שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מהומה בדיון עם יאיר נתניהו בבית המשפט: "מאיימים להרביץ לי, כבוד השופט"
  בנו של רה"מ תובע פעיל של מפלגת העבודה בעקבות פוסט שכתב נגדו. בטרם הדיון הוציא אצבע משולשת למפגינים שקראו לו "זבל". נתניהו לפרקליט הנתבע: "אני מקווה שיש לך תואר ראשון. אכתוב פוסט שראיתי אותך אונס בת 4. לא יעצבן אותך?". עורך הדין של בנימין: "אם יקראו לך 'ילד קקה' לא תתבע?"

   

  תביעת יאיר נתניהו: מהומה בבית המשפט    (צילום: ליהי קרופניק )

  תביעת יאיר נתניהו: מהומה בבית המשפט    (צילום: ליהי קרופניק )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  השמצות, טענות על אלימות, הערות ציניות ואצבע משולשת. סערה היום (ב') בתוך אולם בית משפט השלום בתל אביב ומחוצה לו, בדיון בתביעת לשון הרע שמנהל יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, נגד הפעיל החברתי ואיש מפלגת העבודה אייבי בנימין בעקבות פוסט שכתב נגדו - ובו טען שאביו ניסה להשיג לו דרכון בשם בדוי. נתניהו הוציא אצבע משולשת למפגינים במסדרונות בית המשפט שקראו לו "זבל", ואחר כך העיר: "הבאתם בריונים. במקומות אחרים זה היה נגמר בכלא, אם זה היה מימין לשמאל, אבל לשמאל מותר". בסיום הדיון הוא הוצא מהאולם תחת אבטחה כשבחוץ קראו לו: "הו, הא, מי זה בא, ראש הממשלה הבא".

   

  כשעלה להעיד אמר נתניהו: "כבוד השופט, אני מאוד נסער. אני לא יכול לעבור על זה לסדר היום. הותקפתי באלימות בכניסה לבית משפט במדינת ישראל. היו קללות שאני לא רוצה לחזור עליהן. כולם שמעו את החברים של אייבי בנימין אומרים 'הלוואי ותצא החוצה' ו'אני אקרע אותו'. אני לא יוצא עד שלא מפנים את כל הבריונים, את החולצות החומות של אייבי בנימין. לא יכול להיות שעוברים לסדר היום על אלימות, הכל עובר סבבה, כאילו חופש הביטוי".

   

  במסגרת החקירה הנגדית אמר נתניהו שבנימין משתמש בו ו"מלכלך" עליו רק כי הוא בנו של ראש הממשלה: "אם היו קוראים לי יאיר כהן זה לא היה קורה".

   

  סנגורו של בנימין, עו"ד גונן בן יצחק, שאל אותו במה הוא עובד.

  נתניהו: "בארגון שורת הדין. זה רלוונטי? אני מנהל ניו-מדיה".

  עו"ד בן יצחק: יש לך הכשרה?  

  נתניהו: "יש לי תואר ראשון. נקווה שלך יש".

  עו"ד בן יצחק: עבדת פעם במשרד ראש הממשלה בניו-מדיה?

  נתניהו: "לא. תכתבו את זה בפייסבוק ונעשה לכם עוד תביעה".

  יאיר נתניהו בבית המשפט (צילום: יאיר שגיא)
  נתניהו מניף אצבע משולשת מחוץ לאולם בית המשפט, היום(צילום: יאיר שגיא)
   

  עו
  אייבי בנימין(צילום: מוטי קמחי)

  עו"ד בן יצחק שאל מדוע תבע שנה אחרי פרסום הפוסט: "איך שראיתי את הפוסט שקפץ בפייסבוק התקשרתי ליוסי כהן ואמרתי 'אני רוצה לתבוע את הבן אדם הזה'. אני מניח שמישהו עשה לזה שייר".

  עו"ד בן יצחק: מה הפריע לך בפוסט ספציפית? מה הכי הקפיץ אותך?

  נתניהו: "איך שאני יוצא מפה אני כותב פוסט עליך שאתמול ראיתי אותך אונס ילדה בת 4. זה לא יעצבן אותך?"

  עו"ד בן יצחק: כשאדם כותב נגדך דבר שקר תתבע אותו?

  נתניהו: "רק אם זה חוצה גבול מסוים. הגבול הוא שאני מחליט על עצמי שזה טו מאצ' פולס אינפורמיישן".

   

  עו"ד בן יצחק: אם מישהו קורא לך "ילד קקה" לא תתבע?

  נתניהו: "על דעות לא. על שקר כן. על עובדות שנסעתי לפנמה (מתייחס לפוסט של בנימין, ג"מ) - זה לא דעות".

  בנימין, מתפרץ: "מה זה הדבר הזה? תוכיח שכתבתי עליך חרא. איך הוא מעז".

  נתניהו: אני תובע (בתביעה אחרת, ג"מ) את 'מולד' על שקרים שכתבו עליי".

   

  עו"ד בן יצחק: כתבת בתצהיר "הנתבע עומד בראש קמפיין נגדי ונגד בני משפחתי יחד עם גורמים שונים". אתה עומד על אמירה זו?

  נתניהו: "כן. אחרי הפוסט התחלתי לחקור את הפוסט, וגיליתי שהוא חלאת המין האנושי (צוחק)".

  השופט אבי שליו מבקש ממנו להימנע מזה.

  נתניהו: "ראיתי קללות ואיומים. במקומות אחרים זה היה נגמר בכלא, אם זה היה מימין לשמאל, אבל לשמאל מותר. אני רואה אלימות, הסתה. היו קללות בעניינים האישיים ביותר על אבי ואמי. לא אחזור עליהן".

  עו"ד בן יצחק: למה תבעת דווקא את אייבי בנימין?

  נתניהו: "לפעמים אתה לוקח מקרה מובהק שזה מאה אחוז מצב ניצחון, ואתה עושה ממנו דוגמה כדי לחנך אנשים לא לשקר ולהוציא דיבה על אנשים".

  עו"ד בן יצחק: מדוע אביך לא מגיש את התביעה?

  נתניהו: "כי הוא אמר עליי. אני באמת נסער כבוד השופט, ואני נסער שאני יודע שזה מחכה לי ביציאה, הולכים לקלל אותי. האדם שהודיע שיפרק אותי במכות עדיין בחוץ".

  השופט שליו: "אתה מוגן, יש פה ביטחון".

  נתניהו: "אני רוצה שהם יעופו מפה. אני לא יוצא מפה. הולכים לקלל אותי ביציאה ומאיימים להרביץ לי".

  השופט שליו: "אדוני, אתה מאובטח".

  עו"ד בן יצחק: גם אתה קיללת.

  נתניהו: "מה תהיה התגובה של השופט אם בדיון הבא אביא עשרות פעילי ליכוד שיצעקו על בנימין? דוגמא היפותטית אני נותן".

  עו"ד בן יצחק: קראת את נוסח ההתנצלות שאייבי הציע?

  נתניהו: "כן. זה היה לא מקובל עליי. אין בה שום דבר של התנצלות מעבר לכותרת התנצלות. חארטה. הוא שיקר עליי, ואם אני בא אקסטרה-לארג' בגישור להראות Good Faith אז... לא הסכמתי לנוסח המבזה הזה".

  יאיר נתניהו בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
  יאיר נתניהו בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
   

  עו"ד בן יצחק: לגיטימי לדעתך להוביל להפלת ראש ממשלה מכהן ושלטון הליכוד כמו שכתב בנימין?

  נתניהו: "זה לגיטימי בדרכים דמוקרטיות ופוליטיות. לא בדרכים של לנסות להלך אימים על שלטון החוק ולנבל את הפה ולהיכנס לדברים אישיים. לא בדרכים של הפגנות אלימות שאני שומע כמעט כל שבוע מחוץ לביתי, ואני אפילו לא רוצה לחזור על הקריאות עליי. לא יעלה על הדעת. אם ראש הממשלה היה אהוד ברק, והייתה הפגנה של ימנים שיאמרו על אשתו וילדיו את מה שאומרים המפגינים - הם היו עצורים".

   

  עו"ד בן יצחק: האם אתה מודע שלהוריך יש או היה חשבון באי ג'רזי?

  נתניהו: "כל מה שאני יודע זה מה שפורסם בתקשורת".

  עו"ד בן יצחק: האם נחקרת פעם במשטרה?

  נתניהו: "כן. הנשיא ריבלין גם נחקר במשטרה. זה אומר שאין לו שם טוב? וגם זהבה גלאון, דרך אגב".

   

  עו"ד בן יצחק: פרסמת בשנה האחרונה הרבה פרסומים, למשל שאהוד ברק הוא איש לטאה.

  נתניהו: "זה לא מה שפרסמתי. הייתה קריקטורה שלא אני עשיתי. עשה את זה עמוד של הומור. אתם בעד הומור, נכון? כי אתם השמאל בעד. למשל 'ארץ נהדרת'. שיתפתי אותה למטרת הקריקטורה, להראות שכל המריונטות מגיעות במימון ג'ורג' סורוס. הלטאה הייתה בדיחה. סורוס מממן הפגנות של שמאל קיצוני במדינה".

  עו"ד בן יצחק: אתה כותב על (רוני) אלשיך שהוא איש הגשם.

  נתניהו: "זו דעה. במדינת ישראל יש חופש דעה".

   

  עו"ד בן יצחק: אתה כותב על חברות של ברק על אדם בשם ג'פרי אפשטיין?

  נתניהו: "עובדה. אתם חברים של אהוד ברק. אני ממליץ לכם לא להיכנס לסיפור של אפשטיין, זה לא יעשה טוב לו. אתם חברים של ברק, תשאלו אותו".

  עו"ד בן יצחק: זאת עובדה שאנחנו חברים?

  נתניהו: "כן".

  עו"ד בן יצחק: כותבים עליך זנאי. זו דעה ולא עובדה?

  נתניהו: "אם כתבו עליי שהייתי בפוסיקט אז fuck them".

  השופט שליו מבקש ממנו לא לקלל.

  עו"ד בן יצחק: תן דוגמה לעסקת נשק מפוקפקת של ברק.

  נתניהו: "לא יודע. יש כתבה של יואב יצחק על כל מיני עניינים כשנכנס להיות שר הביטחון ובן דוד שלו. לא זוכר, קראתי לפני שנה. אני נהנה להיחקר".

  גונן בן יצחק יוסי כהן עו
  עו"ד גונן בן יצחק (מימין) ועו"ד יוסי כהן(צילום: מוטי קמחי, ראובן קסטרו)

  מן הצד השני נחקר בנימין על ידי עו"ד כהן, ואמר: "אם מישהו פגע בו (בנתניהו) אני מתנצל, זו לא דרכי. אני מגנה ומתנצל בשם חבריי. עם ראש הממשלה יש לי מחלוקת פוליטית עמוקה. יאיר, אני כמעט לא כותב עליו. משאת נפשי היא מדינה מתוקנת. גם הליכוד זכאי לראש ממשלה ישר. נתניהו מגה-מושחת. אני מאחל לו מיטה במעשיהו".

   

  על הקללות של המפגינים מחוץ לאולם אמר בנימין שבדיון הקודם שרו מפגינים ליאיר נתניהו: "קום בחור עצל וצא לעבודה". נתניהו התפרץ: "אני עובד בעבודה אמיתית".

   

  "הייתי פעיל חברתי שנים רבות ולא עסקתי בפוליטיקה", המשיך בנימין. "כשהתחילה המחאה החברתית חשבתי שנתניהו פוגע בדור שלי ובילדיי. החלטתי להגיש את בג"ץ הצוללות, והחל מרגע זה סומנתי על ידי אנשים שקשורים לבלפור. התחילו עליי תחקירים, בנימין נתניהו ציטט אותי - אזרח - בנאומיו. אני מקבל איומים ברצח מפעילי ליכוד. ברגע שנאמר לי על הפוסט (על הדרכון, נשוא התביעה, ג"מ) מחקתי והתנצלתי. פעלתי בתום לב. ביום שהמדינה הגישה תשובה לבג"ץ על הצוללות עדכנו את יוסי כהן שנגיב לתגובת המדינה. באותו יום ראיתי את עצמי על התביעה שהוגשה".

   

  בסיום הדיון הקריא בנימין את נוסח ההתנצלות שהציע על הפוסט והדגיש שמחק את הפוסט. הנוסח, כאמור, לא התקבל על ידי נתניהו.

   

  "התנפלה עליי חבורת בריונים"

  בתחילת הדיון אמר פרקליטו של בנימין, עו"ד בן יצחק, שנתניהו כינה את מרשו עבריין. בתגובה ענה נתניהו: "מי שמביא בריונים לבית משפט הוא לא עבריין?".

   

  פרקליטו של נתניהו, עו"ד יוסי כהן, אמר בתחילת הדיון: "כשנכנסנו לפה התנפלה עליי חבורת בריונים עם צעקות 'גנב' וקללות מכוערות. מה הסתבר? שאדון אייבי בנימין שיגר אתמול פוסטים ממומנים שבהם הוא עשה טריגר של סרטי מתח וקרא לכל תומכיו להגיע ולהתגודד. פשוט בריונים".

   

  עו"ד בן יצחק ענה: "אני מניח שיש משמר של בתי המשפט, ומרשי לא אחראי למה שקורה בחוץ. אנשיו יושבים באולם ולא צריך לתת הסבר למהומה המכוערת בחוץ". לפני תום הדיון פנה יאיר נתניהו שוב לשופט: "אני מתנצל כבוד השופט, עשו לי אמבוש של החברים בחוץ שצועקים ומקללים את אמא שלי, הכול בפייסבוק. מחכה לי בדיוק מה שהיה לי בכניסה גם ביציאה".

   

  את התביעה, על סך 140 אלף שקל, הגיש נתניהו הבן בספטמבר שעבר. לטענתו, ב-17 באוגוסט 2016 כתב בנימין בפייסבוק שראש הממשלה ביקש מראש המוסד דרכון בשם בדוי לבנו, כביכול בנימוק ביטחוני, והעלה טענות שחיתות שונות נגד המשפחה. כשנה אחרי הפרסום נשלח לבנימין מכתב הדורש את הסרתו, ולאחר מכן הגיש נתניהו הבן את התביעה.

   

  בכתב ההגנה, שהוגש באמצעות עו"ד גונן בן יצחק, נטען שמדובר בתביעת השתקה שנולדה בעקבות בג"ץ שהגיש הפעיל בנימין בעבר בדרישה שהמשטרה תחקור את בנימין נתניהו בפרשת הצוללות. נטען כי מטרת התביעה הייתה למנוע ממנו לבקר את ראש הממשלה. בנימין טען שלפני הפוסט היה גל פרסומים בנושא הדרכון, והוא פשוט חזר עליהם. הצדדים ניסו לנהל הליך גישור אך זה לא צלח.

   

  בינואר השנה התקיים דיון מקדמי בתביעה. נתניהו הבן לא הגיע לדיון לאחר שהשופט פטר אותו מהתייצבות. הפטור ניתן בעקבות בקשת דחייה שהגיש עורך דינו של נתניהו, זאת בשל נסיעתו להודו - שבוטלה בסופו של דבר. עם זאת, הפטור נותר בעינו.

   

  אחרי הדיון אמר עו"ד בן יצחק: "משפחת נתניהו רוצה לחנוק כל ביקורת. משפחת נתניהו משתמשת במערכת המשפט לצרכים פוליטיים. יאיר נתניהו אמר זאת בחקירה למעשה. זו תקופה קשה לחופש הביטוי. משפחת נתניהו משתמשת בלשון הרע כדי להשתיק אנשים. יש כאן תביעת השתקה פאר אקסלנס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים