שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מיזם חדש: בירה מהחיטה ששרדה את השרפות בעוטף עזה

  אחרי שאיבדו את שדות החיטה שלהם באש טרור הבלונים והעפיפונים, בעוטף עזה יוצאים במיזם חדש: בירה מיוחדת מהחיטה ש"שרדה" את השריפות, כשכל הרווחים מהמכירות יועברו בחזרה לחקלאים

   

  במשך חודשים ארוכים, נאלצו חקלאי עוטף עזה לצפות בחוסר אונים בשדות שלהם עולים באש כתוצאה מבלוני ועפיפוני תבערה שהגיעו מעזה. עכשיו הם משיקים בשיתוף מבשלת אלכסנדר את "בירה עוטף עזה", שעשויה מהחיטה שלא נפגעה.

    

  "כל חקלאי מחכה לקציר. פעם בשנה אנחנו זוכים לראות את תוצר העבודה הסיזיפית שלנו, ואין תסכול וכאב גדול יותר מאשר לראות את העבודה שלך נמחקת ברגע", סיפר ראובן ניר, מנהל גידולי השדה של הקיבוצים מפלסים וכפר עזה שבעוטף עזה.

  איש משחק עם הכלבים שלו ליד קיבוץ בארי (צילום: רויטרס)
  שריפה ליד קיבוץ בארי, עוטף עזה(צילום: רויטרס)
   

  "מי שלא חקלאי, לא יבין מה זה אומר ששדה שלך נשרף. זה כאב אדיר. אני פשוט עמדתי והייתי על סף דמעות", מוסיף חברו, דני רחמים, מנהל גידולי השדה של קיבוץ נחל עוז, "כולם מסתובבים עם אותה הרגשה של כאב על יבול שנשרף".

   

   

  מרב תוצרת החיטה של מדינת ישראל מגיע מהשדות של חקלאי עוטף עזה. מדובר בכ־175 אלף טון בעונה, המשמשים להנפקת סוגי קמח שונים. מרבית יישובי העוטף מתפרנסים מחקלאות ומגידול שדות חיטה וענפי חקלאות שונים, וכ־45,000 דונמים של שדות חיטה נזרעים ביישובים אלו מדי שנה. השנה עלו בלהבות 7,000 דונם כתוצאה מטרור הבלונים והעפיפונים. החיטה ששרדה את השריפות נקצרה, הועברה למבשלה, והתוצאה: בירה חדשה.

   

  לייצור הבירה שותפה מבשלת אלכסנדר, שעושה שימוש בחיטה ישראלית. יחד עם החקלאים, המבשלה הוציאה מהדורת בירה מיוחדת שהופקה מחיטה, כאשר כל הרווחים מהמכירות יועברו בחזרה לחקלאי העוטף.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  אורי שגיא ממבשלת אלכסנדר, אמר: "אינני יכול להישאר אדיש לנוכח המראות קורעי הלב של שדות ויבולים נשרפים, וליבי עם החקלאים. בירה עוטף עזה היא בירה ישראלית מעולה, שמביאה לידי ביטוי את החיטה המעולה שמגדלים ידידינו החקלאים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  בירה מהחיטה בעוטף עזה
  צילום: shutterstock
  מומלצים