שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   רוצים לקבל הנחה על עמלת כרטיס האשראי שלכם? תצטרכו לקנות יותר

   ישראכרט משנה את העמלות על כרטיסי האשראי: החל מינואר תייקר את עמלת דמי הכרטיס החודשית בחלק מהכרטיסים - ותוזיל אחרים. בנוסף, תשנה את המנגנון המעניק הוזלה בעמלה בהתאם להיקף הרכישות - ולא לטובת הלקוחות

   חברת כרטיסי האשראי ישראכרט תעלה החל מ-1 בינואר את עמלת דמי הכרטיס החודשיים למחזיקי כרטיס ישראכרט לשימוש מקומי בישראל. מנגד, החברה תוזיל את העמלה הקיימת למחזיקי כרטיס בינלאומי. בנוסף, החברה מרעה את תנאי מנגנון ההנחה הניתנת בהתאם לשימוש שנעשה בכרטיס.

    

   עשרות מיליוני שקלים מתבזבזים על כרטיסי אשראי שאינם בשימוש

   הפתרון של סרבני הבנקים? כרטיס החיוב הנטען

   בנק ישראל: בנקאים הפעילו לחץ על לקוחות לקחת הלוואה

    

   על פי הודעת החברה, דמי הכרטיס החודשיים בכרטיס ישראכרט, התקף לשימוש מקומי בלבד, יעלו מ-13.16 שקל ל- 15.9 שקל - עלייה של כ-21%.

    

   מנגד, כרטיסי ויזה ומסטרקארד, רגיל ו"זהב" לשימוש בינלאומי, יוזלו מ-17.22 שקל ו-19.25 שקל בהתאמה - ל-15.9 שקל.

    

   הוזלה קלה תתבצע גם בכרטיסי הפרמיום ביזנס ופלטינום; ומנגד יתייקרו במעט כרטיסי ה"קורפורייט", אשר מיועדים בעיקר לעובדי חברות וארגונים.

   אינפו כלכלה ישראכרט עמלת דמי כרטיס ()

   רוצים הנחה? שלמו הרבה יותר

   מה שעוד צפוי להשתנות, ולא לטובת הלקוחות, הוא מנגנון ההוזלה המותנה בהיקף השימוש בכרטיס. כיום, ברוב הכרטיסים ניתנת הנחה בדמי הכרטיס בהתאם להיקפי הרכישות שמבצע הלקוח, עד לפטור מלא מדמי כרטיס.

    

   כך, נכון להיום, קניות ב-1,000 שקל בכרטיס ישראכרט לשימוש מקומי, מקנות הנחה של כ-20% בדמי הכרטיס; ושימוש בסכום של 6,000 שקל ומעלה מקנה פטור מלא מדמי הכרטיס. ואולם, החל מינואר, ידרשו הלקוחות הללו לבצע קניות בסכום של 2,500 שקל כדי לקבל הנחה של 20% בעמלה; ופטור מעמלה יינתן רק מסכום של 6,500 שקל ומעלה.

   עדיף לקנות בחו"ל? כרטיס אשראי של ישראכרט ()
   עדיף לקנות בחו"ל? כרטיס אשראי של ישראכרט

   כך גם בכרטיסים הבינלאומיים - הנחה תתקבל בכרטיס בינלאומי רגיל או "זהב" מסכום של 2,500 שקל במקום 1,500 שקל כיום.

    

   מי שמחזיק בכרטיסי הפרמיום, יצטרך לבזבז אפילו עוד יותר כדי לקבל הנחה או פטור. כך למשל, מחזיקי כרטיס ביזנס זכאים כיום להנחה כבר אחרי רכישות בסכום של 2,000 שקל בכרטיס - אך מינואר יידרשו לבזבז לפחות 6,000 שקל כדי לקבל הנחה. יתרה מכך, שיעור ההנחה יעמוד על 20% בלבד, בעוד כיום שיעור ההנחה מגיע לכ-40%.

    

   בנוסף, כדי לקבל פטור מלא מעמלת דמי הכרטיס, הם ידרשו לבצע רכישות בסכום של לא פחות מ-11 אלף שקל, לעומת 7,000 שקל כיום.

    

   ישרכארט: "הסיבה לשינוי - התפתחויות השוק ושינויי חקיקה"

   בישראכרט טוענים כי השינוי בוצע "לאור התפתחויות השוק ושינויי חקיקה, בגינן ישראכרט החליטה לפשט את מבנה התעריפון ולהוזיל את התעריף במרבית הכרטיסים", אולם, כאמור, גם אם במרבית הכרטיסים גובה העמלה ירד במעט, הרי שהשגת הנחה או פטור מעמלה זו תדרוש הוצאה הרבה יותר גדולה מבחינת הלקוח.

    

   נציין כי המהלך של ישראכרט מגיע ברקע חששות החברה, שתיפרד בקרוב מחברת ה"אם" שלה - בנק הפועלים - במסגרת החוק להפרדת חברות כרטיסי האשראי מהתחרות מצד הבנק; וכן שחקנים אחרים שינסו לנגוס בנתח השוק שלה ועלולים לפגוע בהכנסותיה.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים