שתף קטע נבחר

רגב נגד בנט ושקד: "עשו סיבוב, היזהרו מחיקויים"

עם הודעתם על הקמת מפלגת "הימין החדש", החלה מתקפה רבתי נגד נפתלי בנט ואיילת שקד. השרה מירי רגב: "בשנים האחרונות בנט ושקד ירו בתוך הנגמ"ש ועכשיו הם הפקירו את הבית ועשו סיבוב על הציונות הדתית"

שרת התרבות והספורט מירי רגב תקפה הערב (שבת) בחריפות את השרים נפתלי בנט ואיילת שקד זמן קצר לאחר שהודיעו על הקמת מפלגתם "הימין החדש": "בשנים האחרונות בנט ושקד ירו בתוך הנגמ"ש ועכשיו הם הפקירו את הבית ועשו סיבוב על הציונות הדתית. אני קוראת לאנשי הציונות הדתית: בואו למפלגת הימין האמיתית. הצביעו רק למפלגת הליכוד האמיתית והגדולה שבה יש מקום לדתיים וחילוניים, מזרח ומערב, פריפרייה מרכז ויהודה ושומרון. היזהרו מחיקויים".

 

 

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ אמר כי "פיצול הבית היהודי והקמת מפלגת 'הימין החדש' לא תוסיף קולות למחנה הלאומי, אלא עלולה לפצל ולהחליש אותו ולהעלות את השמאל לשלטון". שר התיירות יריב לוין תקף אף הוא: "בנט ושקד במהלך אופרטוניסטי וחתרני מפצלים קולות ופוגעים בימין. ההתקפה הפרועה שלהם על ראש הממשלה היא ההיפך מהאינטרס של הימין ויכולה לשרת רק את השמאל".

 

מהליכוד נמסר כי "יש מי שלא למד את הלקח של בחירות 92’ כשהימין ריסק את עצמו לרסיסי מפלגות ובכך הביא לעליית ממשלת שמאל ולאסון אוסלו. הדרך היחידה להבטיח את שלטון הימין היא להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו".

 

בהודעת הבית היהודי הודו לבנט ולשקד על "חמש שנים של עשייה גדולה למען עם ישראל. אנו מאמינים שעוד נכונו להם גדולות ונצורות בהובלת מחנה הימין. מפלגת הבית היהודי תיערך כבר בימים הקרובים להמשך דרכה כשברור לכל שתעמיד רשימה איכותית של אנשי ציבור ראויים ומוכשרים שימשיכו לפעול למען עם ישראל בכנסת ה-21".

נפתלי בנט ואיילת שקד הצהרה משותפת (צילום: מוטי קמחי)
נפתלי בנט ואיילת שקד בהצהרה המשותפת(צילום: מוטי קמחי)
 

בהתאם לחוקת הבית היהודי, מונתה ועדה שמורכבת מיו"ר נשיאות המפלגה, יו"ר ועדת הבחירות, יו"ר הועדה המוניציפלית וחברת בית הדין של התנועה ושתנוהל על ידי כמנכ"ל המפלגה וכיו"ר המזכירות. הוועדה תתכנס, תבחן את האפשרויות העומדות בפני המפלגה ותביא אותן להכרעת המרכז". מנכ"ל מפלגת הבית היהודי ניר אורבך יכנס עוד הערב את סיעת הבית היהודי לדון בהתפתחויות. כמו כן מסר שיוקם צוות מיוחד שיאיץ את המו"מ עם חברי האיחוד הלאומי על מנת להגיע להסכמות בהקדם האפשרי מיד לאחר בחירת יושבי הראש בשתי המפלגות. "בני ובנות הציונות הדתית, מחויבים לשמירה ולביסוס הבית הפוליטי ומתכוונים לאפשר לכל מי שמרגיש חלק מהמהלך הגדול שלנו בכל תחומי החיים במדינה, לבוא ולהצטרף למסע הזה".

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי-תקומה) מסר בתגובה להצהרת בנט ושקד כי "הציונות הדתית היא תנועה חיה ובועטת עם מסורת איתנה ארוכה ומפוארת. אני מאחל לשרים בנט ושקד הצלחה רבה בדרכם החדשה ומקווה שצעד זה יחזק את גוש הימין. בני ובנות הציונות הדתית שזורים ומובילים בכל תחומי החיים במדינת ישראל, הציונות הדתית ששמה לה למטרה לחבר בין עולם הרוח היהודי ועולם המעשה תמשיך לפרוח ולהרים גבוה את דגלי ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. אני קורא לחבריי בציונות הדתית להצטרף למהלך של איחוד שורות במטרה להגדיל את השפעתנו בכנסת בשנים הקרובות. עבודה רבה לפנינו ונמשיך להוביל ולהשפיע על סדר יומה של מדינת ישראל בלי לגמגם ובלי להתנצל. הגיעה העת להחזיר את הציונות הדתית לציונות הדתית".  

 עימות בין נזרי לסמוטריץ בהצבעה על חוק הלאום (צילום: אוהד צויגנברג)
קורא לאיחוד השורות. ח"כ בצלאל סמוטריץ'(צילום: אוהד צויגנברג)
 

יו
"בנט זה סמוטריץ'". ח"כ ציפי לבני(צילום: אלכס קולומויסקי)

יאיר לפיד ישיבת סיעה יש עתיד (צילום: עמית שאבי)
לפיד: "הגוש של נתניהו מתפצל"(צילום: עמית שאבי)

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני מהמחנה הציוני אמרה כי מדובר ב"שם חדש לאותם אדריכלי הסיפוח, הפגיעה בשלטון החוק ובדמוקרטיה. מולם צריך להציג את הדרך הציונית הברורה של מדינה יהודית ודמוקרטית שנפרדת מהפלשתינים לשלום ואיתה לנצח". יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון אמר כי "בנט זה סמוטריץ' ושקד זה בצלאל - אין חדש תחת השמש, אותה הנהגה קיצונית שפגעה בדמוקרטיה הישראלית ונתנה יד לנסיון להפוך את ישראל למדינה חשוכה. בנט ושקד הם קיצונים עם סמוטריץ' או בלי סמוטריץ'".

 

מ"יש עתיד" נמסר: "בזמן שהגוש של נתניהו מתפצל נוצרת פה הזדמנות היסטורית להחליף את השלטון. כפי שהראו הסקרים בשבוע האחרון, יש עתיד היא האלטרנטיבה היחידה להחלפת שלטון נתניהו. אם כל מי שבאמת מעוניין להחליף את השלטון יתייצב מאחורי יאיר לפיד ויש עתיד, אפשר לנצח בבחירות ולשנות את הכיוון אליו הולכת המדינה". יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד מסר: "לי דווקא אכפת איך מתחלקים המנדטים של נתניהו, מפני שעכשיו ברור שאפשר לנצח את נתניהו".

 

מפלגת כולנו של משה כחלון מסרה בתגובה: "הערב קמה מפלגה סקטוריאלית נוספת שמבקשת לצמצם עוד את הממלכתיות. בקדנציה האחרונה פעלו בנט ושקד כאיגוד סקטוריאלי שחיפש את המפריד והמקטב בציבוריות הישראלית. ישראל זקוקה למפלגה ששמה את הישראלי במרכז. שנלחמת עבור כל ישראלי באשר הוא. שנלחמת כדי להסיר את ה'הם' מהשיח הציבורי".  

 

יו"ר מרצ תמר זנדברג אמרה כי "‏הימין החדש הוא ימין גזען, מסית ומסוכן. זו שותפות בין מי שניסתה לחסל את הדמוקרטיה לבין מי ששואף לחסל את החילוניות".

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
השרה מירי רגב
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים