שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שכונות מגורים במקום חיות: פינוי–בינוי גרסת הספארי
  כרמל שאמה הכהן, ראש העירייה החדש של רמת–גן, מציע להעביר את הספארי לפארק אריאל שרון ולבנות שכונות מגורים על 1,000 הדונם שיתפנו - כך טוענים נציגי מינהל התכנון. שאמה הכהן: "אין לי תוכנית כזאת, הנושא הועלה בפגישה כשאלה"
  הספארי עובר דירה? ראש עיריית רמת־גן הטרי, כרמל שאמה הכהן, מעוניין לפנות את הספארי ולבנות במקומו שכונת מגורים. שאמה הכהן העלה את הרעיון בפגישה שערך עם נציגי מינהל התכנון ביום רביעי האחרון, וביקש לבדוק אפשרות של העתקת גן החיות הייחודי לשטחו של פארק אריאל שרון (חירייה לשעבר).

   

  לכתבות נוספות במדור כלכלה

   

  שאמה הסביר לנציגי המינהל שהשכונה שהוא שואף לבנות במקום הספארי תסייע לו להוריד את העומס שיוצרים הפרויקטים הרבים של התחדשות עירונית ברמת־גן, בכך שהיא תקלוט חלק מזכויות הבנייה המוגדלות שניתנות ליזמים שמבצעים את הפרויקטים.

  נמר פרסי צעיר הגיע לספארי ברמת גן ()
  נמר פרסי בספארי ברמת גן
   

  שטחו הכולל של הספארי הוא כ־1,000 דונם והוא נמצא על קרקעות מדינה. הגדרת הייעוד של הקרקע שבה ממוקם גן החיות היא "פארק מטרופוליני", כלומר שטח פתוח שאמור לשמש לא רק את תושבי רמת־גן אלא את תושבי כל המדינה.

   

  ממסמך סיכום הפגישה עם שאמה הכהן שכתבו אנשי מינהל התכנון והגיע לידי "ממון" עולה שיו"ר הוועדה המחוזית ת"א (רמת־גן היא חלק ממחוז ת"א), דניאלה פוסק, הסבירה לשאמה הכהן כי אין בסמכותה של הוועדה המחוזית לשנות את ייעודו של שטח הספארי מפארק למגורים. אישור כזה יכול להינתן רק על ידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה שמקבלת החלטות על בסיס המלצותיה של הוועדה המחוזית הרלוונטית, ועדת מחוז ת"א במקרה הזה. ככל הנראה, הוועדה המחוזית תמליץ שלא לשנות את ייעוד הקרקע בגלל המחסור הקיים גם ככה בשטחים פתוחים במטרופולין תל־אביב

   

  גם המיקום החדש המוצע לספארי על ידי שאמה — פארק אריאל שרון — נתקל בהתנגדות מצד אנשי מינהל התכנון. "פארק אריאל שרון מיועד אף הוא לפארק מטרופוליני", נכתב בסיכום הפגישה, "וישמש בין היתר לפתרון בעיות הניקוז במרחב. שטחים ניכרים ממנו יהיו מוצפים באירועי גשם חריגים ולכן אין הוא יכול להוות תחליף לספארי".

   

  כרמל שאמה הכהן נבחר לפני כחודש וחצי לראשות עיריית רמת־גן, אחרי שגבר בסיבוב השני בבחירות על ראש העירייה הקודם, ישראל זינגר. בראיונות שנתן לאחר ניצחונו אמר שהעייריה בראשותו תאשר פרויקטים של התחדשות עירונית הכוללים תוספת של דירות רק אם יתווספו גם תשתיות לאותו אזור בעיר (גני ילדים, בתי ספר וכו').

   

  שאמה הכהן מסר בתגובה: "הנושא עלה כשאלה מה דעתם של אנשי מינהל התכנון ביחס להצעות שונות שהועלו בעבר על ידי גורמים שונים מחוץ לעיריה. הספארי הוא אחד מנכסי וסמלי העיר ואין שום רצון להוציאו מהעיר, לא מצידי ולא מצד שום גורם אחר בעירייה".

   

  מהנהלת הספארי נמסר בתגובה: "עד כה הנושא לא הובא לידיעתנו. אנחנו מאמינים כי ראש העירייה הנכנס לא ירצה לוותר על הנכס התיירותי והערכי החשוב והייחודי ביותר של רמת־גן, שמאחד בתוכו ערכים של משפחתיות, חינוך לאהבת חיות הבר ושמירת הטבע".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים