שתף קטע נבחר

הפיגוע בבנימין: צה"ל הטיל כתר על רמאללה

במסגרת המצוד אחר המחבל שרצח שני בני אדם שהמתינו בטרמפיאדה בכניסה לגבעת אסף, הטיל הצבא כתר על רמאללה. "חשש לפיגועים נוספים"

 

 

כוחות צה"ל הטילו היום (ה') כתר על העיר רמאללה, זאת במסגרת המצוד אחר המחבל שביצע את פיגוע הירי בגבעת אסף שבבנימין. "המחבל חזר לרכב והרכב נמלט. לא ברור אם הכוח נמלט. אין מחבלים הרוגים בזירה. צה"ל מתגבר כעת את הכוחות ביהודה ושומרון במספר גדודים. הוטל כתר שכולל בידוק מלא על העיר רמאללה", נמסר מדובר צה"ל תוך הדגשה כי "האירועים האלה יכולים לייצר חקיינות לפיגועים נוספים".

זירת הפיגוע (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע בגבעת אסף(צילום: רויטרס)

זירת הפיגוע (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

בפיגוע נרצחו שני בני אדם ושניים נוספים נפצעו באורח קשה, כשהמחבל פתח בירי לעבר טרמפיאדה. מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי המחבל ירד מהרכב, ביצע ירי לעבר הקהל שהמתין במקום, שכלל חיילים ואזרחים, ולאחר מכן שב לרכבו ונמלט.

 

בצה"ל הוסיפו כי "אנו ממשיכים בפעילות סיכולית, גם במאמץ ההגנה באזור וגם במאמץ לאתר את המחבלים משני האירועים. הכוח שהותקף בצומת היה במשימה. אנו לא יודעים אם יש קשר בין חוליית הפיגוע בעפרה לפיגוע הזה".

 

 בהודעה שהוציאה הזרוע הצבאית של חמאס נכתב כי "ההתנגדות שלנו תישאר בכל המולדת, ובידינו עוד דברים רבים שיכולים להזיק לאויב. לאויב אסור לחלום על ביטחון, שקט ויציבות בגדה הגיבורה. גחלי הגדה ישרפו את הכובש, והביטחון של הגיבורים יפגע בכובש באופן שהוא לא יכול לצפות. כל הניסיונות לשבור את ההתנגדות ואת נשקה בגדה יסתיימו בכשלון. כל הכבוד לבני עמנו שמקריבים את בניהם בדרכו של האל, וכל הכבוד למכובדים שמגינים על אנשי ההתנגדות, מספקים להם מקלט וכל מה שהם צריכים".

זירת הפיגוע (צילום: רויטרס)
"חשש מפיגועים נוספים". הפיגוע בגבעת אסף(צילום: רויטרס)

זירת הפיגוע (צילום: AFP)
כוחות בזירת הפיגוע(צילום: AFP)

פיגוע בגבעת אסף (צילום: דוד מיכאל כהן/TPS)
(צילום: דוד מיכאל כהן/TPS)

פיגוע בגבעת אסף ()

פיגוע בגבעת אסף (צילום: דוד מיכאל כהן/TPS)
(צילום: דוד מיכאל כהן/TPS)

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ התייחס לפיגוע ואמר כי "הטרור הרצחני מרים ראש ואנחנו לא נשב יותר בחיבוק ידיים. אני דורש מראש הממשלה לטפל בטרור כמו שצריך לטפל בטרור. צעד ראשון חייב להיות איסור מוחלט ומיידי על האוכלוסייה הערבית להמשיך לנסוע בציר 60. במקביל חייבים לצאת מהחשיבה המקובעת, להבין שאנחנו בעיצומו של גל טרור רצחני חדש ולבצע טיפול שורש אמיתי בתשתיות הטרור. תושבי בנימין לא יהיו ברווזים במטווח הירי של הטרור הפלסטיני".

 

באזור גבעת אסף התרחשו כמה אירועי טרור משמעותיים בחודש האחרון. הראשון היה פיגוע הירי לפני שלושה שבועות לעבר אוטובוס - ירי שבוצע מנשק מסוג M-16, שממנו נפצעו שניים באורח קל.

 

האירוע השני היה הפיגוע ביום ראשון בכניסה לעפרה, כ-3 ק"מ משם. בפיגוע נפצעו שבעה בני אדם, בהם שירה איש-רן שהייתה בהריון מתקדם. בעקבות האירוע יילדו אותה הרופאים בהליך חירום, אולם אמש נקבע מותו של התינוק - עמיעד ישראל ז"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
פיגוע בגבעת אסף
צילום: עמית שאבי
מומלצים