שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שש שנים וחצי בכלא לצעיר שהכה למוות נתין זר מסודן בפתח תקווה
  דניס ברשביץ', בן 22, הורשע בהריגתו של ביקיר עלי אדהם-עבדו - נתין זר ממוצא סודני - בפתח תקווה במסגרת הסדר טיעון מקל לאחר שתועד תוקף אותו באכזריות יחד עם צעיר נוסף, שהיה אז בן 16 והורשע בגרימת חבלה בנסיבות מחמירות - ונשלח למעון סגור. השניים יפצו את משפחת הקורבן ב-50 אלף שקלים כל אחד

  בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (ה') שש שנים וחצי בכלא על דניס ברשביץ' (22) מפתח תקווה שתקף באכזריות לפני כשנתיים בעיר את ביקיר עלי אדהם-עבדו, נתין זר מסודן, שלבסוף מת כתוצאה מהמכות. התקיפה האכזרית תועדה ועוררה סערה. ברשביץ תקף את אדהם-עבדו יחד עם צעיר נוסף, שהיה אז בן 16 והורשע בגרימת חבלה בכוונה מחמירה. האחרון נשלח לרצות עונש במעון סגור. יצוין כי קטינים נשלחים בדרך כלל למעון סגור תחת פיקוח שירותי הרווחה עד גיל 21.

   

  הכו למוות אזרח סודני בפתח תקווה

  הכו למוות אזרח סודני בפתח תקווה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פרקליטות מחוז מרכז חתמה על הסדר טיעון מקל עם שני הנאשמים בפברואר השנה. ברשביץ הודה והורשע בהריגה והנאשם השני שהיה אז נער בן 16 והואשם אף הוא בהריגת אדהם-עבדו, הורשע בהסדר כאמור בסעיף קל יותר - חבלה בכוונה מחמירה.

   

  עו"ד איתי רוזין, שייצג את ברשביץ', אמר: "בסופו של יום, מי שגוזר את הדין זה בית משפט על בסיס ראיות שמובאות בפניו ולא על בסיס תחקיר או להט ציבורי. קרה כאן אירוע מצער - וכל הצדדים הפסידו. בית משפט התייחס למלוא הטענות למחדלים בזירה, הן של המשטרה שלא פינו, הן של מד"א שלא לקחו את המנוח לטיפול והן מה שקרה בבית חולים.

   

  "העונש מבטא את כלל המחדלים הללו. יש כאן בחור צעיר ללא עבר פלילי שהסתבך לראשונה בחייו, ייכנס בעוד חודש לכלא העבירה הייתה שהיה בן 19. הוא הביע צעיר מיום ראשון של החקירה. זה היה אירוע לא מכוון איש לא ביקש להגיע לתוצאה טרגית שכזו הוא הביע צער גם בפני משפחת המנוח בדיון קודם".

   

   

  מהפרקליטות נמסר כי "במשך פרק זמן ארוך ספג המנוח מכות ובעיטות בגופו ובראשו, חלקן בוצעו בעודו שוכב חסר ישע על המדרכה. מדובר באירוע ארוך ומתמשך, אכזרי, בו גרמו השניים לחבלות חוזרות ונשנות במנוח אשר הובילו למותו. למרות הקשיים הראייתיים בתיק, בעניין הנאשם הבגיר, שחלקו בפרשה היה חמור יותר, טענה הפרקליטות לעונש של 10 שנות מאסר ועמדה על כך שיודה בעבירת ההריגה ויקח אחריות על מעשיו, וכן ששני הנאשמים ישלמו פיצויים למשפחה.

   

  "בית המשפט נתן משקל גבוה לקשיים הראייתיים ופסק עונש נמוך יותר, ואנו נלמד את הכרעתו לעומקה. אנו נמצאים בקשר עם משפחת המנוח ומבקשים להשתתף בצערם".

   

  בתיק ייצגה ליאת גלבוע מטעם פרקליטות מחוז מרכז. את הקטין ייצג אבי כהן מהסנגוריה הציבורית.

  התקיפה כפי שנקלטה במצלמות האבטחה ()
  התקיפה כפי שנקלטה במצלמות האבטחה

   

  "ראשו של המנוח הוטח במדרכה"

  לפי כתב האישום המקורי, שהוגש על ידי עו"ד ליאת גלבוע-אמיר, נטען כי הצעיר והנער הגיעו ב-14 בנובמבר 2016 לאזור כיכר העירייה בפתח תקווה. באותה העת ישבו במקום שלוש נערות ושוחחו ביניהן. אדהם-עבדו ניגש אל הנערות, והן נבהלו וצעקו לעברו שיעזוב את המקום.

   

  הנער התקרב למנוח וצעק לעברו. אדהם-עבדו הרים את ידיו כלפי מעלה והחל לעזוב את המקום. בעודו הולך וגבו מופנה לנער, בעט בו הנאשם והשליך לעברו פחית בירה. לאחר מכן המשיך הנער לבעוט בקורבן בעוצמה רבה, עד שהמנוח נפל על גבו. הנער המשיך לבעוט בו בעיטות נוספות בפלג גופו העליון, גבו, עורפו וראשו בעת שהקורבן היה שרוע על המדרכה.

   

  הנאשם השני, ברשיבץ, ששהה אף הוא כאמור באזור, הגיע אז בריצה אל המקום שבו שכב האיש, ובעת שהאחרון ניסה להתרומם - ברשיבץ בעט בו בחוזקה וראשו של המנוח הוטח במדרכה. ברשיבץ המשיך לבעוט במנוח שלוש פעמים נוספות, דחף אותו ותקף אותו באגרופיו וברגליו.

   

  בתקיפה האחרונה של ברשיבץ חרחר המנוח, ואז שני הנאשמים נמלטו מן המקום.

  דניס ברשיבץ בזמן הארכת מעצרו לפני כשנתיים (צילום: גלעד מורג) (צילום: גלעד מורג)
  דניס ברשיבץ בזמן הארכת מעצרו לפני כשנתיים(צילום: גלעד מורג)

  תיעוד של מצלמות האבטחה שבו נראו שני התוקפים מכלים את זעמם באדהם-עבדו הגיע לידי המשטרה. בעקבות המכות הקשות פונה לקבלת טיפול בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, אולם כעבור ארבעה ימים נקבע מותו.

   

  הסיבות להסדר מצד הפרקליטות הוא שמלכתחילה לא יוחסה לשני התוקפים עבירת רצח, מכיוון שמדובר באירוע ספונטני. לפי הדו"ח הפתולוגי, הקורבן מת מהצטברות חבלות, ולא ניתן לקבוע בוודאות מי משני הנאשמים גרם למותו. לכן, בפרקליטות חששו ייקבע כי אי אפשר להוכיח מי מהשניים גרם למותו של אדהם-עבדו.

   

  בנוסף, בפרקליטות חששו שהנער יזוכה מכיוון שהצעיר תקף את המנוח כמה פעמים ואילו הנער רק פעם אחת. לפיכך חששו מתסריט שזיכוי הנער עוד עלול להוביל בהמשך גם לזיכוי הצעיר.לפי ההסדר על כל אחד מהנאשמים לפצות את משפחת הקורבן ב-50 אלף שקל.

  עו"ד איתי רוזין ()
  עו"ד איתי רוזין

   

  עו"ד איתי רוזין, סנגורו של ברשיבץ, אמר אז בתגובה להסדר כי: "בגישור נחשפו חומרים שבחלקם לא היו בידי המאשימה, שייחסו מחדלים לבית החולים ושל המשטרה למעשה. היה ניתן למנוע את האירוע הזה. היה פרק זמן שייתכן שבמהלכו המנוח נחבל כתוצאה משהיה שיכור ולא היה נכון להפיל על הנאשמים את מלוא האחריות".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים