שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עימות חריף בממשלה. שקד לנתניהו וישראל כץ: "תפסיקו לחרטט"
  חילופי האשמות בישיבת הממשלה: לאחר שבנט ושקד הפגינו נגד נתניהו, אמרה שקד כי "בנט צריך להיות שר ביטחון" - והודיעה שתימנע בהצבעה. נתניהו: "אתם עושים מעשה לא ראוי, שמענו על האולטימטומים שלכם". בנט: "צריך שר ביטחון במשרה מלאה". הליכוד: "מופע אימים ילדותי של בנט"

   

   

  עימות חריף בממשלה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשרי הבית היהודי. בדיון הבוקר (יום א') על העברת תיקי הקליטה והחוץ, שבהם מחזיק כרגע נתניהו, אמרה השרה איילת שקד שתימנע בהצבעה מאחר שהשר נפתלי בנט צריך לדעתה להיות שר ביטחון במשרה מלאה. זאת, לאחר שהשניים מחו נגד נתניהו בהפגנת הימין מול משרדי ראש הממשלה. לפי הודעת נתניהו, הוא ימנה שר קליטה בשבוע הבא ושר חוץ רק בעוד חודש.

   

  בנט עקץ את ראש הממשלה על המצב הביטחוני, ונתניהו ענה: "אתם עושים מעשה לא ראוי, שלא ייעשה. מערכת הביטחון מתפקדת בצורה מצוינת. שמענו כבר על האולטימטומים שלכם".

  עימות בישיבת הממשלה (צילום: EPA)
  "שמענו על האולטימטומים שלכם". נתניהו(צילום: EPA)

  עימות בישיבת הממשלה (צילום: AP)
  נתניהו בישיבת הממשלה(צילום: AP)

  ישראל כץ אמר כי "ראש הממשלה יכול להחזיק גם בתיק הביטחון והוא עושה את זה מצוין. הקבינט הטיל על שרת המשפטים לטפל בקיצור משך הזמן של הריסת הבתים, אז למה אתם תוקפים על זה את ראש הממשלה?"

   

  שקד ענתה "תפסיקו לחרטט", ואמרה כשהיא מסתכלת לעבר כץ: "אתה רק רוצה להיות שר חוץ".

   

  בנט הגיב: "הלוואי שהיו עושים במערכת הביטחון חצי ממה שאיילת עשתה במשרד המשפטים".

  נפתלי בנט בהפגנה בעקבות הפיגועים האחרונים במועצות בנימין, בית אל ושומרון (צילום: אלכס קולומויסקי)
  השר בנט בהפגנת הימין(צילום: אלכס קולומויסקי)

  יילת שקד בהפגנה בעקבות הפיגועים האחרונים במועצות בנימין, בית אל ושומרון (צילום: אלכס קולומויסקי)
  השרה שקד בהפגנה(צילום: אלכס קולומויסקי)

  בהמשך התערב גם השר זאב אלקין בעימות ואמר לבנט: "זו בדיחה לגלגל את האחריות המשפטית על ראש הממשלה, כשתיק המשפטים אצל איילת שקד מהמפלגה שלך".

   

  בנט: "צריך שר ביטחון במשרה מלאה".

   

  אלקין ענה: "אתה הופך את הדיון לפוליטי במקום עקרוני. לקשור לפירצה בחומה בבית אל זו בדיחה. היא התרחשה כשהיה שר ביטחון במשרה מלאה. לגלגל את האחריות לראש הממשלה זו בדיחה כשתיק המשפטים נמצא בידיים של הבית היהודי".

   

  השר שקד השיבה לאלקין: "שרי המשפטים מטעם הליכוד עשו קולות של שטיח. לא כדאי לך לפתוח את זה". השר חיים כץ (הליכוד) העיר: "שקד צודקת".

   

  בעקבות חילופי הדברים נמסר מהליכוד: "בנט פתח את הבוקר בהפגנה נגד הממשלה שבה הוא חבר, ולאחר מכן המשיך למופע אימים ילדותי בישיבת הממשלה בניסיון נואש לקבל את תיק הביטחון. ביטחון ישראל הוא מעל לפוליטיקה, ותיק הביטחון הוא לא סידור עבודה או ג'וב לנפתלי בנט".

   

  גורם בסביבת ראש הממשלה אמר: "בניסיון הנואש שלו לקבל את תיק הביטחון, בנט לא מפסיק לפזר שקרים. הוא מטעה בכוונה את הציבור. רק לדוגמה: בניגוד לדבריו, בתי המחבלים של רוצחי אלכסנדר לבלוביץ, לבנה מליחי, יוסף קירמה ונעמה ואיתם הנקין - נהרסו על ידי צה"ל.  יתר הבתים שהזכיר בנט נמצאים בעיכובים משפטיים. אם לבנט חשוב העיקרון ולא הג'וב, שיפנה לשרת המשפטים איילת שקד ויבקש לזרז את הריסתם. עד אז - מוטב שישתוק ויפסיק לשקר".

   

  בבית היהודי אמרו: "ראש הממשלה נתניהו משותק מאימת המשפטנים והאג. האויב מזהה זאת, ולכן הפסיק לפחד. במקום להילחם בבית היהודי, הגיע הזמן שרה״מ ייחלץ מאזיקי הפייק משפט והפייק מוסר, ויילחם בטרור".

   

  נתניהו: "נקטנו פעולות תקיפות"

  בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו כי "בעקבות פיגועי הטרור הרצחניים ביהודה ושומרון בשבוע שעבר נקטנו פעולות תקיפות - הן בביטחון והן בהתיישבות. ככל שבית המשפט מאשר את הריסת הבתים - נמשיך בכך בימים הקרובים. שללנו אישורי עבודה לחמולות של המחבלים, ובניגוד לנוהל שהיה עד כה הוריתי בתוקף תפקידי כשר הביטחון לא להחזיר את האישור אוטומטית אחרי תקופת השלילה. זה חוזר לשר הביטחון, ויישלל ככל שאני חושב שצריך לקיים את השלילה הזו".

   

  נתניהו אמר עוד: "העברתי מסר ברור לחמאס: לא נקבל מצב של הפסקת אש בעזה והפעלת טרור ביו"ש, ונגבה על כך מחיר כבד. בהתיישבות הנחיתי להסדיר את מעמדם של אלפי בתים ביו"ש, להקים שני אזורי תעשייה חדשים ליד אבני חפץ וליד ביתר עילית ולאפשר 82 יחידות דיור חדשות בעפרה - ויהיו צעדים נוספים. הטרוריסטים הפלסטינים חושבים שהם יעקרו אותנו מלב ארצנו, ממעשינו, מעוז רוחנו. אנחנו מבהירים להם ולעולם כולו: אנחנו כאן כדי להישאר".

   

  בנאומו בהפגנת תושבי יהודה ושומרון מול משרד ראש הממשלה בירושלים בעקבות גל הטרור אמר השר בנט: "הגיע הזמן שישראל תחזור לנצח. האירוע בבית אל קרה כי מערכת הביטחון החליטה להעדיף את זכויות הפלסטינים על ביטחון התושבים, ולכן ברוח בג"ץ קבעו שפותחים צוהר בחומה. ביום שישי, דרך הפתח הזה נכנס מחבל ופצע חייל צה"ל באורח קשה. מטרת האויב היא לנסות לשבור אותנו. ייאוש? יש כאן עוצמה אדירה, אבל ידינו קשורות מאחורי הגב בגלל פייק משפט, ורק כאשר נשחרר את הידיים נוכל לעצור את זה".

   

  שרת המשפטים שקד אמרה בהפגנה כי מפלגתה תצביע היום בוועדת השרים לחקיקה על חוק מרקם חיים שיסדיר את ההתיישבות הצעירה בשומרון, ופנתה לנתניהו בבקשה להסדיר גם את מעמד היישוב עפרה: "מדובר באחת מאבני הבניין של ההתיישבות ביהודה ושומרון".

   

  "נהדרים בלהיות אופוזיציה וכושלים בקבלת החלטות"

  יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה בתגובה לחילופי הדברים בממשלה: "הליכוד והבית היהודי מוכיחים שוב כמה הם נהדרים בלהיות אופוזיציה וכושלים בקבלת החלטות - הגיע הזמן שיחזרו לשם. תשע שנים של כישלון נתניהו מגיעות להתפרקות כללית. במקום לדאוג למדינה, חבורת השרים עסוקה במשחקים ילדותיים ופופוליזם זול.

   

  "בקרב בין הליכוד והבית היהודי הייתי מאחלת הצלחה לשני הצדדים אם לא היה מדובר בביטחון מדינת ישראל. האינטרס הישראלי הוא פינוי התנחלויות ולא בנייתן. רק צעדים לקראת לקראת הסדר מדיני יביאו שקט".

   

  יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אמר עוד לפני ההתנצחות בממשלה: "אין בדיחה עצובה יותר משרי ממשלה וקבינט שמפגינים נגד עצמם. צה"ל והשב"כ התריעו שוב ושוב בדיונים ביטחוניים שהשטח עומד בפני התלקחות. במקום לצאת למהלך מדיני מעמדת כוח, במקום לנצל את התיאום הבטחוני לדיכוי הטרור, נתניהו לא עשה כלום והשרים היו עסוקים בעיקר בהדלפות. עכשיו הם מוחים על כך שהם עצמם הפקירו את הביטחון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים