שתף קטע נבחר

"כיסינו את הילדים בשמיכות"; כך חולצו ילדי הגנים שהוצפו ברחובות

במבצע לחילוץ 50 הילדים מהגנים שהוצפו בשל מזג האוויר הסוער, השתתפו כוחות חילוץ, כיבוי והצלה, מתנדבים ושכנים. "המים הגיעו לגובה של כמטר וחצי", סיפר אחד המחלצים. גננת במתחם: "הגננות לא יכלו לצאת וביקשו עזרה. זה היה מלחיץ"

 

 

זה לא כך כך נעים לראות גן רטוב: 50 ילדים חולצו מארבעה גנים שהוצפו היום (חמישי) ברחובות בשל מזג האוויר הסוער. במבצע שבו השתתפו כוחות חילוץ והצלה רבים, וכן מתנדבים ושכנים - חולצו כל הילדים וצוותי הגן בשלום. 

 

אבירן ששון, מתנדב באיחוד והצלה ועובד בעיריית רחובות, סיפר ל-ynet על רגעי החילוץ: "תוך כדי עבודה קיבלתי קריאה מאיחוד הצלה והגעתי למקום. בשטח היו מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה ועובדי עירייה רבים שהגיעו לסייע. ראינו שלולית ענקית וארבעה גנים - שניים בתחילת הרחוב ושניים בסופו - מוצפים במים שהגיעו לגובה של בערך מטר וחצי.

 

"נכנסנו לגנים והתחלנו לחלץ את הילדים. כמה מהם היו בהיסטריה, אחרים דווקא נהנו מהחוויה. הורדנו את הסירות למים והעלינו אליהן את הילדים".

 

ששון, שביתו נמצא בסמוך למתחם הגנים, סיפר כי משפחתו וכן משפחות נוספות שגרות בבניין פתחו את הבתים בפני הילדים וההורים. "היו בבניין כ-50 ילדים. חלקם היו רטובים וכיסינו אותם בשמיכות. כולם שיתפו פעולה".

חילוץ גן ילדים (צילום: עיריית רחובות)
חילוץ הילדים מהגנים ברחובות(צילום: עיריית רחובות)

חילוץ גן ילדים (צילום: עיריית רחובות)
"החילוץ נעשה בסבבים, שישה ילדים ומבוגר"(צילום: עיריית רחובות)

חילוץ גן ילדים (צילום: עיריית רחובות)
"המים הגיעו לגובה של כמטר וחצי"(צילום: עיריית רחובות)

חילוץ גן ילדים ברחובות (צילום: אבי מועלם )
"שרנו לילדים שירי חנוכה, כולם שיתפו פעולה"(צילום: אבי מועלם )

חילוץ גן ילדים ברחובות (צילום: אבי מועלם )
(צילום: אבי מועלם )

חילוץ גן ילדים ברחובות (צילום: אבי מועלם )
(צילום: אבי מועלם )

חילוץ גן ילדים ברחובות (צילום: אבי מועלם )
(צילום: אבי מועלם )

יוני עוזיהו, דובר איחוד והצלה מחוז שפלה, סיפר על שאירע: "במוקד איחוד והצלה התקבלה קריאה על חשש להצפה. הוצאנו למקום מתנדבים ואמבולנס של איחוד והצלה. כשהם הגיעו למקום, סיימו כוחות הכיבוי לחלץ את הילדים מהגן לבניין ליד, הבניין שאבירן גר בו. בדקו את הילדים, אף אחד מהם לא נפגע".

 

עוזיהו סיפר גם על תגובות ההורים: "ההורים היו בלחץ, באופן טבעי. אבל עובדי העירייה ומתנדבי איחוד והצלה הרגיעו אותם. אמרנו להם שהכול בסדר, שאנחנו תומכים בהם ומחזקים אותם".

 

אילנה, שעובדת באחד הגנים, סיפרה: "הייתי בהלם בהתחלה, לא הבנתי מה קורה. ראינו שיש גשם חזק אבל לא חשבנו שהוא יגרום לכזאת דרמה. כשפתחנו את הדלת ראינו שכל הרחוב הוצף וגם הגן השני הוצף. הבנו שמשהו לא בסדר, התקשרנו לגן והגננות אמרו לנו שהן לא יכולות לצאת וביקשו מאיתנו עזרה.

 

"אחרי כמה דקות הגיעו כוחות ההצלה", המשיכה אילנה. "הם נכנסו אל הגן והוציאו את הילדים עם הסירות. נלחצתי כי בכל זאת, אלה ילדים וזו אחריות רבה. כשהתחיל החילוץ, שאלנו את הילדים מה הם רוצים לעשות - והם ביקשו לשיר. אז שרנו שירי חנוכה".

 


גן ילדים רחובות הצפה הוצף גשם גשום מזג אוויר (צילום: דוברות איחוד הצלה)
(צילום: דוברות איחוד הצלה)

גן ילדים רחובות הצפה הוצף גשם גשום מזג אוויר (צילום: דוברות איחוד הצלה)
גן ילדים רחובות הצפה הוצף גשם גשום מזג אוויר(צילום: דוברות איחוד הצלה)

"חילוץ הילדים החל לפני שהמים עלו לגובה רב, למזלנו", סיפר מוקדם יותר דורון אלמשלי משירותי הכיבוי. "הצוותים סרקו את שני הגנים כדי לוודא שאין ילדים נוספים, מכיוון שאין אפשרות להיכנס לשם וצריך ציוד מיוחד. לאחר מכן המשכנו לשני הגנים שנמצאים בחלק התחתון של הרחוב, שם הייתה הבעיה המהותית כי המפלס הגיע ל-1.6-1.5 מטר עומק.

 

"בשני הגנים, במקבץ השני, היו 27 ילדים ושתי גננות. כולם חולצו באמצעות סירת חילוץ מיוחדת ותוך כדי סבבים - בכל סבב שישה ילדים ומבוגר אחד, שגם סייע וגם תמך מבחינה רגשית".חזאי מטאו-טק צחי וקסמן אמר לאולפן ynet כי המערכת החורפית הולכת ומתגברת: "אנחנו נכנסים לחלק הארי של המערכת.

 

האזורים שבהם צפויות הכמויות הגבוהות ביותר של משקעים הם החוף והצפון". לדבריו, "זו המערכת הכי רצינית מתחילת העונה, שפותחת את החורף באופן רשמי. באזורים הקרובים לים הרוח תגיע ל-70-60 קמ"ש. הבוקר החל לרדת שלג קל בפסגת החרמון, וההערכה היא שעד מחר הוא יכסה את חלקו העליון של האתר".

  

בחברת החשמל שבים ומבקשים מהציבור להסיר ולפנות מגגות וממרפסות חפצים העלולים לעוף במשבי הרוח העזים ולפגוע במעופם בקווי חשמל סמוכים.

 

מידות החום החזויות להיום והלילה: קריית שמונה 11-13, קצרין 10-11, צפת 8-9, טבריה 12-17, נצרת 10-12, חיפה 13-16, תל אביב 14-18, ירושלים 9-13, אשקלון 14-18, עין גדי 17-24, באר שבע 12-18, ערד 10-16, מצפה רמון 8-14 ובאילת 15-21.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות איחוד הצלה
חילוץ הילדים בסירות גומי, רחובות
צילום: דוברות איחוד הצלה
מומלצים