שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הותר לפרסום: הנרצחים בפיגוע בגבעת אסף - לוחמי צה"ל
  שני הצעירים שנרצחו בפיגוע בגבעת אסף שבבנימין הם לוחמי צה"ל. מותם נקבע בזירה וצה"ל עדכן את משפחותיהם. חייל נוסף ואזרחית נפצעו באורח קשה והועברו לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בירושלים

   

  זירת הפיגוע (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  הותר לפרסום כי הנרצחים בפיגוע היום (ה') בגבעת אסף שבבנימין הם שני לוחמי צה"ל. לוחם נוסף נפצע קשה מאוד. צעירה נוספת, אזרחית, פונתה במצב קשה לבית החולים שערי צדק והועברה לניתוח.

   

  דובר צה"ל מסר כי המחבל פתח בירי בטרמפיאדה בצומת לעבר הלוחמים שהיו במקום ונמסרה הודעה למשפחותיהם. עוד נכתב כי "צה"ל משתתף בצער משפחות הנופלים וימשיך ללוותן ואת משפחות הפצועים". בית החולים שערי צדק עדכן הערב כי מצבה של הפצועה שהגיעה לבית החולים מוסיף להיות קשה. היא נותחה והועברה לחדר התאוששות. בית החולים הדסה עין כרם עדכן כי הסתיים ניתוח הראש של החייל שנפצע בפיגוע בגבעת אסף. הניתוח היה מורכב והשתתף בו צוות מומחים בנוירוכירורגיה ובכירורגיה פלסטית. מצבו מוסיף להיות קשה מאוד ועדיין נשקפת סכנה לחייו.

   

   

  הפיגוע התרחש סמוך לשעה 11:15, אז התקבל דיווח על ירי לעבר טרמפיאדה בכביש 60, סמוך לכניסה ליישוב. זמן קצר לאחר מכן התברר כי ארבעה בני אדם נפגעו. מותם של שני החיילים נקבע בזירה. חייל נוסף פונה במצב אנוש לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים והוכנס לחדר ניתוח לאחר שכדור פגע בראשו. מצבו מוגדר כעת קשה מאוד. האזרחית פונתה לשערי צדק עם פגיעות בגפיה והועברה לחדר ניתוח.

   

  מתחקיר ראשוני של צה"ל עלה כי רכב המחבלים עצר ליד הטרמפיאדה, אז יצא ממנו לפחות מחבל אחד וירה לעבר החיילים והאזרחים שבטרמפיאדה.  לאחר מכן חזר המחבל לרכב, והרכב נמלט. צה"ל החל לתגבר את הכוחות ביהודה ושומרון בכמה גדודים, והוטל כתר שכולל בידוק מלא על העיר רמאללה. בצה"ל אומרים כי "ההבנה שלנו שהאירועים האלה יכולים לייצר חקיינות לפיגועים נוספים".

   

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  בצה"ל הוסיפו כי "אנו ממשיכים בפעילות סיכולית, גם במאמץ ההגנה באזור וגם במאמץ לאתר את המחבלים משני האירועים. הכוח שהותקף בצומת היה במשימה. אנו לא יודעים אם יש קשר בין חוליית הפיגוע בעפרה לפיגוע הזה".

   

  חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, שר האנרגיה יובל שטייניץ, אמר בריאיון לאולפן ynet כי "המטרה העיקרית שלנו היא לא לתפוס ולהרוג את המחבלים אחרי הפיגוע - אלא לתפוס אותם לפני הפיגוע. אבו מאזן מתדלק את ההסתה. מי שמשלם למחבלים ונותן להם פרסים, מי שמוציא הודעות ברכה ומחנך ילדים לשנאה, הוא נושא באחריות לפיגועים הללו. בצד ההסתה הנוראית יש גם תיאום ביטחוני - זה גם אינטרס פלסטיני. חבל שמצד שני הם מעודדים פיגועים מדי בוקר וערב".

   

   

   

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  בהודעה שהוציאה הזרוע הצבאית של חמאס נכתב כי "ההתנגדות שלנו תישאר בכל המולדת, ובידינו עוד דברים רבים שיכולים להזיק לאויב. לאויב אסור לחלום על ביטחון, שקט ויציבות בגדה הגיבורה. גחלי הגדה ישרפו את הכובש, והביטחון של הגיבורים יפגע בכובש באופן שהוא לא יכול לצפות. כל הניסיונות לשבור את ההתנגדות ואת נשקה בגדה יסתיימו בכשלון. כל הכבוד לבני עמנו שמקריבים את בניהם בדרכו של האל, וכל הכבוד למכובדים שמגינים על אנשי ההתנגדות, מספקים להם מקלט וכל מה שהם צריכים".

   

  ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי אל-חמדאללה, אמר כי "אנחנו מספידים את השהידים הצדיקים שלנו ודורשים מהקהילה הבינלאומית להתערב מיד ולעצור את התוקפנות הישראלית נגד חיי בנינו, ולעצור את פלישת ישראל לשטחינו. התוקפנות של הכיבוש תוביל לעוד אלימות ואי-יציבות".

   

  עד ראייה שנכח במקום בעת הפיגוע סיפר כי "זה היה ירי מסיבי, כולם שכבו על הרצפה. לא ראינו את הרכב, ביקשנו ממישהו שיתקשר למד"א והתחלנו להעניק טיפול ראשוני לפצועים. תוך כמה שניות הגיע אמבולנס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים