שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מד"א תובע את איחוד הצלה: "מטילים בנו דופי"

  תביעה בסך 2.6 מיליון שקל הוגשה אתמול לבית המשפט על ידי מד"א נגד איחוד הצלה ישראל ובעלי תפקידים בה. בתביעה נטען שהארגון מפיץ פרסומים שקריים חמורים "בניסיון להטיל דופי בעבודתו של מד"א. איחוד הצלה: "הנהלת מד"א ממשיכה לפעול בכוחנות כדי לשמור על המונופול שלה על הצלת חיי אדם בישראל"

  סכסוך בין מד"א לבין איחוד הצלה ישראל: תביעה בסך 2.6 מיליון שקל הוגשה אתמול לבית המשפט על ידי מד"א נגד איחוד הצלה ישראל ובעלי תפקידים שם. בתביעה נטען שהארגון מפיץ פרסומים שקריים חמורים "בניסיון להטיל דופי בעבודתו של מד"א וליצור לה דה־לגיטימציה".

    

  עוד נטען על ידי מד"א, באמצעות משרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן, שפרסומים כוזבים הופצו גם "לצורך הפעלת לחץ על משרד הבריאות בנוגע להחלטותיו באשר למוקד הכוננים הלאומי. במקום להתעסק בעבודתם להצלת חיי אדם, הפכו הנתבעים לעסקנים".

   

  "כל הקריאות מפונות למוקד 101 של מד"א"

  במסגרת תפקידיו הלאומיים, טוען מד"א בתביעה, הוטלה עליו האחריות להפעיל מוקד האחראי על כונני רפואת חירום בכל הארץ מקרב ארגוני ההצלה, לרבות איחוד הצלה. עוד נקבע שכלל קריאות החירום יתקבלו במוקד 101. אלא שלטענת מד"א, "למרות הנחיותיו המפורשות והברורות של משרד הבריאות, פעל איחוד הצלה להקמת מוקד חירום נוסף (1221) שמופעל על ידו, תוך הפצתו בקרב הציבור משל פנייה למוקד זה כמוה כפנייה למוקד מד"א 101".

    

  בעקבות זאת, חוזר מנהל כללי של משרד הבריאות מיולי 2017 קבע שאיחוד הצלה יחדל מפרסום ציבורי של המוקד, וכי קריאות חירום שיתקבלו - יועברו מיידית למוקד מד"א. "הנחיות אלו עוררו את זעם הנתבעים, שפתחו במתקפה חסרת שחר כנגד מד"א תוך הפצת דברי בלע לפיהם משרד הבריאות עושה דברו של מד"א", נטען בתביעה.

   

  מאיחוד הצלה נמסר: "הנהלת מד"א ממשיכה לפעול בכוחנות כדי לשמור על המונופול שלה על הצלת חיי אדם בישראל. הפעם הם מנסים לעשות זאת באמצעות תביעת הפחדה והשתקה. טרם קיבלנו את כתב התביעה, אז לא נוכל להתייחס לדברים הנכללים בו, אך התביעה לא תרתיע את 5,000 אנשי הרפואה שלנו שימשיכו לפעול להצלת חיים בהתנדבות. סכום התביעה רק מוכיח שמד"א הוא גוף כלכלי ודורסני שעושה במשך שנים קופה על גבי אזרחי ישראל, והפעם מנסה לעשות זאת גם על גבם של 5,000 אנשי רפואה מתנדבים".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  מד"א הגישו תביעה
  צילום: עידו ארז
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים