שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  צה"ל איתר מנהרה רביעית של חיזבאללה, התוואי מולכד

  בהודעת הצבא נאמר כי אותרה מנהרת טרור התקפית רביעית, שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל: "התוואי מולכד, מי שייכנס אליה מסכן את חייו"

  מבצע "מגן צפוני " נמשך - ואיתו חשיפת מנהרות חיזבאללה: צה"ל מסר הבוקר (יום א') כי איתר מנהרת טרור התקפית רביעית, שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל. לפי ההודעה, המנהרה אותרה בסוף השבוע. "תוואי המנהרה נמצא בשליטת צה"ל ואינו מהווה איום. הודעה בנושא נמסרה לראשי הרשויות הרלוונטים", נאמר בהודעת דובר צה"ל.

   

  בצה"ל מסרו כי התוואי, כמו יתר התוואים, מולכד על ידי צה"ל וכל מי שייכנס אליו מצדו הלבנוני מסכן את חייו: "צה"ל פועל בשעות אלה לביצוע תהליך מחקר על תוואי המנהרה, במקביל להמשך מימוש הפעולות בתוואים השונים על פי תוכנית. האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון. מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל".

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר לנושא. "לפנות בוקר צה"ל חשף מנהרה התקפית של חיזבאללה", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית. "המבצע מתקדם כפי המתוכנן וימשיך להתקדם עד שישיג את כל יעדיו".

  מבצע מגן צפוני (צילום: דובר צה
  הפעילות לאיתור מנהרות חיזבאללה(צילום: דובר צה"ל)

  ביום שלישי שעבר אותרה מנהרת הטרור ההתקפית השלישית, שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל. כמה שעות לפני כן פרסם חיזבאללה תיעוד שבו נראה רובוט צבאי בפעולה באזור המנהרה של כפר כילא. בסרטון נראה אחד החיילים שולף את הרובוט מפיר שנחפר באדמה באמצעות חבל.

   

  מלבד הפעילות של הרובוט, התיעוד האינטנסיבי של חיזבאללה חושף אתר עבודות חדש באזור היישוב הלבנוני בלידא, שבו לטענת הארגון החלו לחפור. חיזבאללה תיעד שיח בין קצין ישראלי לנציגים מיוניפי"ל. הארגון מקפיד לפרסם סרטונים ותמונות מדי יום, במעקב אחר הכוחות הפועלים באזור במסגרת המבצע  לאיתור מנהרות ארגון הטרור השיעי ולהשמדתן.

   

  תיעוד נטרול המנהרות מהצד הלבנוני

  תיעוד נטרול המנהרות מהצד הלבנוני

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כוחות ההנדסה של צה"ל משתמשים במגוון אמצעים טכנולוגיים ומכניים לאיתור המנהרות, בהם אמצעי ה"נמלה" - חיישנים שנפרסים על האדמה לאיתור תוואי המנהרה ורובוטים מסוגים שונים, חלקם חדשים, שמוחדרים ראשונים למנהרות לצורך חקר הנתונים שלהם כמו עומק, טווח, רוחב ואורך. עם רובוטים אלה ניתן לפרוס מטעני חבלה מסוגים שונים, בהם מטעני אל-הרג לצורך הפחדה והברחה פעילים שנמצאים בתוך המנהרות.

   

  מטען כזה הופעל באחרונה נגד פעילי חיזבאללה במנהרה הסמוכה למטולה. סרטון הרובוט שתועד בלבנון הוא עדות גם למרוץ הלמידה חסר התקדים בין הצדדים: בארגון הטרור השיעי נדהמו מהגילוי של המנהרות על ידי צה"ל, וכעת מנסים להשלים את הפער באמצעות מעקב וצילום מקרוב, כמו זה של הרובוט הקטן שנשלח למנהרה, והרמתו חזרה אל הקרקע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים