שתף קטע נבחר

תאילנד: 4 שנות מאסר נוספות בכלא לישראלי נתי חדד

לאחר שנאשם באחזקת נשק ובהפעלת מרפאה לא חוקית באי קוסמוי ונכלא ל-18 חודשים, החליט בית המשפט התאילנדי לגזור על חדד ארבע שנות מאסר ועוד ארבעה חודשים בגין הפצת תרופות ללא מרשם. אמו של חדד לממשלת ישראל: "תפעלו לריצוי עונשו בארץ - הוא ימות בכלא"

בית המשפט בתאילנד גזר ארבע שנות מאסר ועוד ארבעה חודשים על האזרח הישראלי נתי חדד, שניהל את מרפאת "קוסמוי חילוץ והצלה" באי. עונשו של חדד בכלא התאילנדי מצטרף למאסר בן 18 חודשים שנגזר עליו בחודש ינואר בגין אחזקת נשק והפעלת מרפאה באופן לא חוקי. בחודשים האחרונים דווח כי מצבו הבריאותי של חדד ירוד וכי הוא ניסה לשים קץ לחייו.

 

 

גזר הדין הראשון של חדד ניתן לו במסגרת עסקת טיעון שבה הודה בעבירות המיוחסות לו. במקביל, נמשך נגדו ההליך המשפטי בנוגע לאישום הפצת תרופות ללא מרשם - שבגינו נגזרו כעת על חדד יותר מארבע שנות מאסר נוספות.

 

חדד, שמתגורר באי קוסמוי במהלך שמונה השנים האחרונות, נעצר בחודש יולי 2017 במסגרת פשיטה של צבא ומשטרת תאילנד על מרפאה שהפעיל באי והעניקה שירותי עזרה ראשונה למטיילים ישראלים בהתנדבות.

נתי חדד בעת מעצרו בתאילנד ()
נתי חדד בעת מעצרו בתאילנד

חדד לאחר מעצרו ()
חדד לאחר מעצרו

המרפאה של נתי חדד בתאילנד ()
המרפאה של נתי חדד בתאילנד

במהלך הפשיטה על המרפאה בקוסמוי ()
במהלך הפשיטה על המרפאה בקוסמוי

לאחר פרסום גזר הדין הנוכחי, אמו של חדד העלתה סרטון לרשתות החברתיות שבו הפצירה בשרת המשפטים איילת שקד ובממשלת ישראל לפעול להחזרתו של חדד לטובת ריצוי עונשו בישראל. האם טענה כי מצבו של בנה מידרדר בכלא התאילנדי.

 

"יום שחור על נתי שלי", אמרה. "השופט אמר לו שאם יודה - יקבל עונש מאסר של שנה ותשעה חודשים. אז נתי הודה וקיבל עונש של כמעט ארבע וחצי שנים". עוד טענה האם כי בנה נתן לישראלים "תרופות שגרתיות כמו אקמול".

 

"אני לא יודעת מה לעשות", המשיכה. "החיים שלי הלכו. החיים של הילד שלי הלכו. הבן שלי הגיע לתת משקל בכלא, הוא לא יכול ללכת וניסה להתאבד כבר פעמיים. תגלו רחמים ותעבירו אותו לארץ שירצה את העונש כאן, אחרת הוא ימות שם".

 

בחודש אוגוסט חדד ניסה לשים קץ לחייו בכלא. סרטון של חדד מאושפז בבית החולים הממשלתי בקוסמוי שהוא הוא נראה צנום ושדוף הופץ ברשתות. מכריו של חדד אמרו כי הוא "מיואש ואיבד את הרצון והכוח לחיות בתנאי הכליאה הקשים בתאילנד". 

 

ממשרד החוץ נמסר כי טרם קיבלו הודעה רשמית על גזר הדין של חדד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים