שתף קטע נבחר

בחן את עצמך: האם אתה מכיר את ישראל טוב כמו מורה דרך?

בסוף קורס מורי הדרך של משרד התיירות מתבקשים המדריכים לעתיד לענות על שאלון שבוחן את הידע שלהם בתחומים שונים. השגנו 30 שאלות מתוך מצבור השאלונים, ואתם מוזמנים להעמיד את עצמכם למבחן

מורה דרך (צילום: shutterstock)
30 שאלות - מוכנים?(צילום: shutterstock)
 

אם שקלתם פעם לעשות הסבה מקצועית למורי דרך, השאלון הבא הוא בשבילכם. לידי ynet הגיעו 30 שאלות ממצבור השאלונים עליהם נבחנים התלמידים בסוף קורס מורי הדרך של משרד התיירות. היסטוריה, גיאוגרפיה, מורשת ועוד – אתם מוזמנים לבחון את הידע שלכם.

 

ערוץ החופש - כתבות נוספות

האתרים שמשכו הכי הרבה תיירים ב-2018

הטרנדים החמים בתיירות לשנת 2019

טיול בטורקיז: הכירו את איי טורקס וקייקוס  

 

 

השאלון שמורי הדרך נבחנים עליו בסוף הקורס כולל 50 שאלות. כדי לקבל ציון עובר יש לענות נכון על לפחות 45 שאלות. בנוסף לשאלון בכתב – ששאלות ממנו נשאלות לאחר מכן בסיורים עם התיירים – נדרשים מורי הדרך לעתיד לעבור גם בחינה בעל פה לקראת הסמכתם. בבחינה זו הם נדרשים להציג קטע הדרכה על אזור תיירותי בישראל ולהשיב על שאלות הבוחנים במכלול נושאים. לאורך השנים, כ-75% מהנבחנים עוברים בהצלחה את בחינות הרישוי.

 

מורי הדרך חייבים גם להיות בעלי תעודת מגיש עזרה ראשונה ולהציג אישור כי לא עברו עבירה שיש עימה קלון. כמו כן, הם עוברים מבחן שפה כדי להיות מורשים להדרכה בשפה זרה. כיום ישנם בישראל כ-7,000 מורי דרך מורשים.

  

שר התיירות יריב לוין אמר כי "התיירות שוברת שיאים לאורך השנה, כשהשיא הקרוב הבא הוא הגעת התייר הארבעה מיליון לשנת 2018. כדי להעניק את השירות הטוב ביותר לתיירים, משרד התיירות מעביר קורסים למורי דרך הנחשבים להכשרה המקצועית המובילה בענף התיירות, במסגרתם לומדים המורים על האתרים, ההיסטוריה ומורשת מדינת ישראל. משרד התיירות ממשיך להתאים ולפתח את תכני הקורסים כדי שיתאימו לכמות ולמגוון התיירים הנכנסים לישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
30 שאלות - מוכנים?
צילום: shutterstock
מומלצים