שתף קטע נבחר

אבו מאזן: "נתניהו משלם לחמאס שמבצע פיגועים"

יו"ר הרשות הפלסטינית תקף בחריפות את ראש הממשלה, את חמאס ואת הממשל האמריקני בכינוס ההנהגה ברמאללה. על העברת הכספים לחמאס אמר: "נתניהו באופן אישי מעביר כספים לחמאס בעזה לביצוע פיגועים בגדה ואנחנו אלה שמשלמים את המחיר"

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן תקף הערב (שבת) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע המשך העברת הכספים לחמאס בעזה, ואמר כי "נתניהו באופן אישי מעביר כספים לחמאס בעזה לביצוע פיגועים בגדה ואנחנו הם אלה שמשלמים את המחיר". הדברים נאמרו בכינוס ההנהגה הפלסטינית בעת שכוחות צה"ל ממשיכים בהיערכות מוגברת ביהודה ושומרון מחשש להמשך גל הטרור שמוביל חמאס.

 

 

אבו מאזן בישיבת המועצה המרכזית של אש
אבו מאזן בישיבת ההנהגה הפלסטינית(צילום: AP)

אבו מאזן אמר כי הוא עומד על החלטתו שלא לנהל מגעים עם הממשל האמריקני, "שכן הוא לא ניטרלי. אנחנו לא נקבל את עסקת המאה. ישראל וארצות הברית מדברות על הסכם כלכלי ויחסים כלכליים, אבל אנחנו לא מקבלים את זה. זה צריך להיות הסכם כלכלי, מדיני וביטחוני".

 

עוד אמר כי החל במאמצים לפזר את המועצה המחוקקת (הפרלמנט) שלא פועלת. "הסוגייה הגיעה לדיון בבית הדין החוקתי שהודיע שיש לפרק את המועצה המחוקקת ולקרוא לבחירות בתוך שישה חודשים. עלינו לבצע זאת. חמאס ממשיך לסרב לפיוס, אך עלינו להמשיך לפעול בהתאם להחלטות שהתקבלו במוסדות בנוגע ליחסים עם חמאס וגם עם ישראל".

 

לפני כשבוע התעמתו שוטרי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים עם אנשי חמאס כאשר מנעו מהם אפשרות לקיים אירועים פומביים בגדה המערבית, לאחר שקודם לכן שחררו מעט את הרסן ואפשרו לארגון לקיים תהלוכות תמיכה בעקבות חיסול המעורבים בפיגועים בברקן ובכניסה לעפרה.

 

מנגנוני הביטחון הפלסטינים מונעים מחמאס לקיים עצרת בחברון לרגל יום השנה ה-31 לייסוד הארגון (צילום: AFP)
העימותים האלימים עם אנשי חמאס(צילום: AFP)

כך פועל מנגנון הזרמת המזומנים מקטאר לעזה

הפעימה השנייה של המענק הקטארי על סך 15 מיליון דולר נכנסה לפני כשבועיים לרצועת עזה. מענק זה  מורכב מסכום של 150 מיליון דולר שנפרס לשישה תשלומים חודשיים. כלומר, המענק בנוי משש פעימות במשך חצי שנה. בכל אחת מהפעימות מוכנס לרצועת עזה סכום של 15 מיליון דולר במזומן (סך הכל 90 מיליון דולר).

  

הסכום נועד לתשלום המשכורות של 30 אלף פקידים אזרחיים בממשל חמאס ברצועת עזה, וכן למתן מענק עבור 50 אלף איש שהוגדרו והוכרו כנזקקים. בנוסף מוקצה בכל חודש סכום נוסף של 10 מיליון דולר לקניית סולר להפעלת תחנת הכוח בעזה (סה"כ 60 מיליון דולר).

 

משכורות הפקידים עומדות על 10 מיליון דולר, כאשר כל פקיד מקבל בין 100 ל-1,600 דולר, בהתאם לדרגתו ובכירותו. חמשת המיליונים הנותרים מחולקים כמענק לנזקקים כאשר כל נזקק מקבל סכום שווה של מאה דולר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים