שתף קטע נבחר

זעאתרה לא מתנצל - אבל מודיע: לא אכהן כסגן ראש העיר חיפה

נציג חד"ש, שטען בעבר שחיזבאללה וחמאס הם ארגונים לגיטימיים, הבהיר כי אינו מתנצל על דבריו - אבל אמר שמי שתכהן כסגנית ראש העיר היא שהירה שלבי. "נתניהו פירומן, קליש עומדת באומץ מול איומי מאפיה", אמר

 

 

נציג סיעת חד"ש במועצת העיר חיפה רג'א זעאתרה כינס מסיבת עיתונאים היום (ד') כדי לעדכן בחלטתו, אחרי הסערה שהתחוללה בעיר בעקבות כוונת ראש העיר עינת קליש-רותם למנותו לסגנה. זעאתרה טען כמה וכמה פעמים בעבר שחיזבאללה וחמאס הם ארגונים לגיטימיים. בנאומו הוא הבהיר כי אינו מתנצל על כך, אבל הודיע כי לא יכהן כסגן ראש העיר.

 

זעאתרה כינה את ראש הממשלה בנימין נתניהו "פירומן", ואמר "עינת קליש-רותם עומדת באומץ מול איומים של מאפיה. איומים למנוע תקציבים של הממשלה מחיפה זו דרך של מאפיה. אני גאה במפלגה שלי. אני גאה בדרך שלי. אנחנו לא הגענו לעיריית חיפה לא במנהרה של חיזבאללה ולא בטיל של חמאס. אנחנו הגענו בזכות 6,715 קולות". הוא אמר כי "לפי החלטת המפלגה שהירה שלבי תהיה סגנית ראש העיר".

מסיבת עיתונאים של רג'א זעאתרה. (צילום: אלעד גרשגורן)
רג'א זעאתרה ושהירה שלבי(צילום: אלעד גרשגורן)

"אני לא חוזר בי", סיכם זעאתרה ואמר: "אני מדגיש על העמדות העקרוניות וההסטוריות של התנועה שלי, המפלגה הקומוניסטית הישראלית, שמאמינה בשיוויון ובזכותם של שני העמים לחיות בכבוד, בחירות, ולקיים חיים נורמליים, זה כל מה שאנחנו מבקשים. אני מתנגד לטרור ולכל פגיעה בחפים מפשע: יהודים, ערבים, ישראלים, פלסטינים, לבנונים, סורים, סינים, צרפתים ואמריקנים".

 

זעאתרה בירך את ראש העיר קליש-רותם ואמר: "אני רוצה להגיד לעינת שהיא מנהיגה אמיצה שיכולה להביא לשינוי. אני יודע מה הלחצים שהופעלו ועדיין מופעלים עליה כדי להוציא אותנו מהקואליציה ומחוץ לגדר הלגיטימיות. אני מעריך את האומץ שלה ומאמין שנמשיך להיות בשותפות אמיצה ואמיתית".

מסיבת עיתונאים של רג'א זעאתרה. (צילום: אלעד גרשגורן)
(צילום: אלעד גרשגורן)

שהירה שלבי הודתה לזעאתרה ואמרה "אני גאה בך, לשלם מחיר אישי עבור עמדותיך הפוליטיות דורש אומץ, להודות בכך שזה מעבר לתפקיד. אני שמחה על המעמד שבו אנחנו נמצאים ועל השותפות בינינו, אבל גם עצובה על הרגע הזה, שהוא רגע עצוב לדמוקרטיה הישראלית. היה רגע שאמרתי לרג'א, 'מישהו הקליט אותך בגיל ארבע מה אמרת לגננת?'". שלבי הוסיפה כי "המאבק שלנו הוא לא חיפאי, הוא מאבק על החברה הישראלית והאופי שלה".

 

קליש-רותם הגיבה בציוץ: "המגזר הערבי היה במשך ההיסטוריה, וישאר גם בתקופתנו, חלק מהנהגת חיפה. המלחמה האישית נגד זעאתרה הסתיימה. לא אתן שנציגי הליכוד המקומיים, שכועסים על כי לא קיבלו ג'ובים, ינהלו מלחמה נגד האוכלוסייה הערבית בחיפה".

רג'א זעאתרה (צילום: אלעד גרשגורן)
טען שחיזבאללה וחמאס הם ארגונים לגיטימיים. זעאתרה(צילום: אלעד גרשגורן)

ד
מנסה למזער נזקים. קליש-רותם(צילום: גיל נחושתן)

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה לדברי זעאתרה ואמרה:"ההתנהגות הבזויה של זעאתרה והתעקשותו שלא להתנצל על תמיכתו בארגוני טרור הקוראים להשמדתה של מדינת ישראל ולפגיעה באזרחיה, רק מחזקת עוד יותר את הסיבה למה אסור שאדם כמוהו ישמש בתפקיד סגן ראש העיר חיפה. אני קוראת לראשת העיר עינת קליש-רותם שלא למנות גם את שהירה שלבי. גם היא הביעה תמיכה בארגון חמאס באמצעות פוסט שפרסמה במהלך מבצע 'צוק איתן' ובו כתבה: 'ברוח ובדם נפדה את עזה' והחליפה את תמונת הפרופיל שלה בפייסבוק למען עזה. אסור שאנשים כאלה יזכו בעמדת כח ובמשכורות ממדינת ישראל שבהשמדתה הם תומכים".

 

בתחילת השבוע שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם קליש-רותם עוד לפני חזרתה מחו"ל. "זה דבר שאינו מתקבל על הדעת, ומכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת - הוא גם לא יתקיים. אני משוכנע בזה", אמר נתניהו ביום ראשון.

 

זעאתרה הוא אחד משני נציגי חד"ש במועצת העיר חיפה, ובעבר היה מזכיר המפלגה בעיר. בשנים האחרונות הוא טען בין השאר שחמאס וחיזבאללה הם ארגונים לגיטימיים וסירב להתייחס אליהם כארגוני טרור. בהזדמנויות אחרות אמר שדאעש פעל "בהשראת התנועה הציונית" והביע הזדהות עם משטר אסד בסוריה.

 

שחר חי ומורן אזולאי השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
רג'א זעאתרה
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים