שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  כחלון: "הולכים לבחירות כדי לשמור על יציבות כלכלית"

  שר האוצר מנה בישיבת סיעתו את הישגי מפלגתו, והתייחס להקדמת הבחירות לאפריל: "בכל פעם שהיה דיון בנושא ממלכתיות או שלטון החוק - מפלגת כולנו עמדה כחומה בצורה מול הניסיונות האלה". כחלון הבהיר: "ראש ממשלה לא יוכל לכהן בתפקידו אחרי שימוע לפני אישום"

   

   
  דברי השר כחלון בישיבת סיעתו    (צילום: ערוץ הכנסת)

  דברי השר כחלון בישיבת סיעתו    (צילום: ערוץ הכנסת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  שר האוצר משה כחלון כינס בצהריים (יום ב') את סיעתו כולנו על רקע ההחלטה להקדים את הבחירות ל-9 באפריל, ומנה את הישגיו בקדנציה כשר האוצר. הוא דיבר על הצמיחה הריאלית, על עליית השכר הממוצע, תוכנית מחיר למשתכן והעלאת הקצבאות. "הבאנו את כלכלת ישראל למצב הטוב ביותר שהיה בשנים האחרונות. כדי לשמור על יציבות כלכלית במשק וסיבות נוספות - החלטנו יחד לגשת לבחירות מהר ככל שניתן".
   
  כחלון אמר עוד: "ממלכתיות ואחריות של מפלגת כולנו בלטה במיוחד בממשלה הזאת ומעת לעת גם נראינו חריגים. בכל פעם שהיה דיון בנושא ממלכתיות או שלטון החוק ותחומים נוספים, מפלגת כולנו עמדה כחומה בצורה מול הניסיונות האלה ואנחנו גאים על כך".
   
  בנוגע לתוכנית "מחיר למשתכן" אמר השר כחלון: "130 אלף צעירים נמצאים במסלול הזה. חלקם גרים בדירות, אלפי דירות בבנייה, אלפים בהיתרים ואלפים ממתינים. אנחנו לא ניתן לפגוע בתוכנית הזאת, למרות כל הלחצים והניסיונות שיש למנוע מכם את הזכות לרכוש דירה סדירה. יש אנשים בישראל שרוצים לבטל את התוכנית הזאת, נעמוד על המשמר כדי להבטיח ולהמשיך את התוכנית".
   
  שר האוצר השיב לשאלה האם יאפשר לראש הממשלה לכהן גם אם יוגש נגדו כתב אישום. "אני אמרתי", ציין כחלון. "ראש ממשלה אחרי שימוע לא יוכל לכהן".
  משה כחלון בישיבת סיעת כולנו על הקדמת הבחירות לאפריל 2019 (צילום: עמית שאבי)
  השר כחלון בישיבת סיעת כולנו, היום(צילום: עמית שאבי)
   
   

  מוקדם יותר החליטו ראשי סיעות הקואליציה בישיבה מיוחדת שקיימו על בחירות כלליות לכנסת בתחילת באפריל. השר כחלון פתח את הישיבה והסביר את המגבלות של המשך הכהונה במצב הנוכחי שנוצר, "זה יכול לסכן את היציבות הכלכלית להמשיך ככה. מתוך אחריות למשק אנחנו חייבים לפזר". ראשי מפלגות הקואליציה מסרו בתום הישיבה: "מתוך אחריות תקציבית ולאומית החליטו ראשי מפלגות הקואליציה, בהסכמה ופה אחד, לפזר את הכנסת וללכת לבחירות חדשות בתחילת אפריל לאחר קדנציה של ארבע שנים מלאות. השותפות בכנסת ובממשלה תימשך גם בתקופת הבחירות".

   

  ההחלטה התקבלה ככל הנראה על רקע ההבנה שקואליציית ה-61 לא תצליח להעביר את חוק הגיוס, שאמור היה לעבור עד 15 בינואר, ולהסדיר את גיוסם לצה"ל - או אי גיוסם לצה"ל - של תלמידי ישיבות. מוקדם יותר הבהירו מפלגות יש עתיד וישראל ביתנו שבניגוד להצהרותיהן בעבר, הן לא מתכוונות לתמוך בחוק מהאופוזיציה.

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו מנה בישיבת סיעת הליכוד את הישגי ממשלתו, והדגיש גם נושאים כלכליים: "גם בתחום הכלכלי והחברתי ההישגים שלנו גם כבירים. בארבע שנים האחרונות הצמיחה הכלכלית של ישראל הייתה אימננטית הגבוהה ביותר במדינות המערב, הורדנו אבטלה לשפל של כל הזמנים, הורדנו פערים לרמה הנמוכה ביותר מזה 20 שנה. זו תוצאה של מדיניות. שכר המינימום גבוה מבהרבה מדינות מערביות. השכר הממוצע במשק עלה ואנשים מרגישים את זה. הם נוסעים לחו"ל". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים