שתף קטע נבחר

המצוד אחר המחבל מברקן: "חייבים לסגור חשבון"

10 פשיטות, מודיעין סביב השעון, מעצרי סייענים, צוות ימ"מ המרותק לבסיס - והמתנה לשגיאה הכי קטנה. כך, 24 שעות ביממה, מתנהל המצוד אחר המחבל שרצח את קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי. גורם המקורב לפרשה: "יש התקדמות דרמטית בחקירה, חייבים לעצור אותו לפני שיבצע פיגוע נוסף"

יום־יומיים והוא יאותר. זאת הייתה ההערכה לאחר הפיגוע באזור התעשייה ברקן, שבו רצח המחבל אשרף נעאלווה עובדת ועובד. מאז חלפו חודשיים, וכוחות הביטחון עדיין מחפשים אותו. גורם המקורב לפרשה מספר כעת: "יש התקדמות דרמטית בחקירה".

 

האירוע התרחש ב־7 באוקטובר במפעל אלון. המחבל (23), עובד לשעבר במפעל שנעדר מעבודתו בשבועיים שלפני הפיגוע, ירה למוות בקים לבנגרונד־יחזקאל, אם לפעוט, ובזיו חג'בי, אב לשלושה. לאחר מכן נמלט מהמקום תוך שהוא מתועד במצלמות האבטחה - ונעלם.

 

אשרף נעאלוה (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המחבל )
המחבל אשרף נעאלווה(צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המחבל )

 

 

הנחת העבודה, שהתבססה על אירועים קודמים, הייתה כי לכידתו היא עניין של זמן בלבד. שעות, אולי ימים. אבל מאז חלפו חודשיים, והוא עדיין מסתובב חופשי. החשש הגדול הוא מפיגוע נוסף, שכן הוא מצויד, כנראה, בנשק שבו השתמש בפיגוע.

קברו של זיו חג'בי ז
קברו של זיו חג'בי ז"ל(צילום: רועי רובינשטיין)

בעוד בקרב הציבור עולות תהיות כיצד זה שהוא טרם אותר, כוחות הביטחון אינם נחים לרגע וממשיכים לנהל אחריו מצוד אינטנסיבי. בשבועיים הראשונים התרכז המאמץ בסריקות פיזיות בשטח. בבניינים, במערות, בתעלות ובמקומות מסתור. כמו בכל מבצע חיפושים שלא מניב תוצאות, עבר המאמץ לאחר מכן בעיקר למישור המודיעיני. במסגרת זו נעצרו סייענים שסיפקו לו מזון ומקום מסתור במהלך מנוסתו, נערכו עשר פשיטות ונחקרו קרובים של המחבל. כוחות הביטחון מחכים לשגיאה ראשונה מצידו, שתוביל אולי למעצרו, וצוות של הימ"מ (היחידה ללוחמה של המשטרה) נמצא תמיד בכוננות בבסיס, מוכן להקפצה.

 

קים יחזקאל (צילום: יריב כץ)
קים לבנגרונד-יחזקאל ז"ל(צילום: יריב כץ)

 

גורם המקורב לחקירה אומר: "ההנחה שלנו היא שהוא מסתתתר באזור יו"ש, אולי בבקעת הירדן. מתנהלים אחריו חיפושים במקומות שהציבור לא מדמיין, ויש התפתחות דרמטית בחקירה. הנחת העבודה היא שהוא חמוש ומסוכן. אנחנו חייבים לעצור אותו לפני שיבצע פיגוע נוסף - ולסגור איתו את החשבון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי ז"ל
צילום: יריב כץ
מומלצים