שתף קטע נבחר

58 חודשי מאסר לעוקץ נהגי המוניות: "ניצל את תמימותם"

בית המשפט גזר ארבע שנים ועשרה חודשי מאסר על משה טיראן אל-על, שהונה באופן שיטתי 29 נהגי מוניות. הסיפור נחשף ב-ynet

ארבע שנות מאסר ועשרה חודשים נגזרו אתמול (יום ב') על משה טיראן אל-על, בגין הונאת נהגי מוניות. אל-על הודה בהונאה במסגרת הסדר טיעון והורשע בעבירות רבות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. הסיפור נחשף לראשונה ב-ynet.

 

 

"ניצל את תמימותם, אמונם ורחמנותם של קורבנותיו". אל-על ()
"ניצל את תמימותם, אמונם ורחמנותם של קורבנותיו". אל-על

אל-על כבר הורשע בעבר 19 פעמים בגין מעשי מרמה, רכוש ואלימות. הוא ריצה 15 תקופות מאסר בפועל העולות על 20 שנה במצטבר. הוא השתחרר ממאסרו האחרון לפני שנתיים, והחל בעוקץ נהגי המוניות עד מעצרו בחודש ינואר השנה.

 

לפי כתב האישום שהוגש נגדו לבית משפט השלום בירושלים, אל-על הונה באופן שיטתי 29 נהגי מוניות, שכנע אותם במרמה להעביר אליו כספים ואז נמלט. אל-על טען כי הוא זקוק להלוואות עבור רכישת ספר תורה, הבטיח הנחות עבור מוצרי חשמל והציג את עצמו כמתמחה בפשיטות רגל. בדרך זו גרף לכיסו סכום כולל של 123,454 אלף שקל.

 

עוד נכתב באישום כי בתקופה שבין יולי 2016 ועד למעצרו ב-10 בינואר 2018, הוא עלה על מוניות שונות ומסר לנהגים פרטים כוזבים כאשר בדה שמות, שינה את תחום עיסוקו והציג לנהגים מצגי שווא. שיטה זו "סינוורה" את הנהגים שהעבירו לידיו את הכסף.

 

רגע המעצר של אל-על ()
רגע המעצר של אל-על

השופט דוד שאול גבאי ריכטר קבע כי "הנאשם ניצל את תמימותם, אמונם ורחמנותם של קורבנותיו, ידע לפרוט על מיתרים רגישים בתואנות שווא, ובכך ניצל את מי שנקרו בדרכו, וגזל מהם את ממונם בדרכי כחש".

 

הפרקליטות טענה כי יש להטיל על הנאשם עונש חמור יותר לנוכח הסדרתיות שבמעשיו, עברו הפלילי והעובדה שמעשיו של הנאשם נעשו עבור בצע כסף, תוך התעלמות מוחלטת ממצוקת הקורבנות. בית המשפט פסק כי לאל-על אין יכולת כלכלית ממשית לשלם לקורבנותיו, ולכן לא גזר פיצוי כספי בנוסף למאסר.

 

מהפרקליטות נמסר כי הם ילמדו את גזר הדין וישקלו צעדיהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא ישלם פיצוי לקורבנות. אל-על
מומלצים