שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עתירה לבג"ץ נגד שר הביטחון, החוץ והבריאות נתניהו
  ח"כ לאה פדידה עתרה בדרישה להורות לראש הממשלה להבהיר מדוע לא ישחרר מתפקידיו המיניסטריאליים הנוספים, הכוללים גם את תיקי העלייה והקליטה. "בג"ץ - המפלט האחרון לפני שנהפוך לצרפת של לואי ה-14"

   

   

  ח"כ לאה פדידה (המחנה הציוני) הגישה הבוקר (ד') עתירה לבג"ץ ובה דרישה להוצאת צו על תנאי במסגרתו יבהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו מדוע לא ישתחרר לאלתר מתפקידיו המיניסטריאליים הנוספים. זאת, לדבריה, לאור העובדה כי ריבוי התיקים שברשותו היא החלטה הנעדרת שיקול דעת אשר חורגת באופן קיצוני ממתחם הסבירות וכן פוגעת באופן קשה באמון הציבור.

   

  נתניהו החזיק במקביל לתפקידו כראש ממשלה גם בתיק החוץ. לפני כשנה הוא לקח לידיו גם את תיק הבריאות, אחרי שיעקב ליצמן (יהדות התורה) התפטר מתפקידו כשר הבריאות על רקע המחלוקות סביב עבודות הרכבת בשבת. בחודש שעבר פרשו שרי ישראל ביתנו מהממשלה, ומאז מחזיק נתניהו גם בתיק הביטחון ובתיק העלייה והקליטה.

   

  בעתירתה של ח"כ פדידה נטען כי הממשלה איננה יכולה להתנהל באופן יעיל כאשר ראש הממשלה מחזיק במקביל בארבעה תיקים מיניסטריאליים נוספים, ובהם שניים מהתיקים הבכירים ביותר - חוץ וביטחון. עוד נכתב בעתירה כי בשלה השעה להפעיל את "התראת הבטלות" אותה קבע בג"ץ לפני יותר משנתיים וחצי, ולפיה ריבוי תיקים בידי ראש הממשלה יכול להיחשב לאי סבירות ההופכת לחוסר סמכות.

  ראש הממשלה בנימין נתניהו עם חיילים (צילום: שמיר אלבז)
  "המצב הנוכחי אינו מאפשר התנהלות יעילה". נתניהו(צילום: שמיר אלבז)

  "עלינו להתעורר בטרם יהיה מאוחר מדי". ח"כ פדידה (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת) (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)
  "עלינו להתעורר בטרם יהיה מאוחר מדי". ח"כ פדידה(צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)

  "גם מי שמוכן להישבע בנקיטת חפץ כי נתניהו הוא אדם בעל כישרון-על ייאלץ להודות שהמצב הנוכחי אינו מאפשר התנהלות יעילה של השלטון במישורים שהם קריטיים לחייהם של אזרחי המדינה, ובכלל זאת ביטחון המדינה", אמרה פדידה.

   

  "יתרה מזו, מבלי ששמנו לב לכך - אנחנו מצויים במורד מדרון חלקלק שלמעשה מייתר את הצורך בהמשך קיומה של ממשלה דמוקרטית, שכן ממילא כמעט כל הסמכויות המרכזיות נמצאות כיום בידיו של אדם אחד. עלינו להתעורר בטרם יהיה מאוחר מדי. אני שמה את מבטחי בידי בג"ץ כמפלט אחרון בטרם נהפוך לגרסה מודרנית של צרפת בימי לואי ה-14".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: קובי גדעון, לע"מ
  לדברי פדידה, ריבוי התיקים היא החלטה הנעדרת שיקול דעת. נתניהו
  צילום: קובי גדעון, לע"מ
  מומלצים