שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הרופא קבע שהאישה בגיל המעבר – היא חלתה בסרטן"

  בת 57 הגיעה לגינקולוג בקופת החולים עם דימום נרתיקי שנמשך שבועות ארוכים, אך הרופא חשב שמדובר בתופעות גיל המעבר ולא שלח אותה לבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן הרחם. הסרטן התפשט ושלח גרורות בגופה של י', וכעת היא תובעת את הרופא ואת קופת החולים על רשלנות רפואית

  י', בת 57 מאזור המרכז, הגיעה לגינקולוג בקופת החולים עם דימומים בלתי פוסקים מהנרתיק במשך תקופה ארוכה, אולם על אף תלונותיה החוזרות היא לא נשלחה לבדיקות לאיתור מוקדם וחלתה בסרטן הרחם ששלח גרורות לשחלות ולריאות.

   

  כיום היא נאבקת על חייה, ובימים האחרונים הגישה תביעה באמצעות וה"ד דניאל פרקש ממשרד עורך הדין דוד פייל נגד קופת החולים לבית המשפט בטענה לרשלנות רפואית מצד הרופא.

   

  סרטן צוואר הרחם פפילומה (צילום: shutterstock)
  "הרופא לא גילה את סרטן הרחם"(צילום: shutterstock)

  לפני כארבע שנים ביקרה י' אצל רופא נשים בקופת חולים כללית והתלוננה על דימום בנרתיק שנמשך כחודשיים. הרופא עשה בדיקת אולטרסאונד ומצא שהשחלות תקינות אך החליט לשלוח אותה לבדיקת PAP שגם היא נמצא תקינה.

   

  חודש מאוחר יותר הגיעה שוב י' לרופא עם תלונות כל דימום לא סדיר ותחושת גלי חום. לטענתה הרופא בקופת החולים פטר אותה וטען שמדובר ככל הנראה בתופעות המאפיינות את גיל המעבר ושלח את המטופלת לביתה.

   

  עוד כתבות:

  עקב רשלנות רופאת משפחה: הסרטן לא אובחן

  "אבי מת בגלל רשלנות רפואית של הצוות בבי"ח פוריה"

  הנער סבל מנזק מוחי – הרופאים טענו שיש לו הפרעה נפשית

   

  ארבעה ימים מאוחר יותר שבה האישה לרופא והתלוננה על דימום מסיבי מהנרתיק וגלי חום שאינם פוסקים על אף שנטלה תרופות. תוצאות הבדיקות שבוצעו לאישה היו תקינות ולכן היא סברה שהרופא צודק. אחרי מספר חודשים נוספים חזרה שוב י' לרופא וטענה שעדין היא סובלת מדימומים שאינם סדירים ואכן בבדיקה שבוצעה לה נמצאה ציסטה בגודל 25 מילימטר בשחלה השמאלית.

   

  מאחר שהדימום לא פסק במשך חודשים רבים ועלו סימנים חשודים, נשלחה האישה לבדיקת דופלר שיכולה לזהות סרטן. אחרי ימים ספורים הגיעו התוצאות שהעידו כי לדאבונה של י' בגופה נמצא סרטן ממאיר בשחלות.

   

  מספר חודשים מאוחר יותר עברה י' ניתוח לכריתת השחלות בבית החולים "הרצליה מדיקל סנטר", אך למרבה הצער, למרות הסרת הגידול, חודש מאוחר יותר התגלה בבדיקת הסי-טי גוש בצוואר הרחם ובבטן. הרופאים ביצעו ניתוח נוסף והסירו את הגידול ואת הרחם מתוך תקווה שלא נשלחו גרורות למקומות נוספים.

   

  הסרטן התפשט לריאות

  אולם למרבה הצער, חודש מאוחר יותר, בבדיקת סי-טי נוספת, התגלו נגעים סרטניים בריאות שלימים התבררו כגרורות שנשלחו מהגידול ברחם ממנו סבלה י'. בבדיקה הפתולוגית הסתבר בדיעבד שהסרטן שקינן בשחלותיה של י', מקורו ברחם, ומכיוון שלא אותר בזמן הוא הגיע גם לשחלות. לפני כשנה עברה האישה ניתוח נוסף שמטרתו להסיר את הגידולים בריאות אך עדין לא החלימה ממחלתה.

   

  כעת י' נלחמת על חייה והיא משתתפת בניסוי קליני לתרופה חדשה מאחר שכל הטיפולים האפשריים המקובלים עד היום לא הועילו לה והאופציות הטיפוליות שיכולות להוביל להחלמתה אינן רבות.

   

  בחוות הדעת שצירף עו"ד פייל לכתב התביעה, מטעמו של ד"ר רוני רביע מ'פורום רופאים', מומחה בגינקולוגיה ומיילדות, נכתב: "לאור העובדה כי התסמין הנפוץ ביותר לסרטן הרחם הינו דימום לא סדיר, בכל אישה עם דימום נרתיקי לא סדיר גם בתקופת המעבר, חייבים לשלול קודם אפשרות לסרטן הרחם מבחינה פתולוגית ורק לאחר מכן לטפל בתופעת גיל המעבר".

   

  "הרופא התרשל במילוי תפקידו"

  בכתב התביעה שהגישה י' היא טוענת שהרופא בקופת החולים התרשל במילוי תפקידו מאחר ולא פענח כראוי את התסמינים שהופיעו ובכך אותר סרטן הרחם רק בשלבים מאוחרים. לו הגידול היה מתגלה בשלב מוקדם הסיכוי של י' לשרוד למעלה מחמש שנים היה עומד על 90%.

   

  מכללית שירותי בריאות נמסר בתגובה: "כתב התביעה התקבל רק לאחרונה, אך מבדיקה ראשונית עולה כי הטענות המועלות בו אינן מדויקות וכי הרופאים פעלו בצורה מקצועית ובהתאם לתסמינים והנתונים שעמדו בפני רופאי התובעת טרם אבחון מחלתה של המטופלת. למרבה הצער, המטופלת חלתה במחלה ממארת, שלא ניתן היה למנעה. בכל מקרה תגובה מפורטת תינתן על כך באמצעות חוות דעת נגדית שאותה נמסור במסגרת ההליך המשפטי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  דימום שלא פסק חודשים
  צילום: shutterstock
  צילום: רן כליף
  עורך הדין דוד פייל
  צילום: רן כליף
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים