שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפסקה זו לא מילה גסה

  אני לא בנאדם של טארוט, כישופים וממבו ג'מבו. עוד לא נולדה הקוראת בקלפים שהצליחה לסמר את שערות אפי, אבל יש קלפים שאני מאמינה בהם, ואלה הקלפים הסמויים שהעולם מחלק לנו. ואם אחד הקלפים רומז על הפסקה והתחדשות - אז אני מקשיבה

  זה הזמן להפסקה, אמרה רינה העורכת כשיללתי שנגמרו לי כל הנושאים בעולם שאפשר לכתוב עליהם. זה הזמן להפסקה, אמרו בחברת חשמל, וניתקו לי את הזרם ליום שלם. זה הזמן להפסקה, הודיעו בעיתון והפסיקו את המדור "ביקור בית", שבו ראיינתי יותר מדי סלבריטיז במשך יותר מדי שנים.

   

  נראה לכם שהיקום מנסה לסמן לי משהו?...

   

   

  ספל (צילום: shutterstock)
  מה היקום מסמל לי?(צילום: shutterstock)

   

  על שולחן העבודה שלי מונחים קלפי אימון של פוינס אוף יו, שנועדו להאיר נקודות למחשבה אצל הלקוחות. ערבבתי חפיסה ומשכתי קלף. יצא קלף עם המילה "תשוקה". מה זה קשור עכשיו, התעצבנתי, המוח שלי בחושך ואתם מדברים איתי על תשוקה? ערבבתי ומשכתי עוד אחד. מכל הקלפים הצבעוניים שיש בערכה, יצא קלף שחור לבן עם המילה "חדשנות". הוצאתי את השלישי, ובום! קלף מלא ממתקים ופיצוחים עם המילה "בחירה".

   

  אני לא בנאדם של טארוט, כישופים וממבו ג'מבו. עוד לא נולדה הקוראת בקלפים שהצליחה לסמר את שערות אפי, ובדרך כלל האבחון הכי מדויק שנתנו לי היה: "חווית משבר, יום הפך ללילה, לילה הפך ליום", כאילו, באמשלך? זה הכי טוב שהצלחת? למי זה לא קרה?

   

  אבל יש קלפים שאני מאמינה בהם, ואלה הקלפים הסמויים שהעולם מחלק לנו. גם כשהם נראים הכי לא קשורים, יש בהם קסם ויש בהם כוח. בגלל שאני מאמינה שלמילים שנאמרות בקול או נלחשות במוח יש השפעה על תת המודע, היה לי ברור שאני צריכה להתעכב על המילים שהופיעו. הרי יש סיבה שהמילה "הפסקה" הופיעה בחיים שלי 3 פעמים רצוף ביממה. רק חסר שהחבר שלי יבקש עכשיו הפסקה...

   

   

  לבחור את הדרך בכל פעם מחדש

  אז עשיתי עם עצמי חושבים, וחשבנו שאנשים מפסיקים להתנהג על אוטומט רק כשמשהו נורא מטלטל את עולמם, ושאין סיבה לא לעשות את זה ככה סתם, בלי סיבה נראית לעין. לפעמים צריך להוריד את השאלטר כדי לעשות ריסטארט שידליק את התשוקה בגוף, ויש לנו את האפשרות לבחור כל פעם מחדש את הדרך.

   

  כל דבר שנעשה מתוך הרגל נכנס לאזור הנוחות, שהוא איזור הנכות. אולי את הכי יפה כשנוח לך, אני ממש לא. כשנוח לי אני עם טרנינג בלוי ומשחת חצ'קונים (יש דברים שלא עוברים גם רגע לפני חמישים!), כשלא נוח לי אני על עקבים ושמה לב לכל תנועה של כל גיד ולשרירים שלא ידעתי על קיומם.

   

  בחרתי קלף אחרון. כף רגלו הימנית של פעוט ניסתה להידחס לכפכף שמאל ומתחתיו המילה "למידה". מה הם החיים האלה, אם לא ספר לימוד אחד ארוך? מזל שלמדתי שאני לא צריכה להצטיין, רק לעשות הפסקות מדי פעם, להתחדש ולהיות מספיק טובה.

   

  שלך,

  גאיה קורן

   

  מטפלת NLP ומנחת סדנאות אני מלכה לחיים טובים יותר, מחברת הספר אני מלכה גרושה באושר ועיתונאית בידיעות אחרונות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  להפסיק ולהתחדש מדי פעם
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים