שתף קטע נבחר

אמסלם: "מנדלבליט נמצא באירוע שגדול עליו"

יו"ר הקואליציה לאולפן ynet: "תארו לכם מה קורה במדינה אם מנדלבליט אומר עכשיו: חבר'ה, אני סוגר את כל התיקים. הרי צריך להעיף את כל הפרקליטות, ואת לה"ב לפרק לחתיכות. אני חושש שהוא לא יעמוד בלחצים". דוד ביטן: "אם היועץ יפרסם המלצות לפני הבחירות זה רק יביא לליכוד יותר מנדטים"

 

 

על רקע ההכרזה על הקדמת הבחירות ל-9 באפריל, אמר הבוקר (יום שלישי) יו"ר הקואלציה, ח"כ דודי אמסלם, בריאיון לאולפן ynet כי "הכנסת כילתה את הדלק במיכלים, וזה מתבטא בהצבעות ובחוקים הפופוליסטיים". אמסלם התייחס גם להמלצות הצפויות של היועץ המשפטי לממשלה בעניין חקירות נתניהו: "לצערי הרב מנדלבליט נמצא באירוע שגדול עליו. הלחצים עליו עצומים".

 

דוד אמסלם ובנימין נתניהו  (צילום: אלכס קולומויסקי)
אמסלם ונתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי)

אמסלם אף תקף את יו"ר סיעת יש עתיד, יאיר לפיד, על הדברים שאמר הבוקר לאולפן ynet ועל הודעתו כי לא יתמוך בחוק הגיוס : "הוא עשה את השיקול הפוליטי שלו ולא את השיקול של עם ישראל. במקומו הייתי מתבייש, לא יוצא מהבית בכלל, שלא יראו אותי אנשים ויגידו עלי: זה בן אדם שקרן ונוכל".

 

לפיד אומר שהוא קיבל הדלפות ממשרד האוצר שלכם יש דיל עם החרדים והחוק לא באמת על השולחן.

 

"הוא משקר. במדינת ישראל אי אפשר להעביר שקל ממקום למקום בלי חוק. אנחנו התכוונו להביא את כל החוק הזה עד הסוף כמו שהוא בלי שום שינוי וזה החוק שהיה אמור להיות. היום היינו יכולים להיות אחרי חוק הגיוס".

 

אמסלם התייחס לדרישתו של לפיד מהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט לקבל החלטה בנושא כתב האישום נגד נתניהו לפני מועד הבחירות. "קורה פה מהלך חמור מאוד. מה יאיר לפיד דורש? שזה יהיה לפני. מה הוא אומר? מר מנדלבליט, תתערב במערכת הבחירות אתה מבין שיש פה הפיכה".

 

מנדלבליט הוא חלק מההפיכה הזאת או שעליו אתה סומך?

"לצערי מנדלבליט נמצא באירוע שהוא גדול עליו. הרי בסופו של דבר הפרקליטות הניעה את האירוע הזה ביחד עם המשטרה. הם נכנסו למנהרה והם חייבים לצאת בצד השני. מה קורה במדינת ישראל אם מר מנדלבליט אומר עכשיו: חבר'ה, אני סוגר את כל התיקים. הרי צריך להעיף את כל הפרקליטות, את לה"ב לפרק לחתיכות. אז לכן אני מבין שהלחצים עליו עצומים".

 

אביחי מנדלבליט בועדה לענייני ביקורת המדינה (צילוםצילום: עמית שאבי)
מנדלבליט. ימליץ על הגשת כתב אישום לפני הבחירות?(צילוםצילום: עמית שאבי)

אתה חושב שמנדלבליט לא יצליח לעמוד בלחצים?

"אני חושב שמדובר בבן אדם אחד שנמצא בתוך מערכת עצומה. אני פקיד שלושים שנה, אני יודע איך עובדת מערכת, אני יודע כשאתה בא כאיש חיצוני למערכת שיש לה ד.נ.א מסוים אתה לא יכול לשנות אותה, אתה לרוב נשאב אליה, לכן זה מה שאני חושב שיקרה לו. אני מתפלל שהקב"ה יתן לו את הכוחות שזה לא יקרה. בגלל שהוא, את האמת, אמור לדעת. הוא יודע שתופרים פה תיקים לרה"מ".

 

ח"כ סוויד: "אם לא חקירות נתניהו לא היינו פה"

 באולפן ynet התארחו הבוקר גם ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), ח"כ דוד ביטן (ליכוד), וח"כ רויטל סוויד (המחנה הציוני). ח"כ ביטן טען כי הסיבה להקדמת הבחירות היא חוק הגיוס. ח"כ סוויד אמרה בתגובה "אף אחד לא מאמין לך. הבחירות האלה הן רק ההישרדות של נתניהו. זהו. בגלל זה יש בחירות. לא לטובת עם ישראל, ולא לטובת הציבור. אם לא שי ניצן ומנדלבליט מגדירים את לוח הזמנים שבוע שעבר לא היינו נמצאים פה".

 

ח"כ פורר הוסיף כי " הממשלה הזו הפכה להיות ממשלת הישרדות. כל מה שהם עשו זה איזושהי הידבקות לכיסאות בלי שום רצון ליצר מדיניות. הבחירות יהיו על ענייני ביטחון. הציבור יצטרך להכריע אם הוא רוצה מדיניות ביטחון שבה מעבירים מדי חודש 15 מיליון במזומן לחמאס ולא מגיבים להתפרעויות בדרום מה שמשליך כמובן על המצב הביטחוני בצפון או שאנחנו שוב הולכים למדיניות ביטחונית של הכלה והבלגה כפי שראינו בחודש האחרון".

 

ח"כ ביטן הגיב ואמר שענייני הביטחון אכן יהיו במוקד אבל יותר מכך על חקירות ראש הממשלה. "זה לא בגללנו אלא בגלל התקשורת. אתמול התראיינתי במספר מקומות ורק על זה דיברו איתי. אי אפשר להתחמק מהעניין בנושא הזה".

 

אז אולי הדבר הנכון זה לקרוא ליועץ לסיים את הדבר הזה לפני הבחירות כדי שהציבור יידע מה מצבו של ראש הממשלה.

הוא לא יסיים את העניין עד הבחירות, אבל אם הוא ימליץ על כתב אישום נגד נתניהו לפני הבחירות זה רק יביא לליכוד יותר מנדטים".

 

ח"כ סוויד אמרה בתגובה כי "מה שהם עושים היום זה להכין את דעת הקהל לראש ממשלה מושחת, שיישב על הכיסא עם שלושה כתבי אישום . זה דבר שאסור שיקרה ולא ניתן לזה יד. אתם מדברים על הפיכה שלטונית? זו בושה וחרפה. חברת כנסת במדינת ישראל אומרת שאם ראש הממשלה יורשע בבית המשפט היא לא תקבל את זה? אתם נבחרי ציבור? אכפת לכם מהחוק? אכפת לכם מהציבור? לאיזו מדינה אתם רוצים להגיע? מדינת ארדואן זה מה שאתם רוצים".

 

ח"כ שאשא ביטון: "העובדות מראות שכולנו עמדה בהבטחות לאזרחים"

מוקדם יותר אמרה ח"כ יפעת שאשא-ביטון (כולנו) לאולפן ynet כי הבחירות יהיו גם על הנושאים הכלכליים והחברתיים בהם טיפלה לטענתה מפלגת כולנו. "אין מפלגה בבית הזה שיכולה להציג ולו אפילו חלק מרשימת ההישגים שכולנו עשתה למען האזרח, מהפעוט ועד הקשיש, דרך זוגות צעירים, חיילים, קשישים, נכים, עובדי קבלן, חד הוריות. אנחנו נחסוף את הכל לציבור".

 

הציבור לא ממש שם לב למה שאת אומרת בפועל כי המחירים מתייקרים, אם אתם צריכים לחשוף לציבור אולי לא עשיתם מספיק.

 

"הנתונים והעובדות שאומרים דבר פשוט, מחירי החשמל ירדו בקדנציה הזאת ב-20% ועולים עכשיו רק ב-2.9%, וזה בזכות אדם אחד, שנלחם על כך במשך ארבע שנים, אותו דבר לגבי גל ההתיקרוית שהצלחנו לבלום, מדד המחירים לצרכן ירד ב-4%, מחירי הדירות ירדו באופן משמעותי. יש פה עובדות, אתם רוצים לדבר עליהן, בואו נדבר מספרים. במשך שנים מחירי הדירות עלו, בלמנו את זה. איך שאתה לא מסתכל על המספרים אתה רואה שמפלגת כולנו הביאה את מה שהיא הבטיחה למען האזרחים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
אמסלם ונתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים