי השני של השר ארדן לתפקיד המפכ"ל שלא יוצא לפועל. הראשון היה לפני כשלוש שנים, כשנפסל מינויו של גל הירש בשל חקירות משטרה שנפתחו נגדו. על אדרי, ששימש עד כה מנכ"ל משרדו של ארדן, הגיעו לוועדת גולדברג כמה תלונות שהטילו צל על נאותות המינוי לתפקיד שלגביו אמר בג"ץ כי הוא צריך להיות ללא רבב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ארדן ואדרי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים