שתף קטע נבחר

משפחת החייל שנפגע בבית אל: "מאבק אמיץ במחבל"

מבית החולים נמסר כי חל שיפור במצבו של נוה רותם מגדוד נצח יהודה. משפחתו מסרה כי הוא הוא מבקש למסור לעם ישראל ש"אנו חזקים מאויבינו ושקרה לו נס". ממשיך להיות קשה מאוד מצבו של החייל שנורה בראשו בפיגוע בגבעת אסף

 

חייל נפצע מזריקת אבנים בעמדה בבית אל (צילום: צעירי עפרה)
"אנו חזקים מאויבינו, קרה לו נס". האבן שפגעה בראשו של החייל נוה רותם(צילום: צעירי עפרה)

משפחתו של החייל נוה רותם מגדוד נצח יהודה שנפצע אתמול (ו') באורח קשה לאחר שנדקר ונפגע מאבן בראשו בבית אל מסרה כי "הוא נפצע ביום שישי בהיתקלות עם מחבל לאחר מאבק אמיץ. נוה מבקש למסור לעם ישראל שאנו חזקים מאויבינו ושקרה לו נס". מבית החולים נמסר כי מצבו יציב ומשתפר ומוגדר כעת בינוני. הוא בהכרה ומדבר עם המשפחה.

 

ממשפחתו של רותם נמסר בנוסף: "נודה לתפילות ומעשים טובים להחלמתו השלמה והמהירה עם כל שאר הפצועים". 

 

 

בבית החולים הדסה עין כרם התייחסו גם למצבו של חייל צה"ל שנפצע בפיגוע הירי הרצחני באזור ההתנחלות גבעת אסף ומסרו כי הוא עדיין מונשם ומורדם, מצבו מוסיף להיות קשה מאוד וכי נשקפת סכנה לחייו.

 

נוה רותם נפצע אתמול במהלך מאבק שהתפתח עם המחבל, שדקר אותו בסכין ופגע בו ממרחק קצר באמצעות אבן. מדובר צה"ל נמסר כי "מהסימנים בשטח עולה כי המחבל נפצע גם הוא במאבק. כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות במרחב". מחבל הצליח לחדור ליישוב, הגיע לעמדה שצמודה לגדר - מול מחנה הפליטים ג'ילזון - ותקף את החייל, שאבטח את העמדה. לאחר מכן הוא נמלט.

 

מבית החולים שערי צדק נמסר כי שירה סבג, שנפצעה בפיגוע בגבעת אסף, הועברה מיחידת התאוששות למחלקה רגילה ומצבה הולך ומשתפר. גם מצבם של בני הזוג שירה ועמיחי איש-רן, שנפצעו בפיגוע הירי בעפרה, השתפר. 

 

מחבל פצע לוחם צה
הפרצה בגדר שדרכה חדר המחבל בבית אל

חייל נפצע מזריקת אבנים בעמדה בבית אל (צילום: הדר לוז/TPS)
(צילום: הדר לוז/TPS)
 

מפרטים ראשונים שעלו מתחקיר הפיגוע באזור גבעת אסף שבו נרצחו סמל-ראשון יובל מור יוסף, בן 21 מאשקלון, וסמל יוסף כהן בן 19 מירושלים, עולה כי המחבל ירה מטווח קצר מאוד. על פי החשד, החוליה נמלטה מהמקום לאחר שגנבה את נשקו האישי של אחד הלוחמים שנרצח.

 

שלושת הלוחמים הוצבו במקום במסגרת משימת אבטחת תחנת האוטובוס בצומת. פרטים נוספים שעלו בתחקיר הצביעו כי החוליה מנתה כמה מחבלים ולפי ההערכות היא תכננה מראש את מקום מסתורה.  

 

זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
זירת הפיגוע בגבעת אסף(צילום: AFP)

זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

החשש הגדול הוא מגל פיגועים חדש בעקבות הצלחת שני פיגועי הירי השבוע, בהתאם נפרסו מאות רבות של לוחמי תגבור בחטיבות המרחביות באוגדת יהודה ושומרון.  

 

במערכת הביטחון בוחנים את האפשרות לשלול היתרי עבודה וכניסה לישראל מקרובי המחבלים שהשתתפו בפיגועים השבוע, כפי שדרש ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו. במהלך הדיונים שקיים נתניהו הוא הנחה על שורת צעדים, בהם הגברת המעצרים המינהליים של פעילי חמאס ביהודה ושומרון, הצבת מחסומים והסדרת מעמדם של אלפי בתים שמעמדם טרם הוסדר. הוא העביר מסר תקיף לחמאס: "לא יהיה מצב של הפסקת אש בעזה והפעלת אש ביהודה ושומרון".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צעירי עפרה
זירת הפיגוע בבית אל
צילום: צעירי עפרה
מומלצים