שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רשות המסים דחתה את גביית המע"מ על הטיפים של המלצרים
  בצל מחאת המסעדנים: נדחתה גביית המע"מ על הטיפים בשלושה חודשים. השף חיים כהן: "נקים צוות של האוצר ונציגים של איגוד המסעדות על מנת להבין ביחד מה לעשות ואיך. הרעיון שעלה הוא עסקה כוללת שנוגעת גם להפחה משמעותית בהיטל של העובדים הזרים".

  בצל מחאת המסעדנים: רשות המיסים דחתה את גביית המע"מ על הטיפים בשלושה חודשים. לאחר חודשים של מאבק בלתי פוסק של "איגוד המסעדות" ועמותת "מסעדנים חזקים ביחד", ולאחר ישיבה סוערת שנערכה ביום חמישי במשרדי רשות המסים ברשות מר ערן יעקב ראש רשות המסים, השף חיים כהן, תומר מור יו"ר עמותת "מסעדנים חזקים ביחד", נציבת מס הכנסה לשעבר, טלי ירון-אלדר, מר ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס ומסעדנים ושפים נוספים, הוציאה רשות המסים היום הודעה דרמטית בדבר דחיית המע"מ על הטיפים של המלצרים, עד להבהרת הנושא וליבונו מול כל הגורמים הרלוונטיים.

  חיים כהן ומשה כחלון (צילום: ענת מוסברג, רויטרס)
  חיים כהן ומשה כחלון(צילום: ענת מוסברג, רויטרס)

  אחר עשרות שנים שבהן כל בית קפה ומסעדה עשו דין לעצמם, קבע בחודש מרץ האחרון בית הדין הארצי לעבודה כי כספי התשר ייחשבו כהכנסת המסעדה, ועל המעסיק יהיה לשלם לנותני השירות זכויות סוציאליות. המשמעות: סוף לטיפים ה"שחורים" שהולכים ישירות לכיס המלצרים. ההסדר החדש יכנס לתוקפו ב-1 בינואר 2019, וצפוי להשפיע משמעותית על 200 אלף עובדי ענף המסעדנות, כמו גם על המעסיקים.

   

  בתוך כך, בימים האחרונים צברה המחאה תאוצה עם הרתמו של יו"ר הקואליציה דוד אמסלם, למאבק המסעדנים. אמסלם פירסם ביום חמישי האחרון פוסט בחשבון הפייסבוק שלו, בו הוא תומך במאבק: "הרעיון לגבות מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי על הטיפים שהמלצרים מקבלים הנו רעיון לא הוגן ולא צודק". אמסלם חתם את הפוסט במשפט: "אני אתכם מסעדנים יקרים".

  הפוסט מתוך חשבון הפייסבוק של דוד אמסלם (צילום מתוך עמוד הפייסבוק)
  הפוסט מתוך חשבון הפייסבוק של דוד אמסלם(צילום מתוך עמוד הפייסבוק)

  מחר (יום שני) יקיימו המסעדנים כנס חירום במשכן הכנסת בעידודם של חברי כנסת מהליכוד ובהם חברת הכנסת שירן השכל, על מנת להדהד את בעיות הענף והמצב אליו נקלע.

   

  "בחצי השנה האחרונה נפגשתי עם השר כחלון מספר פעמים, חלקן עם שי ברמן מנכ"ל איגוד המסעדות וחלקן בארבע עיניים", מסר השף חיים כהן, "השר הקשיב

  בצורה חיובית לבעיות שלנו, הוא מבין אותן, ואני מבין ששום דבר מהגזירות לא באו ממנו. יש לי ערוץ תקשורת פתוח מולו, והשר הבטיח למצוא פתרון כולל לבעיות. הבוקר הודיע לי השר כחלון שהחליט לדחות את הגבייה של המע"מ על שכר המלצרים. אנחנו נקים צוות של האוצר ונציגים של איגוד המסעדות על מנת לדבר ולהבין ביחד מה לעשות ואיך. הרעיון שעלה הוא עסקה כוללת שנוגעת גם להפחה משמעותית בהיטל של העובדים הזרים".

   

  כחלק ממאבק המסעדנים הענף מנסה למצוא חיבורים פוליטים, ול-ynet נודע כי בימים הקרובים השף חיים כהן מתכוון להיפגש גם עם חברת הכנסת אורלי לוי-אבוקסיס.

   

  תומר מור, יו"ר עמותת "מסעדנים חזקים יחד", מסר בתגובה: "למרות החדשות הטובות מירושלים, אנחנו בעיצומו של מאבק על הפרנסה שלנו ושל העובדים והספקים שלנו. קיבלנו דחייה של שלושה חודשים לעניין המע"מ אך ראוי לציין כי הפסיקה נותרה בעינה והניכויים הסוציאליים כפי שהיא משקפת עדיין בתוקף. זה הזמן להודות לערן יעקב ולירון גינדי על ההבנה כי החלה מיידית של מע"מ על הטיפים תביא ענף שלם לסף תהום. כולנו תקווה כי גם שאר הבעיות שלנו, בראשן המיסוי החריג על העובדים הזרים, יגיעו גם לכדי פתרון ואין מדובר בדחייה לשם דחייה אלא בדחייה לשם מתן פתרון הולם וכולל לענף".  

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענת מוסברג, רויטרס
  רשות המסים דחתה את גביית המע"מ על הטיפים של המלצרים
  צילום: ענת מוסברג, רויטרס
  מומלצים