שתף קטע נבחר

מכירת קואופ יוצאת לדרך: הנאמנים מבקשים למכור את הרשת עד פסח הקרוב

בית משפט אישר לנאמנים לפרסם הזמנה לקבל הצעות לרכישת הרשת; "תינתן עדיפות לרכישת החברה כמקשה אחת"

מכירת רשת קואופ יוצאת לדרך: שופט המחוזי בירושלים, אלכסנדר רון, אישר לנאמני הרשת, ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, לפרסם הזמנה להציע הצעות לרכישת מניות החברה ו/או פעילותה ונכסיה וכן לרכישת נכסי האגודה. הנאמנים מציינים כי בא כוח הכנ"ר, עו"ד אילון בריל, ובאי כוח העובדים, עוה"ד גלילה ואלון הורנשטיין, נתנו הסכמתם לבקשה.

 

רשת מזון נוספת בדרך לקריסה: קואופ ישראל בהקפאת הליכים

"בונוסים נדיבים" וחובות של 200 מיליון שקל: הקשיים של רשת קואופ

 

ב-28 בנובמבר הורה בית המשפט על מתן צו הקפאת הליכים לאגודה השיתופית קואופ ישראל וחברת קואופ ישראל רשת סופרמרקטים ועל מינוים של נאמנים. בשלב זה, צו הקפאת ההליכים עומד בתוקפו למשך 45 יום. עיקר הפעילות המסחרית מרוכזת אצל החברה (אשר מניותיה מוחזקות ברובן המוחלט על ידי האגודה), העוסקת בשיווק קמעוני של מוצרי צריכה ומזון. זאת, באמצעות רשת המונה 42 סניפים בארץ. בנוסף לרשת הקמעונית, קיים מערך הסכמים עם 127 סניפים נוספים (צרכניות) המופעלים במרחב הכפרי (קיבוצים ומושבים).

 

ידיעות ()
  

הנאמנים ציינו בדוח הראשוני שהגישו השבוע לבית משפט כי מדובר ברשת אשר פעילותה הפסדית ו"שורפת מזומנים" מדי חודש. עתה מציינים הנאמנים במסגרת הבקשה שהגישו כי הם סבורים שככל שתארך תקופת ההפעלה, עלולה להיפגע מאסת הנכסים של החברה.

 

"הצעד המיידי המתבקש הוא הכנסת משקיע לרשת. הנאמנים סבורים כי יש לשאוף לסיים את הליך המכירה עוד לפני הפסח, וזאת כדי להימנע מנטילת אשראי חדש, שממילא יהיה קשה לגייס תחת הקפאת הליכים, ובכל מקרה אין לנאמנים כוונה לייצר סיכון שכזה לקופת הנושים.

 

"כניסתו של משקיע לרשת, לרכישה במקשה אחת, מעבר למהלכים המבוצעים על ידי הנאמנים, תשפר את יכולת הרשת לרכוש סחורות בתנאים מיטביים ולייצר פעילות אופטימלית. פעולה מהירה של מכירת החברה ו/או פעילותה ונכסיה כ'עסק חי', תאפשר הזרמת הון חדש לחברה ושימור נכסיה, תוך מקסום התמורה עבור נושיה ושמירת מקומות העבודה עבור עובדיה".

 

הנאמנים מציינים עוד באמצעות עוה"ד שי גליקמן ויונתן גמרניק כי "במסגרת הליך המכירה תינתן עדיפות להצעה הכוללת את רכישת החברה ו/או פעילותה ונכסיה כמקשה אחת וללא הפרדה בין הסניפים. בנוסף, באי כוח העובדים יעודכנו בהליך המכירה, ולסוגיית המשך העסקת העובדים יהא משקל משמעותי בהליך המכירה, שכן עובדי החברה הינם משאב מהותי בחברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים