שתף קטע נבחר

מסתמן: דקטלון תפתח חנות בירושלים

פרסום ראשון: מגעים ראשונים לפתיחת חנות של רשת הספורט הצרפתית בירושלים. אם יבשילו, החנות תיפתח על שטח של 2,500 מ"ר במרכז מסחר, משרדים ומגורים חדש בתלפיות, קרוב לציר הרכבת הקלה המתכונן

פרסום ראשון: האם הסניף השישי של דקטלון ייפתח בבירה? ל-ynet נודע שמתנהל מו"מ ראשוני לפתיחת חנות של הרשת הצרפתית למוצרי ספורט במחירים נוחים במתחם שמתכננת קבוצת סופרין באזור התעשייה תלפיות בירושלים.

 

 

דקטלון מתחם התנופה תלפיות ירושלים  (הדמיה: BLK ARCHITECTS)
כך ייראה המתחם החדש בתלפיות(הדמיה: BLK ARCHITECTS)

אם יבשילו המגעים, החנות תשתרע על פני שטח של כ-2,500 מ"ר במתחם חדש שיוקם באזור התעשייה תלפיות, בפינת הרחובות פייר קניג והתנופה, שאת תוכניתו אישרה לאחרונה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז ירושלים בראשות עמיר שקד.

 

התוכנית כוללת הקמת מגדל בן 18 קומות לתעסוקה ומסחר וחניון הכולל כ-700 מקומות חניה אשר ישרת את באי המתחם. החנות, שלפי התכנון תהיה הגדולה במתחם המסחרי (ששטחו כ-15 אלף מ"ר), תכלול כניסה מהרחוב.

 

המתחם, שנמצא בצמוד לציר הרכבת הקלה המתוכנן, ישתרע על פני 10 דונם והתוכנית להקמתו משנה את ייעוד הקרקע מתעשייה למסחר ומשרדים. לפי מתכננת מחוז ירושלים, שירה תלמי בבאי, המהלך נעשה כחלק ממהלך כולל של התחדשות אזור התעשייה תלפיות - ובהתאמה לעקרונות תוכנית האב לאזור שאושרה בשנת 2013.

 

דקטלון תלפיות מתחם התנופה ירושלים (הדמיה: BLK ARCHITECTS)
בתכנון: חנות דקטלון לירושלמים(הדמיה: BLK ARCHITECTS)

 

שש חנויות בישראל?

דקטלון החלה לפעול בישראל ב-2017, עם פתיחת הסניף הראשון שלה בראשון לציון. לאחרונה פתחה את החנות השנייה שלה בארץ במתחם ביג בקריות. היא מפעילה גם אתר אינטרנט מכירתי. דקטלון מתכננת לפתוח חנויות נוספות בתל אביב, בבאר שבע ובכפר סבא, וכעת מתברר שבכוונתה לפתוח חנות גם בירושלים. החנות בכפר סבא צפויה להיות הגדולה ביותר ברשת, בשטח של 3,400 מ"ר והיא תיפתח בשנת 2020. גם שם מדובר במתחם משולב של קניות ומשרדים.

 

הרשת פועלת ב-42 מדינות, מתפעלת למעלה מ-1,000 סניפים ומגלגלת למעלה מ-10 מיליארד דולר בשנה. לאחרונה השתלטה עם רשת מוצרי הספורט השוויצרית אתלטיקום, כך שנוספו לה 23 סניפי הרשת. היא מציעה מוצרי ספורט, טיולים ופנאי, כמו אופניים, ציוד כדורגל וטניס, נעלי ספורט, ציוד דיג, אוהלים, שקי אגרוף, משקולות ובגדי ים, בין היתר, כמותגים פרטיים של הרשת. היא לא מוכרת בישראל מותגים שאינם מותגי הרשת - כפי שהיא נוהגת לעשות במדינות אחרות בעולם.

 

בעת הפתיחה של חנות דקטלון בישראל, אירעה התנפלות של צרכנים על החנות, בזכות מחיריה הנוחים והמגוון הרב שהיא מציעה. עקב כך ובשל תכנון לא נכון, סבלה החנות מחוסרים כרוניים של סחורה והציגה לא פעם מדפים ריקים. גם היום נותרו אי אלו קשיים בקבלת סחורה בסניף. החברה הודיעה לאחרונה כי תפתח מרכז לוגיסטי באשדוד, מה שייסייע לה לתת שירות יותר עקבי לאוהדיה בארץ. בעת הפתיחה המוצרים שלה בארץ היו לעיתים קרובות זולים לעומת מחירי אירופה, אבל המחירים השתנו מאז וכיום יש גם פריטים בהם דקטלון ישראל יקרה יותר.  

  

מקבוצת סופרין נמסר בתגובה: "המגעים הם ראשוניים בלבד. הדבר נאמר רק במסגרת פגישה עם העירייה. אם וכאשר יבשיל המו"מ נשמח לעדכן".

 

מחברת דקטלון נמסר בתגובה: "החברה בוחנת מספר אפשרויות בירושלים ובשלב זה עדיין לא הוחלט על מקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים