שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פולקסווגן מבטיחה: נפסיק לפתח מנועים מזהמים תוך 8 שנים

  קונצרן הרכב הגרמני שמתמודד עדיין עם פרשת הזיהום דיזלגייט, מנסה לשפר את תדמיתו בעזרת הצהרות על עתיד ירוק ונקי יותר. והפעם: הבטחה על הפסקת פיתוח מנועים מזהמים חדשים

  פולקסווגן תפסיק לפתח מנועי בעירה פנימית כבר בשנת 2026. לדברי הקונצרן, הדור הבא של מנועי הבנזין והדיזל שמפותחים כעת יהיה גם האחרון, כאשר משנה זו תתמקד היצרנית אך ורק בפיתוח יחידות הנעה חשמליות. יש עם זאת לזכור כי מדובר בפיתוח מנועים חדשים ולא הפסקת שיווק. הפסקת מכירת מכוניות עם מנועים מזהמים תמתין כנראה עד לעשור הרביעי-חמישי של המאה הנוכחית.


   

  בכנס שנערך במטה החברה בוולפסבורג, אמר מנהל האסטרטגיה של המותג כי "לאט לאט אנחנו הולכים לקראת דעיכה מוחלטת של מנועי הבעירה הפנימית. עמיתינו כעת עובדים על הפלטפורמה האחרונה עבור כלי רכב שאינם נטולי פליטת מזהמים ואשר תוצג ב-2026". חישוב גס מלמד כי 2026 עשויה להיות שנת החשיפה של הדור התשיעי של פולקסווגן גולף, אשר הדור השמיני לחייו יראה אור בשנה הבאה.

  פולקסווגן חיפושית ()

  מדובר בפיסת פאזל נוספת בתמונת אסטרטגיית המעבר ליחידות הנעה חשמליות של היצרנית, החל מהצגת דגמי ID במגוון גדלים ושימושים - הראשון יוצג כנראה בסוף שנה הבאה, דרך הגדלה והתאמת פסי ייצור ליחידות הנעה שונות מהמקובל כיום. למרות זאת, על פלטפורמת מנועי בעירה פנימית האחרונה שתוצג ב-2026, תוכל היצרנית להמשיך ולהציע מנועי בנזין ודיזל בשווקים מסוימים עד 2050.

  פולקסווגן חיפושית ()
  פולקסווגן תשקיע יותר מ-11 מיליארד יורו בפיתוח טכנולוגיות לשירותי ניידות, נהיגה אוטונומית ויחידות הנעה חשמליות - מופנים מרבית המשאבים. בנוסף תקצץ היצרנית כ-25% מיחידות הנעה (מנוע ותיבות הילוכים) בדגמים השונים שאינם זוכים לביקושים גבוהים באירופה. זאת בהמשך להפסקת הייצור של דגמים שלא זכו להצלחה כמו החיפושית והשירוקו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים