שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רעידת אדמה במגדל: היו"ר מתפטר ומצהיר שאינו "יכול לשאת באחריות לכספי המבוטחים"
  יו"ר החברה עודד שריג התפטר היום מתפקידו - במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" הוא מציג תמונה עגומה על מה שמתרחש באחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל: "החברה פועלת על פי שיקולים קצרי טווח, ללא תוכנית פעולה מוגדרת"

  טלטלה בקבוצת מגדל: יו"ר החברה, עודד שריג, התפטר היום (ב') מתפקידו. במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" מציג שריג תמונה עגומה על מה שמתרחש באחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל.

   

  פאניקה בגלל המסחר? "הכלכלה הישראלית חזקה"

  כחלון האריך את הפטור ממכס ומס קנייה על בגדים, מוצרי תינוקות וסלולר

  הגבלת המזומן: יעיל? ממש לא בטוח

   

  "היות שאינני יכול להמשיך לשאת באחריות לכספים שהפקידו בידי מגדל כ-2.5 מיליון מבוטחים וחוסכים, כשאני מנוע מלפעול למענם ולטובת החברה כנדרש, אני מגיש בזאת את התפטרותי מדירקטוריון החברה ומתפקידי כיושב ראש הדירקטוריון", כתב שריג לחברי דירקטוריון החברה.

  התפטר מתפקיד יו"ר חברת הביטוח מגדל. עודד שריג (צילום: אוראל כהן, "ידיעות אחרונות") (צילום: אוראל כהן,
  התפטר מתפקיד יו"ר חברת הביטוח מגדל. עודד שריג(צילום: אוראל כהן, "ידיעות אחרונות")

  שריג הוסיף: "לצערי, בשל מבנה הבעלות של החברה ובשל הממשל התאגידי שנגזר ממנו, השינויים שקיוויתי שיחולו בחברה ובהתנהלותה לא קרו. כשהצטרפתי לדירקטוריון החברה קיוויתי שיחד עם המנכ"ל החדש, דורון ספיר, נוכל לבנות ולקדם את החברה. בפרט, כיוונתי שנוכל לבנות לחברה אסטרטגיה חדשה שתאפשר לה לצמוח, שנוכל לאייש תפקידי מפתח החברה במיטב המנהלים ושנוכל לייעל את עבודת החברה כדי לספק שירות איכותי ומיטבי למבוטחיה ולעמיתיה.

   

  "כאמור, בשל הממשל התאגידי הנוהג בחברה, דבר מכל אלה לא קרה, והיא פועלת על פי שיקולים קצרי טווח, ללא תוכנית פעולה מוגדרת ובשגרת העבודה הקודמת". לסיכום כתב: "מכיוון שאינני יכול לפעול לטובת החברה ושניים וחצי מיליון לקוחותיה כנדרש, אני מגיש בזאת את התפטרותי".

   

  רק לאחרונה הציג הדירקטור אברהם ביגר בפני אנשי רשות שוק ההון טענות דומות. "כלכליסט" חשף כי בפגישה שנערכה ברשות לפני שבוע וחצי, אליה זומנו חברי דירקטוריון מגדל, הפתיע ביגר שאמר כי התערבותו של אליהו בניהול בפועל של החברה הוא בעייתי.

   

  "אם הייתי מנכ"ל מגדל והבעלים היה מסתובב לי בין הרגליים כמו שאליהו מסתובב - לא הייתי נשאר דקה. בסוגיה הזו אתם צריכים לטפל", אמר ביגר שהוסיף: ״צריך לקבל את ההחלטה מה מעמדו של בעל השליטה בדירקטוריון ובחברה. הבעיה האמיתית היא שצריך לעשות סדר, לחדד ולהבהיר מה תפקידו של שלמה בדירקטוריון ומה תפקידו כבעל הבית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים