שתף קטע נבחר

הכסף הקטארי זורם לעזה: 15 מיליון דולר יועברו במזומן

מקורות ברצועה אמרו ל-ynet כי הפעימה השנייה של המענק הקטארי תושלם עוד היום. בימים האחרונים איימו בכירים בחמאס בהסלמה מחודשת אם לא יתקדמו מאמצי ההסדרה. נתניהו: "זה מפוקח, אין ברירה כי צריך למנוע מפולת הומניטארית"

 

הפעימה השנייה של המענק הקטארי לרצועת עזה בסך 15 מיליון דולר תועבר בשעות הקרובות (יום ה') לרצועה דרך ישראל. כך מסרו מקורות ברצועה ל-ynet. מחר ישולמו משכורות פקידי חמאס האזרחיים. בימים האחרונים הזהירו בכירי חמאס מפני הסלמה מחודשת אם לא יתקדמו מאמצי ההסדרה.

 

תשלום משכורות לפקידי חמאס (צילום: AFP)
תשלום משכורות לפקידי חמאס(צילום: AFP)

תשלום משכורות לפקידי חמאס (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

תשלום משכורות לפקידי חמאס (צילום: רויטטרס)
(צילום: רויטטרס)
 

המענק יועבר במזומן ויחולק בין עשרה סניפים של בנק הדואר ברחבי הרצועה, בדומה לפעם הקודמת. מחר צפויים לקבל את המענק כשלושים אלף פקידי ממשל של חמאס שעובדים בתפקידים אזרחיים ולא ביטחוניים או כאלה הקשורים לזרוע הצבאית של הארגון.

 

כל אחד מהפקידים צפוי לקבל את שכר חודש ספטמבר בסכום שנע בין 100 דולר ל-1,600 דולר במזומן בהתאם לתפקידו ובכירותו. המענק המוקצב לתשלום משכורות הפקידים עומד על 10 מיליון דולר. שאר 5 מיליון דולרים יחולקו לחמישים אלף נזקקים וכל אחד מהם יקבל סכום של 100 דולר. כל הזכאים לקבל את המשכורות נבדקו ואושרו ברשימות שהוכנו מראש ונמסרו לשב"כ.

בנימין נתניהו בתדרך בעקבות המתיחות בצפון (צילום: חיים צח / לע
נתניהו, היום בצפון ליד אתר הטיפול במנהרת חיזבאללה(צילום: חיים צח / לע"מ)

ראש הממשלה נתניהו התייחס היום בסיור בצפון לנושא ואמר: "עבר כסף שאבו מאזן פיקח עליו. הוא בחר לחנוק את עזה והוא יצר את הבעיה. יש עדיין בעיה של בור הומניטארי שמשפיעה גם עלינו, לדוגמה מבחינה תברואתית והביוב שזורם כבר לאשקלון והשאלה איך לכסות על זה.

 

"כשהכסף בא מקטאר, אמרנו שאנחנו רוצים לפקח. רוצים את הכסף? אנחנו רוצים לקבל צילום, חתימה וטביעת אצבע. השליח הקטארי מעביר את הנתונים האלה בצורה מסודרת, וככה אנחנו יודעים לאן הולך הכסף. אבו מאזן החליט לעשות ניתוק בין יו"ש לעזה, ואין ברירה אלא לעשות כך כדי למנוע מפולת הומניטארית. אנחנו כרגע בהרגעה ואני לא יודע אם היא תמשיך. תנאי להסדרה זה פתרון לשבויים והנעדרים ופרויקטים, ומעבר מפוקח מקפריסין".

 

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי הגיב על העברת מיליוני הדולרים לחמאס ואמר כי "נתניהו נכנע לטרור ומעביר כסף למחבלים. מיליוני דולרים זורמים דרך ישראל לחמאס. כסף מושחת לכיס של המחבלים שיורים על תושבי הדרום. זה מרתיח מזעם, זה מעוות וזה מושחת.

 

"במקום לייצר פתרון שישמור על הביטחון של ילדי הדרום - נתניהו נכנע לטרור ומעביר כסף למחבלים. אפשר לשנות את הגישה המושחתת הזאת. חייבים לשנות אותה".

 

איתמר אייכנר ומורן אזולאי השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
התשלום לפקידים בעזה
צילום: AFP
מומלצים