שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רגע לפני הפיגוע, החיילים קנו אצלו בקיוסק: "שמעתי ירי, הם היו על הרצפה"
  מרחק קצר מהטרמפיאדה בגבעת אסף, המוכר שחזר: "יצאתי עם האקדח, הרכב ברח במהירות". לפני האמבולנס, צעירים מכולל סמוך העניקו טיפול ראשוני: "היה ירי מסיבי"

   

   

   

  הרגע שלפני עוד היה נורמלי: כמה חיילים שקונים בקיוסק ומחייכים. כעבור כמה דקות, מרחק קצר משם, הם נקלעו לזירת הפיגוע בטרמפיאדה בגבעת אסף - ושניים מהם נרצחו. "נתתי להם את האוכל בטרמפיאדה", שחזר המוכר בשיחה עם ynet, שעה קלה אחרי הפיגוע שבו נפצעו קשה עוד חייל וצעירה.

   

  רז חן מוכר קיוסק עד ראייה פיגוע גבעת אסף בנימין פצועים ב כביש 60 ()
  "שמעתי ירי, הם היו על הרצפה"

   

   

  המוכר, רז חן, סיפר: "הם באו, עשו קפה, אחד הזמין בורקס ועוד אחד מלוואח. נתתי להם בטרמפיאדה את האוכל. לאחר מכן ירדתי לפה למטה. ישבתי. ואז אני שומע ירי. ואז אני ישר מנסה לקלוט מה קורה, מוציא את האקדח ויוצא לכיוון. ואז אני קולט בחורה בורחת לכיוון הצומת למטה.

   

  "אחרי שהבנתי מה קורה יצאנו לכיוון החיילים והם היו שרועים על הרצפה. הרכב ברח במהירות אחרי הירי", הוא תיאר.

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
  זירת הפיגוע בגבעת אסף(צילום: AFP)
   

  עד ראייה נוסף שסרב להזדהות סיפר שהוא וחבריו לומדים בסמוך: "שמענו את הירי בכולל. זה היה ירי מסיבי. ראינו ארבעה פצועים - הבחורה הייתה לפני התחנה על המדרכה. רצנו, כולם שכבו על הרצפה. לא ראינו את הרכב (של המחבלים), ביקשנו ממישהו שיתקשר למד"א. טיפלנו בעיקר בבחורה, איתה היה מה לעשות. עד שסיימנו את הטיפול, ח"ע, הגיע אמבולנס".

   

  לזירת הפיגוע בצומת שעל כביש 60 הגיעו מלבד כוחות הביטחון וראש המועצה גם כמה צעירים שהניפו שלטים ועליהם נכתב "רוצים הכרעה"; "דם יהודי אינו הפקר".

   

  מדובר צה"ל נמסר כי מתחקיר ראשוני של הפיגוע עולה כי בזמן הירי היו גם חיילים וגם אזרחים בטרמפיאדת צומת גבעת אסף. רכב המחבל עצר ליד הטרמפיאדה, יצא ממנו לפחות מחבל אחד וירה לעבר החיילים והאזרחים שבטרמפיאדה.

   

  לאחר מכן חזר המחבל לרכב, והרכב נמלט. צה"ל החל לתגבר את הכוחות ביהודה ושומרון בכמה גדודים, והוטל כתר שכולל בידוק מלא על העיר רמאללה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים