שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

"לשכונה ההיא קראו": התחדשות עירונית ברמת יוסף בבת ים

שכונת רמת יוסף, המוכרת משירו של ברי סחרוף, "כמה יוסי", עומדת לעבור מתיחת פנים: פרויקט תמ"א 38 צפוי לכלול פינוי של חמישה בנייני רכבת בשכונה והקמת חמישה בניינים בני 10 קומות במקומם. פינוי-בינוי בקריית ים יכלול הקמה של 14 בניינים הכוללים 1,350 יחידות דיור במקום 224 היחידות שבמקום. צנרת התכנון

להתראות לבנייני הרכבת ושלום לרבי הקומות: פרויקט תמ"א 38 במסלול הריסה ובנייה, שכולל פינוי חמישה בנייני רכבת עם 90 דירות, ובניית חמישה בניינים בני 10 קומות במקומם, עם 340 דירות.

 

לכתבות נוספות במדור הנדל"ן

 

הפרויקט יתבצע ברחוב התחייה. כיום יש במקום דירות בנות 2.5-3 חדרים, בגודל 50-60 מ"ר. במקומן ייבנו דירות בנות 3, 4 ו-5 חדרים, דירות פנטהאוז ודירות גן.

פרויקט התחדשות עירונית של Ewave Nadlan בבת ים (מקור: גוגל סטריט ויו)
תמונה של השכונה היום(מקור: גוגל סטריט ויו)

יזמית הפרויקט היא חברת Ewave Nadlan. התכנון האדריכלי התבצע על ידי משרד קיסלוב קיי אדריכלים. בפגישה מקדמית שקיימה היזמית עם נציגי גופי התכנון בעירייה נקבע כי הליך היתר בנייה מפורט לכל בניין יתבצע לאחר אישור תוכנית עיצוב כוללת למתחם, הצפוי להתקבל במחצית הראשונה של 2019.

 

רמת יוסף נמצאת במזרח בת ים וגובלת בנתיבי איילון. השכונה נבנתה בשנות ה-50 וה-60 של המאה שעברה. האדריכל יצחק פרלשטיין זכה בשנת 1961 בפרס קפלן על עבודת התכנון של השכונה, שנועדה להיות מאוכלסת על ידי עולים חדשים. בשכונה התגורר המרגל הישראלי אלי כהן עם משפחתו, ואחד מבניה של השכונה הוא הזמר והאומן ברי סחרוף שאף הנציח אותה בשירו "כמה יוסי".

פרויקט התחדשות עירונית של Ewave Nadlan בבת ים (מקור: Ewave Nadlan)
הדמיה של אחד הבניינים המתוכננים במתחם(מקור: Ewave Nadlan)
  

השכונה מאופיינת במבני שיכון, "רכבות", בגובה של 2 ו-3 קומות. תוכניות ההתחדשות העירונית לשכונה צפויות להכפיל את מספר הדירות שבה מכ-3,000 לכ-6,000 בתוך מספר שנים.

 

אייל שריפי, מנהל חטיבת התחדשות עירונית ב-Ewave Nadlan, אמר כי "התחדשות עירונית היא הדרך שתאפשר לערי הלוויין של תל אביב לגדול, ואנחנו רואים את הביקושים הגדלים לערים דוגמת בת ים מצידן של משפחות צעירות ומשקיעי נדל"ן מכל הארץ".

 

התחדשות עירונית בקריית ים

הכשרת הישוב אלפא', חברה-בת של קבוצת הכשרת הישוב, דיווחה הבוקר כי היא מקדמת, באמצעות החברה-הבת "הישוב החדש", פרויקט פינוי-בינוי במערב קריית ים שישתרע על שטח של כ-35 דונם. במסגרת הפרויקט ייהרסו 224 יחידות דיור, ובמקומן יוקמו 14 בניינים, הכוללים כ-1,350 יחידות דיור חדשות.

 

מתחם קרית ים הוכרז על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בנובמבר השנה, כמתחם פינוי בינוי במסלול מיסוי. בחברה ציינו כי מאז החלה החתמת בעלי הזכויות בדירות הקיימות במתחם הפרויקט, כ-48% מהם חתמו על הסכמי פינוי-בינוי מחייבים. הקמת הפרויקט כפופה, בין היתר, לכך שייחתמו חוזים פרטניים ע"י 100% מבעלי הזכויות במתחם, ולאישור תוכנית בניין עיר מתאימה בסמכות ועדה מחוזית, שתקודם על ידי 'הישוב החדש'.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים