שתף קטע נבחר

3 עשורים אחרי אביו: נרצח גם הבן שמכר קרקעות ליהודים

אחמד סלאמה, פלסטיני מבידיא שהתגורר בג'לג'וליה, נורה למוות בסוף השבוע. בשנות ה-80 מכר אביו את הקרקע שעליה הוקם המאחז מעלה ישראל - ונרצח. "אין כמו ישראל", נהג לומר הבן. בכפר הפלסטיני שבו גדל חגגו: "בשורה נהדרת"

 

אחמד סלאמה ()
הנרצח אחמד סלאמה

תושבים מהכפר בידיא ברשות הפלסטינית, ששוחחו הבוקר (יום א') עם ynet, הביעו שמחה על הרצח של אחמד סלאמה ביום שישי בג'לג'וליה: מדובר בתושב הכפר במקור, שמשפחתו נמלטה בשנות ה-80 לקלקיליה אחרי שהתגלה שאביו רשאד מכר אדמות פלסטיניות ליהודים. האב נרצח על רקע זה ובנו אחמד ברח לג'לג'וליה שבתחומי הקו הירוק.

 

הוא קיבל אזרחות ישראלית בנסיבות שעדיין במחלוקת: מקורביו טוענים שהתחתן עם אישה ישראלית, אולם ברשות הפלסטינית סבורים שזכה בכך על רקע הסכם משתף פעולה. כך או אחרת, הוא המשיך לרכוש אדמות פלסטיניות ולמכור אותן ליהודים.

 

ביום שישי ירו אלמונים בסלאמה במכוניתו סמוך לביתו. הוא פונה על-ידי צוות מד"א לבית החולים מאיר בכפר סבא - אך מותו נקבע בדרך. אחד מתושבי בידיא ששמע על הרצח אמר ל-ynet: "זאת הבשורה הכי טובה שקיבלנו בשנים האחרונות. תודה לכל מי שעומד מאחורי הרצח".

 

התמונה עם האלכוהול שהופצה ברשתות הפלסטיניות:

אחמד סלאמה  ()
.

סימני הירי על המכונית שבה נהג אחמד סלאמה ()
סימני הירי על המכונית שבה נרצח אחמד סלאמה

כפר בידיא  ()
כפר בידיא
 

האב שנרצח בשנות ה-80 מכר את הקרקע ליד היישוב ברקן, שעליה הוקם מאחז "מעלה ישראל". תושבי כפר בידיא מכנים את המאחז עד היום "התנחלות רשאד" על שם המוכר (לימים נרצח גם השותף של האב, תושב כפר חבלה, על שסייע למכור את הקרקע). את רשאד מכנים בבידיא עד היום "בוגד מלוכלך ומשת"פ עם שראל".

 

בנו אחמד המשיך לעסוק במופגן ברכישת קרקעות ובמכירתן ליהודים. הוא נהג לומר: "אין כמו מדינת ישראל. אני מוכן לרכוש קרקעות, במיוחד אלו שנמצאות ליד הגדר".

 

במקביל, גורמים לא רשמיים בפת"ח הכפישו ביממה האחרונה את שמו של אחמד סלאמה על רקע היותו מבוקש על ידי הרשות הפלסטינית בגין מכירת קרקעות: ברשתות הופצה תמונה שלו יושב ליד שולחן שעליו בקבוק אלכוהול. הפרסומים מלווים בתגית (האשטאג) שלפיה פת"ח אחראי לרצח (#העבודה של פת"ח, בערבית).

 

אליאור לוי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים